ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Нема да ме зачуди ако се дадени 2 милиони евра на албански криминалци, за да го извршат убиството кај Смилковското езеро.

Едвај ги чекам снимките од разговорите што ги најави Заев во врска со овој случај. :pipi:
Коа ќе искочат 10 000 орки на улица да бараат правда за убијците и викаат смрт за каури се надевам ќе ви дое памет на сите што мислите дека Македонец го организирал убиството на 5 македонци. Снимките ќе бидат окулу судењето,доколку Заев имаше бомба за нарачување убиство на 4 деца тоа ќе беше прва и последна бомба.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу брзо се пишува у темава и не можам да следам, само ќе кажам дека една работа ми е сомнителна.

На вестите на Телма во 3 ипол, новинарот од лице место вика дека не виделе полиција ни по пат кон Гошице, ни дека на местото има полиција, туку дека виделе само еден хеликоптер и беспилотно летало. Во разговор со локалното население дознал дека немало засилено полициско присуство денес. До душа ова последново ај би го препишал на оноа „ништо не сум слушнал, не знам што се случило“.

После пола саат, на вестите на Сител, Котевски вика на местото има полиција (како кога некој од лице место вика дека нема никој), за после 2-3 минути да го дадат на телефонско јавување сарма кој се движел демек заедно со полицијата од селото накај караулата...
 
Ф

Флеш

Гостин
Нема да ме зачуди ако се дадени 2 милиони евра на албански криминалци, за да го извршат убиството кај Смилковското езеро.

Едвај ги чекам снимките од разговорите што ги најави Заев во врска со овој случај. :pipi:
Овој муабет е најглупав шо се врти низ градов Скопје и тоа најчесто од членови на Сдсм.Да местиш приказна дека македнци стои зад убиствата на Сѓилковско Е и најбедната верзија шо постои дека Саше Мијалков нарачал е мајндехплодинг.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
И сега наместено било и дури и имињата ги соопштиле на луѓето што ги ангажирале. И во исто време плукаш по спосбноста на полицијата и се чудиш на ажурноста (извини ивица не зборувам за тебе).
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
24 вести е доволен, пошто овие другиве сите ми се куртон
Брате хакоре во другиве сите што ги набројавме барем истите новинари и уредници останаа, во 24 се мењаат ко на лента и пази сите се жалат на притисоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom