Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 октомври 2008
Мислења
30
Поени од реакции
20
Преписката № 135XX/2013.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
\однесов документ крштеница од бг егзархија од прв братучед на баба ми, исто и на братучед ми му одобрија тој имаше венчаница од прадедо негов
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
А
фала, да им се врати на сите со ист одговор. честитки и за тебе
Момчило честитки од мене.
Дечки честитки и од мене се најдобро и фала за сепак што несебично секогаш не информиравте за вашите случаеви што на некому тие му значеа многу
Се најдобро
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Зошто не им работи телефонот на конзулатот во Битола?
Има некој некаква информација?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
cestitki i od mene, so zdravje da si go koristite bugarskiot pasos!! bas me interesira dali ima nekoj dosega zemeno ukaz so svidetelstvo od dedo? na svidetelstvoto pisuva "po narodnos blgarin"
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
25
Zdravo na site
Dali nekoj znae koja e procedurata za dobivanje na bugarski pasos I potrebnite dokumenti?
Ne poznavam nekoj koj izvadil dosega, inaku ke se obratev tamu I dali moze voopsto da se izvadi.

Fala odnapred
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Честитки и од мене.[DOUBLEPOST=1423672762][/DOUBLEPOST]
cestitki i od mene, so zdravje da si go koristite bugarskiot pasos!! bas me interesira dali ima nekoj dosega zemeno ukaz so svidetelstvo od dedo? na svidetelstvoto pisuva "po narodnos blgarin"
А со крштеници од тетки од бугарска егзархија?
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Преписката № 124XX/2013.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Еве бидна и тоа...
Однесов документ од брат на дедо ми ( дека се запопил во Рилскиот манастир и венчаница од Софија). Со тоа паѓа во вода претпоставката дека издавањето на указ оди само по права линија.[/quote
Jas sto taka dostaviv dokumenti od na dedo od brat mi deka ima bugarski pasos i toa kopija od pasosot i licnata karta i izvodi za dokaz kako mi e rodnidna :D
statusot od dopolnitelna mi se smeni vo zadolzitelna procedura ama veke skoro dva meseci mi e na zadolzitelna
dali isto se slucuvase kaj tebe i za kolku vreme dojde do razgleduvanje i odobruvanje
Blagodaram na odgovorot cestitkii
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Честитки и од мене.[DOUBLEPOST=1423672762][/DOUBLEPOST]
А со крштеници од тетки од бугарска егзархија?
Сигурно дека ќе може со крштеници од тетки..тие се поблиски роднини отколку брат на дедо.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Сега сакам да поднесам документи за син ми. Но јас поднесував по старата процедура и не знам каква е новата процедура. Како оди апликацијата и за колку време се добива происход ако оди преку амбасадата во Скопје?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Сега сакам да поднесам документи за син ми. Но јас поднесував по старата процедура и не знам каква е новата процедура. Како оди апликацијата и за колку време се добива происход ако оди преку амбасадата во Скопје?
jas sum preku sofija, tamu mi rekova za mesec - mesec i pol. tuka imase nekoj sto imat dobieno za 1-2 nedeli
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Сега сакам да поднесам документи за син ми. Но јас поднесував по старата процедура и не знам каква е новата процедура. Како оди апликацијата и за колку време се добива происход ако оди преку амбасадата во Скопје?
Spored mene poarno da si podneses u sofija po sogurno i po brzo e...ne daj boze vo sk da se odolgovlekuva rabotata..a za sinti sega ke bide mnogu lesno..znaes i sama
@tomemk za sin od lorena sea odma ke mu dadat proishod bidejki majkamu ima bg pasos i odma ode na intrvju ..moe mislenje e sofjaa da si trgnes so e sig sig e.
a kaj tebe bese dr procedura so dr dokumenti zatoa ti si cekal a sea deka majkamu ima bg na nego odma sve ke mu dadat i odma idi na intervju bar gtaka jas pominav..
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Фала за одговорот. Но сакам да знам дали треба да чекам да го добијам пасошот или да поднесеме уште веднаш. За колку време те викаат за происход?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom