Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    157
Член од
8 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
led vs lcd, hd vs uhd koja e podobra solucija. samsung vs lg vs philips vs panasanoc vs sony vs grunding vs toshiba najdobar tv za najdobra cena so najdobra slika!!!!
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас од овие погоре што си ги навел, би ги избрал ЛГ, Филипс и Грундиг, затоа што прво како марки се добри и квалитетни, второ зошто телевизори можат да се најдат по пониски цени, а сепак да имаат добри карактеристики:)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.265
Поени од реакции
4.665
led vs lcd, hd vs uhd koja e podobra solucija. samsung vs lg vs philips vs panasanoc vs sony vs grunding vs toshiba najdobar tv za najdobra cena so najdobra slika!!!!
па битно е и што очекуваш од него. Иначе како најдобар дисплеј имаат ЛГ и Самсунг, не дека другите се нешто светлосни години позади ама овие се моментално најдобри. Затоа па се и прилично скапички поготово самсунгот.
Јас пред 2 дена земав Филипс HD, UHD стварно незнам кај ке го искористииш ни симнуваш УХД филмови ни па имаш некој канал што ја има таа резолуција.
Плус јас барав да не биде смарт, прилично тешко се наоѓа а се значително поефтини од оние што имаат смарт функции. Смарт функција ок ама ако имаш да земеш некој добар модел сепак со ефтините модели на смарт ТВ ќе имаш само нервози. Нормално е да биде поефтин да се користи послаба технологија.
Пак ќе кажеме зависи што сакаш ама горе доле се надевам ти помогна ова.
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Jas licno imam doma Sony Bravia KDL-42w80xa i sum prezadovolen dobra slika,odlicno meni,dobra 3D slika.Odlicno izraboten smart ne kako kaj LG ili Philips ima dosta aplikacii.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Gore vi napisav za uhd philips vo neptun i tehno market poglednete ja sega razlikata !!!! vo neptun istiot mene mi go prodavaa kao od 89999 na 62000 den a poglednete vo tehnomarket kolku e momentalno :)))
So drugi zborovi ne bilo nesto vo red so tvto i zatoa sakaat da go otkacat toj model !!!!
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Солиден е а и онака немаш премногу избор кај нас. Читав доста за него нема некоја позната мана ама истестирај го со усб стик и провери дали ги поддржува работите што ти се битни-слика преку пц, игри итн. пред да одлучиш.

Исто викаат дека Сони не ги читаат сите видео формати преку усб.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.036
Поени од реакции
500
Солиден е а и онака немаш премногу избор кај нас. Читав доста за него нема некоја позната мана ама истестирај го со усб стик и провери дали ги поддржува работите што ти се битни-слика преку пц, игри итн. пред да одлучиш.

Исто викаат дека Сони не ги читаат сите видео формати преку усб.
Па кај и да читав за него на интернет по форуми и по сајтови сто тестираат тв-ја беше фален т.е сликата секаде беше пофалена. А усб-то обавезно ќе го тестирам иако не ми е примарно гледање филмови преку него. Фала за одговорт, најдов и други описи и мислења на форумов за овој тв......доволно ми е за да го купам :)))))[DOUBLEPOST=1424108982][/DOUBLEPOST]
Jas licno imam doma Sony Bravia KDL-42w80xa i sum prezadovolen dobra slika,odlicno meni,dobra 3D slika.Odlicno izraboten smart ne kako kaj LG ili Philips ima dosta aplikacii.
како стои со читање мкв мп4 во хд и фуллхд резолуција од усб? преводи? кирилица?
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Па кај и да читав за него на интернет по форуми и по сајтови сто тестираат тв-ја беше фален т.е сликата секаде беше пофалена. А усб-то обавезно ќе го тестирам иако не ми е примарно гледање филмови преку него. Фала за одговорт, најдов и други описи и мислења на форумов за овој тв......доволно ми е за да го купам :)))))[DOUBLEPOST=1424108982][/DOUBLEPOST]
како стои со читање мкв мп4 во хд и фуллхд резолуција од усб? преводи? кирилица?
Cita se bez problem od usb prevodo go cita bez nikakov problem a imas opcija da odberes koj fond sakas kirilica latinica i imas na onie ч,њ,ш da si odberes da gi pokazuva ubavo da ne gi dava kako kocki ili kako nekoj drugi bukvi znaci. I baska ima dobro 3D , dobar format pogoden od net ke uzivas sigurno. A toa so vikat deka ne cita se od usb kaj mene od toa sto simnuvam jas od filmovo obicno vo 720p ili 1080p odlicno gi prepoznava.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.036
Поени од реакции
500
фала за информациите, иако гледањето филмови преку усб не ми е примарна работа сепак ме интересираше како стои со видео формативе. Сепак ќе го испробам тв-то што е како е пред купување :)))
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
Касно jа видов темата оти бев баниран инаку тие формати не се важни, важно е да има убава слика фул hd и wi-fi и се разбира барем 2 hdmi портови.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.036
Поени од реакции
500
Касно jа видов темата оти бев баниран инаку тие формати не се важни, важно е да има убава слика фул hd и wi-fi и се разбира барем 2 hdmi портови.
сликата е секаде фалена каде што читав дали биле форуми или страници што тестираат тв-ја, форматите се битни за гледање филмови од усб....инаку од опрема има се и сешто еве ти линк со спецификации:
http://www.sony.com.mk/electronics/televisions/w600b-series/specifications
 

Kajgana Shop

На врв Bottom