Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
dali nekoj moze da mi kazi kolku vreme trae legaliziranje na stari dokumenti sofija ?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Мајками и сестрами добија пасош врз основа на крштеницата бидејќи е на бабами на мајками мајка... ама малер јас по по по по се заебав шо бев битола на интервју
Па чекај зашто не даде копија од пасош на мајка ти?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Nemam brojce neznam pod koj broj se vodi prepiskata celata postapkaa... a veke od 03.10.2013 imam intervju napraeno ..
Чива преписка твојата? Можеш да пратиш маил со твои подсатоци и да им кажеш каде си правел интервју и ќе ти дадат број на предметот иќе можеш да интервенираш.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Da go ima i vo prethodnite protokoli.Vlezeni se i prekratenite vo protokol.I jas sakam da prasam koi se ove so otkaz.
Има некои што им даваат отказ што сакаат да се откажат од Бугарско државјанство за да добијат пример Германско. Може да се и турци јас кога бев на интервју Имаше тројца турци пред мене кои беа бесни кога излегоа од канцеларија па после мене ќа ме изедеше таа што правеше интервју со мене.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Има некои што им даваат отказ што сакаат да се откажат од Бугарско државјанство за да добијат пример Германско. Може да се и турци јас кога бев на интервју Имаше тројца турци пред мене кои беа бесни кога излегоа од канцеларија па после мене ќа ме изедеше таа што правеше интервју со мене.
Vicepretsedatel e Margarita Popova i ima funkcija za davanje i odzemanj na drzavjanstva.Znaci ima moznost i da ne dade ukaz.
http://bg.m.wikipedia.org/wiki/Вицепрезидент_на_Б'лгарија
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Мајками и сестрами добија пасош врз основа на крштеницата бидејќи е на бабами на мајками мајка... ама малер јас по по по по се заебав шо бев битола на интервју
Cekaj cekaj vikas sestrati dobila vrz osnova na toj dokument? Tovas so toj dokument minuvas i ti logicno neli.

ipak bi te sovetuvala da odes so pokratka postapka prati e mail kako sto vika master ke ti go kazat brojot i doatavi od majkati

I so dvete varijanti ke zemes 100%
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
10
Поени од реакции
2
Cekaj cekaj vikas sestrati dobila vrz osnova na toj dokument? Tovas so toj dokument minuvas i ti logicno neli.

ipak bi te sovetuvala da odes so pokratka postapka prati e mail kako sto vika master ke ti go kazat brojot i doatavi od majkati

I so dvete varijanti ke zemes 100%
Go naprajv i to prativ e mail so moj podatoci od majkami sestrami site tie raboti i uste nemam odgovor dobieno ..izgleda ke treba da odam direk do sofija
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
само нешто да споделам!овие две недели разговарав со неколкумина посредници (ТТРРРИИИ ЧЧИИССТТИИ ННЕЕММАААТ) сите ми велат едно исто "ИМАШ СТАРИ ДОКУМЕНТИ АЈДЕ ДА ГИ ОДНЕСИМЕ" бате да имав стари документи не те ни барав нипак ми требаш...така да како една поговорка!ДОДЕКА ИМА ОВЦИ/ВОЛНА КЕ ИМА И ЏЕМПЕРИ....ВНИМАВАЈТЕ добар совет е[DOUBLEPOST=1426195076][/DOUBLEPOST]браќа скопјани!ми треба ваша помош!ВАКА на гугал неможам да го најдам клубот на бугарите,адреса каде е во скопје,би сакал да се зачленам,мислам ако АКО се промени законот ке ми биде од помош,можеби издаваат некакви документи (ЧЛЕНСКА КНИШКА ИЛИ СЛ.) што би ми помогнале..ве молам за одговор...благодарам
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
54
само нешто да споделам!овие две недели разговарав со ]браќа скопјани!ми треба ваша помош!ВАКА на гугал неможам да го најдам клубот на бугарите,адреса каде е во скопје,би сакал да се зачленам,мислам ако АКО се промени законот ке ми биде од помош,можеби издаваат некакви документи (ЧЛЕНСКА КНИШКА ИЛИ СЛ.) што би ми помогнале..ве молам за одговор...благодарам
Не сум од Скопје ама баратам со чичо гугле :angel: http://www.aba.government.bg/?country=51
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Go naprajv i to prativ e mail so moj podatoci od majkami sestrami site tie raboti i uste nemam odgovor dobieno ..izgleda ke treba da odam direk do sofija
Pa kako sto znam treba da minat nekolkunedeli dodeka ti odgovorat ili ako si pisal odamna prati pak a kako sto valis najdobra varijanta ti e aofija direk i na lice mesto da go doznaes brojot
Ti drugar ne si svesen deka imas SVE STO TI TREBA SITE DOKUMENTI za da ti izlezi pasosot ne ja zanemaruvaj rabotava ne ja ostavaj taka odi ke ti se isplati nema sto da gubis samo dobivas ako prilozos pasos od majkati use poubo ke bide za tebe ke bide pobrzo i da prilozis i od vtorata bratucetka pak dobivas ete dobila i sestrati pogolem dokaz nema DIREK ODI VO SOFIJA I SREDUVAJ JA RABOTATA DODEKA E VREME. SO SREKA.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
Zdravo na site, jas sum nova na forumov,ako moze nekoj da mi pomogne ve zamoluvam!
Dedomi sluzel Bugarska vojska 1941-1942 na Stracin Kumanovsko. Nemam voena kniska od nego i ne znam od koj mesec do koj mesec sluzel, nitu koj Polk bil .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom