Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Имам и друго за применето дека повеќе од 2000 бројчиња месечно не гледаат. Скоро никогаш не се десило повеќе од тоа а помалку од 2000 да. Тоа значи според мене што немора да и точно дека до 14000 можи Али не е сигурно да стасаат крајот на месецот. Ако некој има информација да сподели барем да си предвидуваме ние од 2014 :)
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Имам и друго за применето дека повеќе од 2000 бројчиња месечно не гледаат. Скоро никогаш не се десило повеќе од тоа а помалку од 2000 да. Тоа значи според мене што немора да и точно дека до 14000 можи Али не е сигурно да стасаат крајот на месецот. Ако некој има информација да сподели барем да си предвидуваме ние од 2014 :)
sprema tvoite presmetki , tesko mene :) jas sega drugata nedela treba da odam so posrednikot da nosam dokumenti za pocetok :uzi:
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
Poleka idet vreme polesno Francuski pasos da se vadi negoli bugarski hahahaha
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Imase dosta vreme zastoj..mislam periodot po izborite..no mislam megju 1500 do 2000 brojcinja gi obrabotuvaat za eden mesec..
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Толку по 1500-2000 бројчиња реално ако по протоколи гледаме и по статистика. Така да од 2014 очекувајте после март април слично како лани што беше иако со празници ова она шак ќе каснат секако.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
LUGE RAZBERETE ako ste vrateni na дополнителна проверка NE NE ZNACI deka e kraj na svetot zavas...TOA znaci deka seuste ste vo postapka sto e dobro,se dodeka ne napisat ОТКАЗ,ПРЕКРАТЕНА,ПРЕКИНАТА ili slicno....и малку ВЕРБА брача,ако не е БУГАРСКИ че е НИГЕРИСКИ или СЕВЕРНО КОРЕЈСКИ,,СЕКОГАШ ИМА ИЗЛЕЗ..ова го кажале најголемите науцници и мудреци.............:ojeaa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom