Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Ke ve zamolam za pomos dokolku nekoj znae dali ovoj dokument bi zavrsil rabota?
секако да. ова е стар документ. уште да се поврзеш преку изводи од родените (или венчаница) со споменатиот на документот. со среќа
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
секако да. ова е стар документ. уште да се поврзеш преку изводи од родените (или венчаница) со споменатиот на документот. со среќа
Drugar ne e bugarski toa me zbunuva,ama dijalektot e bugarski pr.(za uverenie dava se tova svidetelstvo). Neznam dali ke e vo red!
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
54
Ke ve zamolam za pomos dokolku nekoj znae dali ovoj dokument bi zavrsil rabota?
На докуметот не стои никаде Бугарија, се сомневам дека ќе ти заврши работа. Дијалектот нема да ти заврши работа. Не сакам да те разочарувам. Еве мислење нека дадат и другите.

бтв Сеуште нема одговор од државните архиви на вториот меил, доста се задржаа овој пат.
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
A krstenica od VTORA bratucedka na dedo mi, sto mislite dali bi zavrsilo rabota??? Za da ja povrzam ke mi trebaat 7umrenici i eden izvod! Mislenje dali bi mi zavrsilo rab, ili dzabe da ne frlam pari uzalud!! Pozz
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
A krstenica od VTORA bratucedka na dedo mi, sto mislite dali bi zavrsilo rabota??? Za da ja povrzam ke mi trebaat 7umrenici i eden izvod! Mislenje dali bi mi zavrsilo rab, ili dzabe da ne frlam pari uzalud!! Pozz
По мое треба да пробаш, кога веќе толку си вложил и си чекал, тоа ти е последна шанса, и јас не знаев дали ќе поминам со крштеница од прв братучед на баба ми ама поминав, јас дадов околу сто евра, тебе ке ти треба околу 170 е, не е малку во секој случај ама па ако немаш друга опција.....(и прашај некој посредник, зашо они знаат од прилика со што поминуваш)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
По мое треба да пробаш, кога веќе толку си вложил и си чекал, тоа ти е последна шанса, и јас не знаев дали ќе поминам со крштеница од прв братучед на баба ми ама поминав, јас дадов околу сто евра, тебе ке ти треба околу 170 е, не е малку во секој случај ама па ако немаш друга опција.....(и прашај некој посредник, зашо они знаат од прилика со што поминуваш)
Fala drugar na odgovoro, toa e nemam dr.dok, sea pomognali ili ne bitno da se proba!!
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
Ако баба ти е почината, тогаш ке одиш во матичната служба каде е родена ако немаш умреница и ке извадиш нова. Потоа со татко ти или мајка ти зависно по кого ти е баба ке одиш во подрачната евиденција на министерството за правда каде е родена и се вади уверение дека таа и таа особа е истата без разлика на презимето. Потоа се легализира уверението и се поднесува во амбасада или во министерството во Бугарија.
Rodena e vo bitola, znaci da odat vo ministerstvo za pravda vo bitola i da baram uverenie za da ja povrzat deka e ista licnost? A kako ke povrzat koga osven u skolski dokumenti nigde nema dokument so toa prezime?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
10
Поени од реакции
2
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Imam takva istata krstenica drugar, samo e od vtora bratucedka na dedo mi! So ke bide neka bide!!
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
10
Поени од реакции
2
Мајками и сестрами добија пасош врз основа на крштеницата бидејќи е на бабами на мајками мајка... ама малер јас по по по по се заебав шо бев битола на интервју
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Otkaz za izdavanje ukaz
Kako im pisuva na tie brojki dali e poznato na nekoj gledam toa na noviot protokol go ima
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom