Криминалниот фонд за здравство не одобрува пари за малата Тамара!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.178
Поени од реакции
16.461
После тебе[DOUBLEPOST=1424978085][/DOUBLEPOST]
За тебе ни под разно
Проблемот со тебе ни под разно не е тоа што си немерливо глуп, и што тоа воопшто не е дискутабилно зашто е очигледно и боде очи, туку мене лично, ме запрепастува моралниот аспект на твоите портокалови срања со кои го загадуваш форумов. Јас сум учен и воспитан, а верувам и повеќето нормални луѓе, во дадена ситуација, било пријатна или непријатна која ќе му се случи на човека, да се ставам во позиција на дотичната личност пред да се охрабрам да осудувам или носам заклучоци. Оваа твоја мизерија, која ни ја презентираше страна - две понапред, никогаш не сум очекувал дека ќе ја посведочам во мојот живот, се додека не се случи ова што се случи со Тамара. А не си единствениот, живеам и работам за жал со личности, кои го делат твоето мислење и кои пет пари не даваат кога ќе го кажат истото што ти го напиша.

Но се е во ред и се е лесно, се додека на твоето дете не му се случи истото, да не даде Господ никогаш. Зарем треба да те прашувам, за можеби да ти текне какви глупости пишуваш, како би се чувствувал доколку го изгубиш најмилото на ист начин како малата Тамара? За таквите како тебе не треба да постои милост, само брза постапка, дури ни глупоќата не те оправдува.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
што си играте што одма плукате пто кур одма врегате
Девојцчето уште не почнало вие одма ја врегате постирате дека не била квалификувана не знае да си ја работи работата
алоооо уште не почнала да работи како директорка
дајте и шанса мозе ке се показе како подобра од сите други .......
зошто одма донесувате брзи заклучоци
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
што си играте што одма плукате пто кур одма врегате
Девојцчето уште не почнало вие одма ја врегате постирате дека не била квалификувана не знае да си ја работи работата
алоооо уште не почнала да работи како директорка
дајте и шанса мозе ке се показе како подобра од сите други .......
зошто одма донесувате брзи заклучоци
Ја сменија уште непоставена, која шанса?

Заради вакви амеби што трошат државни пари плачеш за плата уште ба десети, свести се бе боксеру.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
CV :чда:


Датум на раѓање
Место на раѓање 18.09.1987
Скопје, Македонија
Адреса Ул. Петар Ацев 24-1-31
E-Mail sanjaminkova@yahoo.com


Искуство

12/2010 – во тек

Влада на Република Македонија - Канцеларија на Претседател на Влада на Република Македонија

Соработник за правни прашања (Oд бранење дипломска директ кабинет. Талент :bravobe:)



Едукација
09/2009 година - 04/2014 година
Универзитет Св.Кирил и Методиј – Правен Факултет "Јутинијан Први" - Скопје
• Мастер студии – насока Деловно право, отсек Трговско право со просек 9,08


10/2006 година – 06/2009 година Универзитет Св.Кирил и Методиј – Правен Факултет "Јутинијан Први" - Скопје
Универзитет Св.Кирил и Методиј – Правен Факултет "Јутинијан Први" - Скопје
• Правни науки – Дипломиран правник со просек 8,77

09/2002 – 06/2006
ДСУ – Гимназија "Јосип БрозТито"
• Општествено хуманистичко подрачје

Вештини и способности
Јазици • Македонски (мајчин јазик)
• Англиски (одлично, пишан и говорен)
- Диплома за завршен курс по Англиски јазик од Работнички универзитет "Кочо Рацин"
• Италјански (делумно)
- Диплома за завршен четврти степен по Италјански јазик од Центар за странски јазици и компјутерски вештини "Херц"
(четврт степен италијански, најтешкиот јазик на светот мора да се признае :cuc: )

Компјутерски вештини MS Windows, MS Office (Excel, Word, Power Point), интернет :angel:Corel Draw

Хоби • Патување, аеробик, џогирање, читање книги.

__________________________________________________________________

@leandra @Branchez ова исто како она цв-то што го вртевте вие од типот од амфитеатар директно спроведување рамковен :D
имас повиско образование аплицирај
не ми е јасно што кур одма судите а не сте и дале ни шанса[DOUBLEPOST=1424988888][/DOUBLEPOST]чекај сеа постанена е како директор или не е????????
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
имас повиско образование аплицирај
не ми е јасно што кур одма судите а не сте и дале ни шанса[DOUBLEPOST=1424988888][/DOUBLEPOST]чекај сеа постанена е како директор или не е????????
Многу ти е и таа плата што ти ја даваат.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
znaete sto me nerivra ajde ke recete grujo ne go biva ovoj vaka prai ovoj onaka ima li devocevo nekoja crna damka pa da kazuvate deka ne go bivalo
ako znaete deka ne go biva deka ima nekoja losaa odluka donesenoslobodno kritikuvajte ja i sudete ja A nema da vi recem
a vie uste ne pocnala odma so kritiki i ne ja bivalo
praela oral anal po stabovi???????????
koe razmisluvanje vi e ovaa
za tebe taka da zborat ako se stigns do nekoja visoka pozicija odma ajde mu go pusela ovaa
ili znaes kako ispaga
vo nekoj smisol si mu go pusela na nekoj tuka od kajgana da te stai moderator
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.556
Поени од реакции
2.355
znaete sto me nerivra ajde ke recete grujo ne go biva ovoj vaka prai ovoj onaka ima li devocevo nekoja crna damka pa da kazuvate deka ne go bivalo
ako znaete deka ne go biva deka ima nekoja losaa odluka donesenoslobodno kritikuvajte ja i sudete ja A nema da vi recem
a vie uste ne pocnala odma so kritiki i ne ja bivalo
praela oral anal po stabovi???????????
koe razmisluvanje vi e ovaa
za tebe taka da zborat ako se stigns do nekoja visoka pozicija odma ajde mu go pusela ovaa
ili znaes kako ispaga
vo nekoj smisol si mu go pusela na nekoj tuka od kajgana da te stai moderator
Ние се побунивме дека преквалификувана, таман си е се покажало девојчето во кабинетот кај величествениот. А ти што толку ја браниш сестра да не ти е ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
znaete sto me nerivra ajde ke recete grujo ne go biva ovoj vaka prai ovoj onaka ima li devocevo nekoja crna damka pa da kazuvate deka ne go bivalo
ako znaete deka ne go biva deka ima nekoja losaa odluka donesenoslobodno kritikuvajte ja i sudete ja A nema da vi recem
a vie uste ne pocnala odma so kritiki i ne ja bivalo
praela oral anal po stabovi???????????
koe razmisluvanje vi e ovaa
za tebe taka da zborat ako se stigns do nekoja visoka pozicija odma ajde mu go pusela ovaa
ili znaes kako ispaga
vo nekoj smisol si mu go pusela na nekoj tuka od kajgana da te stai moderator
Нормално е за тебе директор на институција на ФЗОМ да е 27 годишна без ден работно искуство? Значи правиме муабет за ФЗОМ, ако не разбираш тоа е ФОНД ЗА ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ. Ајде што е без ден работно искуство, ами оваа што се разбира од медицина кажи ми? Мастер студии трговско право :lolzz:
Алоооо за директор на ФЗОМ правиме муабет, не за директор на Макошпед бе.


Кажи ми само дали е нормално, после ќе правиме муабет. Модераторство на Кајгана ми споредува со одговорна позиција на една од најважните институции кои можат да постојат во една земја. Абе и полош од Тодоров заслужуваат вакви ликови како тебе.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
ne ja branam samo ne kritikuvajte vednas dajte i sansa ocenete ja so tek na vreme ako ne ja biva jas prv ke bidam za da jadam gomna za nea a vie uste ne pocnla odma...udri....[DOUBLEPOST=1424990173][/DOUBLEPOST]
Нормално е за тебе директор на институција на ФЗОМ да е 27 годишна без ден работно искуство? Значи правиме муабет за ФЗОМ, ако не разбираш тоа е ФОНД ЗА ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ. Ајде што е без ден работно искуство, ами оваа што се разбира од медицина кажи ми? Мастер студии трговско право :lolzz:
Алоооо за директор на ФЗОМ правиме муабет, не за директор на Макошпед бе.


Кажи ми само дали е нормално, после ќе правиме муабет. Модераторство на Кајгана ми споредува со одговорна позиција на една од најважните институции кои можат да постојат во една земја. Абе и полош од Тодоров заслужуваат вакви ликови како тебе.
dobro znam sto e FZOM megutoa ne mora da bide doktorka za da ja vodi taa institucija
kolku sto sum zapoznaen skoro sekoja institucija kaj nas ima po 2 direktori edniot obicno e ekonomist a drugiot pravnik...edniot makedonec a drugiot albanec
licno vo drzavna bolnica bez razlika koja institucija se raboti dali hematolija stomatologija urgenten site direktori ne se DOKTORI tuku se ekonomisti ilil pravnici
 
Последно уредено:

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
ne ja branam samo ne kritikuvajte vednas dajte i sansa ocenete ja so tek na vreme ako ne ja biva jas prv ke bidam za da jadam gomna za nea a vie uste ne pocnla odma...udri....
Не си во право не ја тегни за џабе. Не е ова келнер или тренер на Пелистер па ајде дајте му шанса, ако не го бива никому ништо. На ваква позиција ако не те бива луѓе страдаат, умираат. На вакви позиции треба да се поставуваат докажани луѓе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ne ja branam samo ne kritikuvajte vednas dajte i sansa ocenete ja so tek na vreme ako ne ja biva jas prv ke bidam za da jadam gomna za nea a vie uste ne pocnla odma...udri....[DOUBLEPOST=1424990173][/DOUBLEPOST]

dobro znam sto e FZOM megutoa ne mora da bide doktorka za da ja vodi taa institucija
kolku sto sum zapoznaen skoro sekoja institucija kaj nas ima po 2 direktori edniot obicno e ekonomist a drugiot pravnik...edniot makedonec a drugiot albanec
licno vo drzavna bolnica bez razlika koja institucija se raboti dali hematolija stomatologija urgenten site direktori ne se DOKTORI tuku se ekonomisti ilil pravnici
Епа затоа профитот и легалните срања ќе им бидат поважни од вашето здравје, а ти викај дај им шанса. ;)

Сегде за да стигнеш до директор на важна државна институција прво треба години работа да накрцаш у гз или па да си некој помлад ама екстремен гениј со докажани идеи низ работа, само кај нас партиската книшка и шибај.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.294
Поени од реакции
15.511
Настрана целото искуство, јас се уште не можам да сфатам зашто не стават економист на чело на ФОНД, туку ставаат Правник... Мислам самиот поим ФОНД е поврзан со финансии а аналогно на тоа со економист или финансиер како било. Или, пак, некој што бил долго време поврзан со здравството или со функционирањето на фондот...

Зашто во приватните фирми кои функционираат долго време се поставуваат лица кои веќе се дел од компанијата или пак доаѓаат од сродно компании и често конкуренти... Не иде да поставиш економист за Министер за правда..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
13.272
Боксер, за какво давање на шанса станува овде збор? За 9 годишно водење на вољата на паторот?
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
Боксер, за какво давање на шанса станува овде збор? За 9 годишно водење на вољата на паторот?
taka e saladin do nekade si u pravo
realno taka ispaga
vo pravo se i drugite clenovi sto vikaaat deka ova ne e fudbalski klub pa da i se dade sansa
tuku seriozna institucija od koja zavisi zdravjeto na lugeto....

neznam sto da kazam
site ste na nekoj nacin vo pravo ....
ama sepak bez razlika kako dosla do taa pozicija dali so partiska kniska ili so znaenje ne bi trebalo da ja kritikuvame koga bukvalno ne znaeme nisto za nea
neka se pokaze da vidime sto umee sto znae pa posle ke ja kritikuvame i ocenuvame

Fakt e deka zdravstvoto ni e katastrofa realno za razlika od drugi zemji okolu nas

kolku samo jas licno znam lekovi sto se na pozitivna lista vo kosovo vo srbija albanija a kaj nas seuste ne se staeni na pozitivna lista

siguren sum deka ni ovaa nema da go napravi zdravstvoto da bide perfektno za site nas a sigurno nema ni tie 100 dusi sto ke dojdat posle nea zdravstvoto odsekogas ke ni bide falicno no kolku sto moze rabota e da se potrudi pa sega ostanuva da vidime
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
124
Поени од реакции
214
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom