ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Можеби претерувам, али искрено мене ти лично, како најактивен на темава, ми оставаш впечаток дека имаш за цел да шириш параноја и дефокусираш внимание. Имаш вкупно 29 мислења. Не дека е забрането, али кој кур ти е тоа- не знам, веројатно така и заработуваш. Трк до најблискиот регрутен центар ако толку те засега ситуацијава.
Од тие 29 мислења 26 се од некој што ме спомнал. Еве како ти сега на пример. Форумов е а за разменување мислења ако тоа тие пречи оди на фејсбук. Извини што создадов чувство на параноја со тоа што дискутирам на форум.
P.S. ако сакаш да знаеш како заработувам обрати ми се во инбокс. Можеби имам работа и за тебе, ако ти треба. Нема никаква врска со форуми или политика.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.631
Поени од реакции
43.485
Македонија е една од ретките привилигирани држави во светот каде терористичкиот напад е со вакво сценарио, доаѓаат терористи, завземаат полициска станица, држат во заложништво 4ца џандари, си идат, ги оставаат џандарите да си се ослободат, сето ова се случува доцна во ноќта, а ние обичните смртници за истото сме известени во 12 попладне наредниот ден.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Отвори ја првата страница и види кој ја објави веста. Види кој прв напиша на кого ова му одговара, се додека не се убација истите ликови кои паметот им е во Sci-fi.
Првото мислење ти е реприза на 2001-ва и уште 30 мислење секое контрадикторно едно на друго.Никој не ти забранува да си го кажеш своето мислење ама одлучи се што сакаш да кажеш.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.417
Поени од реакции
36.353
Доколку е така тогаш зошто се подгрева атмосферата од другата страна? Зошто се креираат лажни албански профили, зошто мак медиуми ги провоцираат ДУИ дека се слуги на Груевски? Зошто цело време мак опозиционери молат за помош од албанскиот фактор? Ете и во последните разговори намерно се пуштаат несуштински разговори само за да чуеме како некој рекол ШИП-ТАР или ИНЦЕСТ.
Се објавуваа и разговори со "цигани ", "жутиве" Итн. А дуи ги поштедуваат оти тие им требаат за да се смени власта.

Прво, јас воопшто се сомневам дека нешто и се случило денес на Гошинце. Ништо чудно да им е кажано на граничарите да ќутат и да траат за ова што се збори.

Второ, многу интересно како за други случаи МВР чекаше по неколку саати а некогаш и денови за да направи прес конференција, а во овој случај небаре од нејзе и излезе веста. Па уште отварањето "Македонија е под напад на терористи" изгледа како спремен говор за претседател на држава во тешки времиња. Ете конечно видовме дека и портпаролот на МВР бил жив, што го нема последниве два месеци да коментира за големи скандали во министерството :)

Трето, за претходната војна. Тогаш веќе во Косово беснееше војна, оружје имаше насекаде и постоеја албански организации со по 20 илјади луге под оружје. Имаше и предупредувања.
Сега од нигде никаде доаѓаат некои од Косово со порака "сакаме држава". Мислам ова е веќе и преголема навреда за граѓанинот на државава и покрај се што ни имаат продадено.

Станува збор за пресметан потег. Правеле испитувања на народно мислење, гледаат дека не е сјајна ситуацијата, цело време се под напад од скандали, цел народ им се смее зошто се соголени како излупена банана и мора да тргнат во напад.
Гледаат дека не пали веќе странски инвеститори, 2 илјади вработувања таму, 5 илјади субвенции тука, фабрики за чипс, и преземаат посериозни потези за да си ја одбранат позицијата.
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Сакам да ги поздравам свита патријоти и да се знаједека нема да ја дадеме македониа до последен че се бориме протиф сите што сакат да ја уништат македониа заев предавникот че плати што сака да ја уништи ипродаде македониа
господбок даниго поживеје нашиот најубаф премиер имијалкоф идане дозфолиме дане разделати уништат македониавечна
АМИН ГОСПОДБОК ИСУЗРИСТУС јесо нас
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Ne_sum_ja си пишал супер пост, него знаеш јас што се прашувам? Како 40 вооружани Косовари влегле во МКД? :D

АКо нели сфе ова е вистина, како Македонија си дозволила така лабаво да и упаднат 40 терористи, да просерат и да си отидат :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.577
Поени од реакции
20.846
дечки се замарате со глупости ептен, јасно како бел ден е дека ситуацијава е наместена. чисто се сомневам дека воопшто имало терористи.
Гледаат дека не пали веќе странски инвеститори, 2 илјади вработувања таму, 5 илјади субвенции тука, фабрики за чипс, и преземаат посериозни потези за да си ја одбранат позицијата.
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
смилковско езеро на пример ...
Според мене Смилковско езеро е јасна работа, одмазда за двајцата убиени во самоодбрана на паркинг од претходно. После тоа следуваше класичното hive mind однесување на албанците. Не би го спомнувал тој случај и со самото тоа истиот да се разводенува. Ја усраа работата тогаш албанезите и тоа нема да им се заборави ниту пак прости.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Веста е вистинита колку што е вистинито дека јас сум реинкарнација на Александарчо Македонски
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Само телетабиси како Брутус и останати следбеници на пастирот можат да поверуваат во терористичкиот акт што наводно се случил во Липково.

Како не сум се родил во друга држава, не поради удобноста на животот, туку поради сеирот кој ќе можев да го пукам. Вакви ефтини и ропачки фори само кај има
 
Z

zlaki

Гостин
нашите безбедносни структури имаат можност да во реал-тиме (сателитски)ја следат целата територија на државата.Нешто слично како гоогле еартх про ако не се лажам,така да сигурно гледаат од сателит што се случува таму...100% се фатени на спиење овие глупи џандароси затоа што кога беше АРМ по караулите си имаа патроли денски и ноќни со тоа што еден дел секогаш е надвор од караулата така да патролата која е на терен има можност брзо да се врати и одговори во ваков случај а се разбира и спец.единици стигнат за 30 минути до караула зависно од терен...И сигурно до сега ќе беа пребркани или неутрализирани овие али баба и 40-разбојници...
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.368
Поени од реакции
21.893
Добро им текна ова на "ВМРО". Ај сеа Заев нека објави за Смилковско, ако смее.
Сам е крив што сака да се пазари место да објави тоа што навистина е од интерес. До сега све требаше да биде објавено ама се гледа дека ги чува тие снимки за пазар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom