Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Имам околу 20 дримбокси , ву плусови и слично , работат голем дел на стримови , можам да споделам ако е некој за


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.407
Поени од реакции
22.000
Ако нема веќе Sopcast онда би ти предложил Ace Stream слична работа (P2P) дури може и подобра. А за KODI истата функција може да се вгради преку Ad-dons (надградба на апликации за гледање ТВ станици и филмови).

KODI "Helix 14" Windows (XP нема подршка од Vista па нагоре)

KODI "Helix 14" Android ARM

KODI "Helix 14" Android x86


Како да инсталирате na KODI "TV Addons" (Во него е вклучена апликацијата P2P за гледање ТВ станици од торенти...Gnessis за гледање филмови и тв серии on demand и уште многу други работи да не набројувам)

KODI TV Addons


Вака изгледа кај мене на KODI





Доколку сакаш само Аce Stream за компјутер!

Download (Torrent) Ace Stream Media Player
Zosto nesaka da mi ja najde strim listata.kakov addon da instaliram...
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Значи одкако инсталира Fusion пакетот od TV Addons следна работа е да го конфигурираш адонот P2P.
Еве како иде тоа:

Додатни адони за KODI околу спортови
Sport Devil (DigiTele)
Link Sport Devil (DigiTele)

Vdubt25
за полесно copy и paste (на windows во KODI Ctrl+V) во Settings>File Maneger>Add Source следниот линк:
http://xfinity.xunitytalk.com
и подоле стави му име кое сакаш и притисни done.

Phoenix
После инсталацијата во Phoenix>Woody кје најдете интересни работи :)
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.407
Поени од реакции
22.000
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Гледам луѓето почнуваат да ме прашуваат за EX-YU и други канали за KODI. Прво што треба да направите е да го активирате PVR Simple Client кој е вграден во KODI...како:


Кога ќе стигнете до IPTV PVR Simple Client одете во Configure и под General кликнете каде пишува M3U Playlist URL и додадете го следниот линк:

Каналите секојдневно се апдејтираат некои може работат некои не но се апдејтират секојдневно

Направете enable и ќе почне да ги чита каналите. Одете назад и на предната страна од KODI ќе се појави TV и овде ви се сите канали.




 
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.461
Гледам луѓето почнуваат да ме прашуваат за EX-YU и други канали за KODI. Прво што треба да направите е да го активирате PVR Simple Client кој е вграден во KODI...како:


Кога ќе стигнете до IPTV PVR Simple Client одете во Configure и под General кликнете каде пишува M3U Playlist URL и додадете го следниот линк:

Каналите секојдневно се апдејтираат некои може работат некои не но се апдејтират секојдневно

Направете enable и ќе почне да ги чита каналите. Одете назад и на предната страна од KODI ќе се појави TV и овде ви се сите канали.




;)
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Vaka u vlc i imate gotova lista
Код:
http://iptv.netai.net/playlist.m3u
 

Kajgana Shop

На врв Bottom