Уставен амандман 33

Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Штo имaте прoтив геј зaедницaтa?-Стaпoви, пaлки, кaмењa :ROFLMAO:
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.322
Поени од реакции
3.172
Сo oглед нa тoa штo е универзитетски прoфесoр пo семејнo прaвo, кaкo чoвек кoј јa следи тaa oблaст и кaкo чoвек кoј е кoнтaктирaн oд стрaнa нa влaстите при прoмени нa зaкoните oд тaa oблaст гo ценaм и му верувaм нa тoa штo гo кaжaл.
Другa рaбoтa е тoa штo пoгрешнo си ме сфaтил. Никoј не рече декa тoј некoј прoфесoр гo oфoрмил мoјoт стaв зa oвa прaшaње. Јaс би им дoзвoлил дa пoсвoјувaaт, зoштo мoјoт впечaтoк е декa тoa не би требaлo дa имa штетни пoследици зa дететo. Oвa пoследнoвo е мoе чувствo кoе не мoрa дa знaчи декa е тaкa и зaтoa ги спoмнaв истрaжувaњaтa, a вo кoнтекст нa истрaжувaњaтa и прoфесoрoт. Целaтa пoентa ми беше декa нa твoите истрaжувaњa кoи кaжувaaт декa дететo вo тaквa срединa лoшo ќе се рaзвивa, сигурнo мoжaм дa нaјдaм ист брoј нa истрaжувaњa кoи гo тврдaт спрoтивнoтo. Ајде пoтoчнo дa кaжеме, aкo јa следев тaa темa и oблaст ќе мoжев леснo дa ти дaдaм вaкви истрaжувaњa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Чекаше да видиш научни истражувања на темата што те интересира, и откако ги доби тврдиш дека веќе имаш други истражувања што докажуваат спротивен заклучок.
ОД-ЛИЧ-НО
Ајде закачи ги тука тие истражувања да ги видиме, знаеш чисто колку да не остане ова на празен муабет.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Многу педери се накотиле. Ги обвинувам холивудските ТВ серии и родителите.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Кој пак тебе те прашува дали си против врски на хомосексуалците ? Многу за право, многу за право си дава овој глуп менталитет .
ПОДРШКА ЗА ХОМОСЕКСУАЛЦИТЕ !
Навистина си во право, кој сум јас да бирам во каква средина ќе живеам јас и моите деца? Море марш таму немој да ми кажуваш демократии и права.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Чекаше да видиш научни истражувања на темата што те интересира, и откако ги доби тврдиш дека веќе имаш други истражувања што докажуваат спротивен заклучок.
ОД-ЛИЧ-НО
Ајде закачи ги тука тие истражувања да ги видиме, знаеш чисто колку да не остане ова на празен муабет.
Уште да си ја прочитал и реченицата после болдот, ајде еве пак ќе ти ја пишам :
Ако бев некој кој го следи семејното право и посебно ова прашање сигурно ќе можев лесно да ти дадам истражувања кои ќе кажат дека геј браковите имаат и позитивни ефекти врз развојот на детето.
Сигурно тој професор што кажал така, не го кажал тоа чисто колку да пополни време...

Зошто твоите слики, без изворот на информации имаат огромна важност (препознај го сарказмот) еве ти стати кои ги најдов набрзина во кои се кажува дека геј браковите немаат штетни последици врз развојот на детето. Пак ќе кажам, да бев некој кој ја следи детално оваа дебата сигурно ќе можев многу лесно да ти дадам и други некои истражувања и статии.

Are Children Who Are Raised by Gay Parents More Likely to Be Gay Themselves? - Born Gay? - ProCon.org
American Academy of Pediatrics Backs Gay Marriage - NYTimes.com
Sexual Orientation, Parents, & Children

Ајде поздрав.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
кондомите и геј трендот ги измисли западот да го сопре наталитетот, ама испадна бумеранг, ги удира највеќе нив. Сега се уплашија дека ќе бидат претопени од афроазиски доселеници и тоа со друга религија, па почнаа други хистерии...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
кондомите и геј трендот ги измисли западот да го сопре наталитетот, ама испадна бумеранг, ги удира највеќе нив. Сега се уплашија дека ќе бидат претопени од афроазиски доселеници и тоа со друга религија, па почнаа други хистерии...
А кај сме ние во приказната?[DOUBLEPOST=1421586254][/DOUBLEPOST]
Уште да си ја прочитал и реченицата после болдот, ајде еве пак ќе ти ја пишам :
Ако бев некој кој го следи семејното право и посебно ова прашање сигурно ќе можев лесно да ти дадам истражувања кои ќе кажат дека геј браковите имаат и позитивни ефекти врз развојот на детето.
Сигурно тој професор што кажал така, не го кажал тоа чисто колку да пополни време...

Зошто твоите слики, без изворот на информации имаат огромна важност (препознај го сарказмот) еве ти стати кои ги најдов набрзина во кои се кажува дека геј браковите немаат штетни последици врз развојот на детето. Пак ќе кажам, да бев некој кој ја следи детално оваа дебата сигурно ќе можев многу лесно да ти дадам и други некои истражувања и статии.

Are Children Who Are Raised by Gay Parents More Likely to Be Gay Themselves? - Born Gay? - ProCon.org
American Academy of Pediatrics Backs Gay Marriage - NYTimes.com
Sexual Orientation, Parents, & Children

Ајде поздрав.
И сите овие што пишуваат не работат за некоја агенда и не се самите геј? И после бојанчо размислувал. Како може двајца мажи да одгледаат дете подобро од маж и жена? Двајца тактови против мајка и татко? Дали тоа не ти звучи смешно и неприродно или откако ќе прочиташ некој геј теоретичар ќе смениш мислење?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
460
Поени од реакции
461
Сакав само да дадам краток коментар за оваа студија, кога веќе ја презентираш тука и сериозно ја сфаќаш, барем фактите точно да се претстават.

Иако оваа студија целосно е отфрлена од сите релевантни институции, ама има еден многу важен детал во студијата кој е многу интересен.

Не се правело споредба помеѓу воспостравени семејства од различен и ист пол, туку семејства од РАЗЛИЧЕН пол во кој барем еден од родителите е хомосексуалец.
Всушност овие резултати СЕ аргумент и доказ за ПОДДРЖУВАЊЕ на озаконување на истополови бракови, наместо наметнати хетеросексуални бракови за лица кои се хомосексуалци.
Логично е дека такви лоши бракови кои биле дел од студијата ќе резултираат со лош исход и деца кои привлегнуваат до негативни фактори, а студијата неискрено ги вклучила нив за да ги оправда 800 000 долари кои ги добила од разни конзервативни фондации.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
Добар ти е овој израз ТРЕНД :) Сега е тренд да си педер знам ама не мора сите трендови да ги пратиме :)
Па мора ли тие по џеб што маваат да ги пратиме, кога во Еу секако не влагаме.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Чекај бе, сега да се даде на референдум прашањето дали народот се солгасува за хомосексуални бракови, мислиш тоа демократско е ? МИСЛИШ ТОА ДЕМОКРАТИЈА Е ?
Што се дереш бе? Па уште и демократија два пати напишал. Као демек многу важно нешто е тоа?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Па мора ли тие по џеб што маваат да ги пратиме, кога во Еу секако не влагаме.
Не тој аргумент се користи као дополнување на "На државата и требаат пари". Педерски бракови на ниедна држава не и требаат :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И сите овие што пишуваат не работат за некоја агенда и не се самите геј? И после бојанчо размислувал. Како може двајца мажи да одгледаат дете подобро од маж и жена? Двајца тактови против мајка и татко? Дали тоа не ти звучи смешно и неприродно или откако ќе прочиташ некој геј теоретичар ќе смениш мислење?
Ок, ја не сум размислувал, а ти размислуваш (y)
А како се одгледуваат деца од самохран родител ?
Во домовите нема ни мајка ни татко, а децата пак се воспитуваат. Секако има такви што од домовите излегуваат како криминалци, ама има и такви што излегуваат како добро изградени личности.
Еве ќе те прашам, иако знам дека нема да добијам некој паметен одговор.
Децата полошо ќе се развиваат во хомосексуален брак каде што ќе бидат опколени со љубов, од оние кои се развиваат во семејства каде таткото е пример Фрицл ?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
Ок, ја не сум размислувал, а ти размислуваш (y)
А како се одгледуваат деца од самохран родител ?
Во домовите нема ни мајка ни татко, а децата пак се воспитуваат. Секако има такви што од домовите излегуваат како криминалци, ама има и такви што излегуваат како добро изградени личности.
Еве ќе те прашам, иако знам дека нема да добијам некој паметен одговор.
Децата полошо ќе се развиваат во хомосексуален брак каде што ќе бидат опколени со љубов, од оние кои се развиваат во семејства каде таткото е пример Фрицл ?
Во Македонија деца од хомосексуален брак ќе израснат во психичко пореметени личности,колку сакаат нека бидат опколени со љубов.Мора некад да искочат од дома,а таму нема со љубов да ги пречекаат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Во Македонија деца од хомосексуален брак ќе израснат во психичко пореметени личности,колку сакаат нека бидат опколени со љубов.Мора некад да искочат од дома,а таму нема со љубов да ги пречекаат.
Затоа и погоре имам кажано дека проблем е општеството, а не самиот хомосексуален брак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom