Врска со постара жена/постар маж

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
има 16/17 годишни попаметни од 23годишни,али и обратно веќе дефинитивно.
бев во врска со постара али незнам секогаш е на повисоко ниво од вас и тешко опстојува таква врска според мене,за вас незнам:smir:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
јас моментално сум со постара од мене и баш ми е супер така да немам проблем со постари, ама постари максимум 4-5 години.се што е над оваа граница е премногу:toe:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
јас моментално сум со постара од мене и баш ми е супер така да немам проблем со постари, ама постари максимум 4-5 години.се што е над оваа граница е премногу:toe:
оправдуваш над 4-5 затоа што си ти во таков случај?
брат 2г макс,за девојка постара од тебе.ти посакувам најдобро али јас имам спротивно мислење,21 не се доволно за зрела личност особено не сега во ова време.:smir:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
оправдуваш над 4-5 затоа што си ти во таков случај?
брат 2г макс,за девојка постара од тебе.ти посакувам најдобро али јас имам спротивно мислење,21 не се доволно за зрела личност особено не сега во ова време.:smir:
јас сум во случај од 1 година постара :toe:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
:) се извади тогаш,од мене оправдано терај:smir:
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Moze so nekoja tetkica od 30. Samo da e presna. Da lizga.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Порано повеке ми се свигаа детинести фаци, па некогаш излегував дури и со (1-2...3 год) помали од мене. Ама за брзо ке сфатиш дека баш со деца си имаш работа, па кренав раце...:uvo:
После тоа дури и моите врсници не ми изгледаа доволно зрели. A во последно време све се дешава само постари личности да ми се свигаат. На почетокот (свесна заради поголемата разлика во годините) ги игнорирав чувствата и сакајќи да избегнам компликации, ги косев уште пред да се распламнат...
А дали е во ред да се игнорираат ако стварно искрено постојат?? :toe:
:back:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Порано повеке ми се свигаа детинести фаци, па некогаш излегував дури и со (1-2...3 год) помали од мене. Ама за брзо ке сфатиш дека баш со деца си имаш работа, па кренав раце...:uvo:
После тоа дури и моите врсници не ми изгледаа доволно зрели. A во последно време све се дешава само постари личности да ми се свигаат. На почетокот (свесна заради поголемата разлика во годините) ги игнорирав чувствата и сакајќи да избегнам компликации, ги косев уште пред да се распламнат...
А дали е во ред да се игнорираат ако стварно искрено постојат??

А не ли мислиш дека колку повеќе ги игнорираш чувствата и се обидуваш да ги згаснеш тие толку повеќе се распламнуваат? Не можеш да ја запреш реката зошто водата ќе излезе на друго место:smir:. Не се битни годините туку зборувам општо за некоја љубов која на некој начин ти е забранета, зашто горенапишаното посебно важи за љубовта која што мислиш дека ти е или навистина ти е забранета.
Дали е во ред незнам. Повеќето би рекле не јас можеби би дала шанса :toe:


он топик: Немам ништо против врска нити со помали нити со постари, но сепак тоа да биде разлика во разумни години.Не осудувам врска ни надвор од овие граници но сепак не сум за. Сепак тука има разлика во години т.е. живеење во две генерации што според мене е навистина тешко да се постигне. Но, добро- секој со своето.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
јас мислам дека е ок идам со мотото подобро старо да те учи одколку младо да те мучи. Ама што ке ми кажете вие за постар дечко а помлада девојка па да речеме до 5 год највеке разлика?
Па еве јас имам 17 а дечкоми 22,одиме 5 месеци,супер ни е.... Не се чувствувам како да го мачам! Убаво се однесува со мене,убаво се однесувам со него,се сакаме! Доста ни е...

Nemam nisto protiv takvite vrski. Duri i koga ke vidam takva dvojka na ulica, mnogu poveke mi se dopaga kako izgledaat tie kako par, otkolku nekoi sto se vrsnici. Barem spored mene...
Нема шанса да се замислам со врсник! Сите се дечиња што мислат дека им дошло времето да ебнат и + се по 1-2 глави пониски од мене

Користи ја опцијата измени!
leandra
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
зошто да не
не би било лошо да има сега некоја 26 год

искусна


има ного работи да научиш од неа
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
А не ли мислиш дека колку повеќе ги игнорираш чувствата и се обидуваш да ги згаснеш тие толку повеќе се распламнуваат? Не можеш да ја запреш реката зошто водата ќе излезе на друго место:smir:. Не се битни годините туку зборувам општо за некоја љубов која на некој начин ти е забранета, зашто горенапишаното посебно важи за љубовта која што мислиш дека ти е или навистина ти е забранета.
Дали е во ред незнам. Повеќето би рекле не јас можеби би дала шанса :toe:


он топик: Немам ништо против врска нити со помали нити со постари, но сепак тоа да биде разлика во разумни години.Не осудувам врска ни надвор од овие граници но сепак не сум за. Сепак тука има разлика во години т.е. живеење во две генерации што според мене е навистина тешко да се постигне. Но, добро- секој со своето.
Akо ти е забранета од други, потешко дека би се откажал од тоа...Ама ако ти си тој што самиот одлучува дека подобро е да ставиш крај и да ги затаиш чувствата, тогаш мислам дека ако не цел, ама барем пола изворот ке го секнеш.:wink:

Кога зборев за игнорирање на чувствата (да појаснам :wink:) тоа не е дека не ги оправдувам врските со поголема разлика во годините, туку затоа што долгорочно гледано можам да увидам некои потенцијални проблеми кои би настанале како резултат на таа разлика...

До 10 години мислам дека е сосема во ред...Понатака, 15...така-така...Ама 20, (како што беше мојот случај) е тогаш веке мислам дека работите посериозно почнуваат да се комплицираат.
Ама на крај краева, секој со својата судбина...кај ке те носи животот, таму и ти...битно да си заедно со љубениот!:wink:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
najloso e sto i stvarno da ima ljubov, site mislat deka zaradi nesto drugo e! Toa e vise stvar na kolku mozes da ostanes ramnodusen na tugite komentari. Ustvari toa e edinstvena precka za vakvi vrski!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Akо ти е забранета од други, потешко дека би се откажал од тоа...Ама ако ти си тој што самиот одлучува дека подобро е да ставиш крај и да ги затаиш чувствата, тогаш мислам дека ако не цел, ама барем пола изворот ке го секнеш.:wink:

Кога зборев за игнорирање на чувствата (да појаснам :wink:) тоа не е дека не ги оправдувам врските со поголема разлика во годините, туку затоа што долгорочно гледано можам да увидам некои потенцијални проблеми кои би настанале како резултат на таа разлика...

До 10 години мислам дека е сосема во ред...Понатака, 15...така-така...Ама 20, (како што беше мојот случај) е тогаш веке мислам дека работите посериозно почнуваат да се комплицираат.
Ама на крај краева, секој со својата судбина...кај ке те носи животот, таму и ти...битно да си заедно со љубениот!:wink:
Не мислев забранета од други. Донекаде забранета и од други, но забранета и од самата себе. Не знам можеби е индивидуална работа.
Јас се најдов во слична ситуација, свесна дека не смеам да си дозволам да се заљубам во таа личност и колку повеќе ги игнорирав чувствата толку поинтензивни беа.
Со последното апсолутно се сложувам.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
немаат врска за годините кога се работи за дружењ а и за љубов но да не произлезе проблем иза двајцата нарочито ако еден од нив најверојатно ке биде во брак но сепак дружете се јас имам доста помлади пријателки со кои и контактирам но нормално гледам да не ја повредам и фамилијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom