Фан Клуб: Шкендија

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Crnec a da ne si problematicen toa ne odi .Nie se nadevame deka poveketo ke gi napravi na teren nego li nadvor
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
Беше на проба. Тигран сега тука е ама да видиме дали ќе го регистрираат.
според ФФМ не ќе да бил на проба. во МакФудбал пишува дека во декември спогодбено го раскинале договорот.

 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
според ФФМ не ќе да бил на проба. во МакФудбал пишува дека во декември спогодбено го раскинале договорот.

Епа значи бил под договор, бидејќи знам беше тука околу 3 месеци, ама не објавиа никаде дека дошол кај нас, мислевме на проба е.

Можеби и со Тигран Кандикјан имаат договор!?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
Освен овој црнецов што има играно во Бундес лига има ли некој од другиве засилувања толкаво искуство или барем приближно?
 
B

Beck's

Гостин
Освен овој црнецов што има играно во Бундес лига има ли некој од другиве засилувања толкаво искуство или барем приближно?
Само Вукчевич и Тодоровски се повеќе годишно искуство во фудбалот. Ашковски ваљда го знаеш додека другите доаѓаат како млади талентирани фудбалери, двајца од нив членови на У21. Бразилецов ќе видиме што ќе испадне
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Sabrosa Simao trebase,ama godinite :( i specificnata pozicija so ja igra za tie godini !!
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Pred malku zavrsi i prviot prijalteski mec vo Antalija.
Shkendija so 3:0 beshe podobar od sampionot na Turkemnistan, Altyn Asir.

Golovite gi postigna Vrucina, avotogol, Juffo. Da se napomenuva deka Marko Jovanovski odbrani penal pri rezultat 3:0.

Spored mene igrac na mecot kaj nas JUNIOR. Najprvo asistirase kaj golot na Vrucina za 1-0, kaj avtogolot toj bese sto centrirase, a isto taka ja pogodi i preckata pri edna super kontra na nasata ekipa.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Vo vtoriot prijatelski mec vo Antalija, poraz od Pecsi ( Hungary ) so 1-0.

Slab natprevar, vo loshi uslovi.

 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.832
Od skapanicive li ste izgubile be, c c . Ima vreme ajde ovoj Bundesot ke se uigra
 

Kajgana Shop

На врв Bottom