Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Имам едно прашање. Дополнителните документи каде треба се однесат, во амбасада или позади амбасадата каде што беше апликацијата за происход?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Имам едно прашање. Дополнителните документи каде треба се однесат, во амбасада или позади амбасадата каде што беше апликацијата за происход?
Ништо не носиш во амбасадата, се оставаш во конзуларното оделение позади амбасадата каде што веќе си бил. Происход, дополнителни документи, интервју, подигање на документ, сликање за пасош се тоа се прави позади.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Dobro luge ima li nekoj informacija za tie od 2012 so odneseni dopolnitelni dokumenti
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Odprilika nekoj da ne znae do koe brojce se stasani, i odprilika 2014 god. Koga ke ja pocnat? :)
 
Член од
15 февруари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
7
I KOJA TI E KRVNATA RODNINSKA VRSKA SO ZET TI ZITI SE?? Normalno deka nemas sansi..
Prvo citaj ubavo pa posle komentiraj :)[DOUBLEPOST=1427910546][/DOUBLEPOST]
До преѓе се бламираше со прашања каде да најдеш преведувачи и поставуваше прашања кои се 100 пати одговорени наместо да земеш сама да прочиташ или да го користиш пребарувањето на форумов, а сега одеднаш почна да им викаш (да користиш големи букви па и латиница) на грешни членови. БРАВО БЕ
Kultura na nivo :) nemam komentar :) Fala za podrskata.
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Odprilika nekoj da ne znae do koe brojce se stasani, i odprilika 2014 god. Koga ke ja pocnat? :)
Do 17000 od 2013 se pregledani.
Nemozeme nisto da kazeme koga ke ja pocnat 2014 zatoa sto imase zastoj od tri nedeli i eve vcera imase soopstenie. Sega vo slednovo soopstenie treba da ja pocnat 2014 zatoa sto ima uste 500 brojki od 2013 a oni vo prosek pregleduvaat po 1000 brojki i gi pustat a slednoto soopstenie neznaeme koga ke izleze oatanuva da vidime ama mesec maksimum
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Do 17000 od 2013 se pregledani.
Nemozeme nisto da kazeme koga ke ja pocnat 2014 zatoa sto imase zastoj od tri nedeli i eve vcera imase soopstenie. Sega vo slednovo soopstenie treba da ja pocnat 2014 zatoa sto ima uste 500 brojki od 2013 a oni vo prosek pregleduvaat po 1000 brojki i gi pustat a slednoto soopstenie neznaeme koga ke izleze oatanuva da vidime ama mesec maksimum
Fala, da se nadevame deka nabrze ke ja pocnat!
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Сакам да прашам.Дали има врска каков стар документ се поднесува:воена книшка,крштеница,други видови на сведителства во однос на брзината на менување од дополнителна во задолжителна процедура?
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
46
Поени од реакции
39
jas imam odneseno od prv bratuced ali eve kako mina 5-6 meseci kako se dostaveni nema uste nisto promena na statusot
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Сакам да прашам.Дали има врска каков стар документ се поднесува:воена книшка,крштеница,други видови на сведителства во однос на брзината на менување од дополнителна во задолжителна процедура?
Ne dokumentot nema nikakva vraska.Sovetot po drzavjanstva se sostanuva 3 ili 4 pati vo mesecot i tamo se odlucuva koj ke pomine.Moze da kasni samo ako se dostaveni vo ambasada.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Tie sto veke se drzavjani i ziveat nadvor od R Bugarija dokolku dobijat vakvo pismo da go frlat v kanta.
Pisuva deka postapkata e nezakonska i ima nekakva vrska so izborite za cistenje na izbirackite spisoci.
фала брату не бев сигурен,експресно беше се исплашив,си мислев нешто во врска со новиот закон!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom