Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Имам таблет со 4,0 андроид е сеа гледам сам си креира некој фолдери во последно време и неможам никако да ги избришам трајно само привремено се бришат дали е можеби вирус во прашање и како да се остранат овие фолдери?
Тоа се таканаречени реклами, односно ads. Најверојатно е од некоја од апликациите што си ги симнал. Провери што си симнувал во последно време, нешто од тоа е.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.736
Поени од реакции
1.489
Тоа се таканаречени реклами, односно ads. Најверојатно е од некоја од апликациите што си ги симнал. Провери што си симнувал во последно време, нешто од тоа е.
Само надградувања на апликации имам правено ама нз сеа овој последниот што се појави нов сд диск го пишува и како се чистат односно бришат?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Само надградувања на апликации имам правено ама нз сеа овој последниот што се појави нов сд диск го пишува и како се чистат односно бришат?
Кога ќе ја избришеш апликацијата што ги појавувала тие, ќе можеш трајно да ги избришеш.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Mи треба 4.1(или некој понов) jelly bean за еден nextbook, пробувам нешто да му сменам ОS....ако бива :D
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.406
Поени од реакции
7.626
Телефонот андроид на WLAN покажува дека е поврзан с рутерот и исто ко да нема. интернет. Додека лаптопот е поврзан на истиот рутер и нема гајле. Чаре?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Телефонот андроид на WLAN покажува дека е поврзан с рутерот и исто ко да нема. интернет. Додека лаптопот е поврзан на истиот рутер и нема гајле. Чаре?
Пробај исклучи ја најавата со пасворд на мрежата и види дали ке работи...
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Еовака: имам самсунг с5, купен ми е у Америка, unlocked од at&t мрежата и пред 3 дена излегоа вести дека апдејтот за лолипоп е пуштен за уредите на at&t, прашањето ми е дали мене би ми стигнало нотификација за апдејт на телефонот иако ми е unlocked или ќе морам сама да си го апдејтирам некако?
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Незнам дали е соодветна темава,но незнаев кај да се обратам:toe:
Ме интересира дали некој знае каде во Македонија се продава Nvidia shield Tablet?
Се утепав од барање по нетов но никаде не најдов па би бил ептен благодарен за веродостојна информација(y)
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
дечки едно прашање, треба да менвам батерија на Sony Ericsson X10 mini, па гледам на нет има два типа на батерии и од 950mah и од 900mah. Е сега прашањето е која одговара на х10 мини?
 
Т

Триптико

Гостин
дечки едно прашање, треба да менвам батерија на Sony Ericsson X10 mini, па гледам на нет има два типа на батерии и од 950mah и од 900mah. Е сега прашањето е која одговара на х10 мини?
950 само спореди ја со твојата.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Успева кај некој ајдејт за Андроид 5.0? Знам дека со се сме назад ама мислев барем телефон купен во странство ќе си ја брка должноста навреме... :)
 
Т

Триптико

Гостин
Успева кај некој ајдејт за Андроид 5.0? Знам дека со се сме назад ама мислев барем телефон купен во странство ќе си ја брка должноста навреме... :)
Седи мирен не ставај 5ка, да не плачеш после. Нема враќање на 4.4 да знаеш.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.359
Поени од реакции
4.821
Седи мирен не ставај 5ка, да не плачеш после. Нема враќање на 4.4 да знаеш.
Иам 5ка од ноември или таму кога искочи на Нексус 7 и одлично работи. Зашто би сакал назад? Незнам како ви ја средиле за на другиве уреди ама на нексусите одлично работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom