Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Dali nekoj ke saka, go zamoluvam kako odesea tie raboti dokolku dedomu prezimeto na penziska kniska( bugarska penzija) , prezimeto na kniskata mu e Крпачов, a vo umrenicata Крпачовски, dali ke imam problem, i ako imam kako mozam da go smena!!pozz
Mislam deka za -ski- ov nema da pravat problem. Promenata kaj nas odi vo Ministerstvo za pravda, a nekoj spomna deka moze i so izjava na notar so dvajca svedoci koi voedno se rodnini na pokojniot da se dokaze deka toa e edna ista licnost. No po moe treba da se dade izjavata kaj bugarski notar. Ili prasaj vo ambasada, kaj nekoj posrednik...
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Ova deneska mi izleze na stranata na ministerstvoto za pravda
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Mislam deka za -ski- ov nema da pravat problem. Promenata kaj nas odi vo Ministerstvo za pravda, a nekoj spomna deka moze i so izjava na notar so dvajca svedoci koi voedno se rodnini na pokojniot da se dokaze deka toa e edna ista licnost. No po moe treba da se dade izjavata kaj bugarski notar. Ili prasaj vo ambasada, kaj nekoj posrednik...
Fala na odgovoro, neznam dali ke praat problem, dokolku ima nekoj info neka pise ako saka! I ako treba na notar ako saka neka pise kako ide postapkata!!
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Ova deneska mi izleze na stranata na ministerstvoto za pravda
So sreka
Od koja godina si i so dukument imase dostaveno
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Ova deneska mi izleze na stranata na ministerstvoto za pravda
Честито,тргна работава,ајде еден по еден со убави вести.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Се чини дека се придвижила работата. Честитки на сите што добивте во овие 2-3 дена.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Drustvoooo ajdeee neka mi e so sreka
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
58xx/2012
Sega sto poskoro da me potpisaat
I so sreka i na dr te
Inaku koj i da ima kakvi domumenti neka podnesuva
A toa od prva ili vtora linija nema vrska bare toa za mene e taka
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Се чини дека се придвижила работата. Честитки на сите што добивте во овие 2-3 дена.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Drustvoooo ajdeee neka mi e so sreka
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
58xx/2012
Sega sto poskoro da me potpisaat
I so sreka i na dr te
Inaku koj i da ima kakvi domumenti neka podnesuva
A toa od prva ili vtora linija nema vrska bare toa za mene e taka
Што убаво само честитки да има ,честито и на тебе:)
 
Член од
17 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
12
Чесито на сите!! Дали на некоj му потпишаа за указ?Jас повеке од месец чекам за потпис
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom