Нова Македонска зарзна игра на Play Store!

Член од
13 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Еве и од нас македонците нешто на светско ниво: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.milapp.nightbox Браво за дечките од milapp, Одлична игра, пробајте ја и чекаме коментари.
Сепак подрашка од нас Македонците до дечките, Браво одлична игра, отчекуваме следна игра. Продолжете така!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
1. Утнат подфорум, нема везе нов член си.
2. Што е светско тука?
3. Веќе видена апликација се кладам и дека е копирана. Ако не дизајнот, идејата сигурно.
4. Браво за дечките од milapp и потоа чекаме коментари.
Батка кратко и јасно кажи дека бараш коментари за играта и дека се зачлени за да ја споделиш. :icon_lol:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене лично ми смета тоа " Македонци се ај да им дајме подршка", отворен пазар е, не е важно од каде се, ако чинит луѓето ќе ја играат.

Немора да се подржи нешто само поради тоа што е направено во Македонија.
:toe:
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Мене лично ми смета тоа " Македонци се ај да им дајме подршка", отворен пазар е, не е важно од каде се, ако чинит луѓето ќе ја играат.

Не мора да се подржи нешто само поради тоа што е направено во Македонија.
:toe:
Овој став го има само кај нас. Во остатокот од светот не е ни битни дали е нешто високо квлитетно или туку се поддржува.

Не го сфаќај ова како пост против тебе, многу луѓе размислуваат вака и затоа скоро и да нема нешто квалитетно Македонско што можеби и е малку поквалитетно од странскиот просек.

Он топик- Супер што направиле игра, ама се надевам и дека ја рекламираат надвор од Македонија ако имаат некои поголеми амбиции. Вака не верувам некој огромен ќар да имаат макар и играва ја играл секој трет македонец (а секако тоа нема да се случи)
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Најбитно од се е што и македонци се трудат да направат каква-таква игрица. Треба да им дадеме поддршка за тоа а не да збориме муабети од стилот вака било-онака било
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Еве и од нас македонците нешто на светско ниво: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.milapp.nightbox Браво за дечките од milapp, Одлична игра, пробајте ја и чекаме коментари.
Сепак подрашка од нас Македонците до дечките, Браво одлична игра, отчекуваме следна игра. Продолжете така!
Друже, ја инсталирав и ја уклучив и само црн екран ми даде и горе тој барот што ми кажува батеријата колку ми е. Дали е до графиката нешто, мал е еекранот кај мене и не е којзна колку јак телефонот (Samsung Galaxy S6500 Mini 2)?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Еве и од нас македонците нешто на светско ниво: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.milapp.nightbox Браво за дечките од milapp, Одлична игра, пробајте ја и чекаме коментари.
Сепак подрашка од нас Македонците до дечките, Браво одлична игра, отчекуваме следна игра. Продолжете така!
Играва само мене ме потсетува на flappy bird или? Место птица кутија, место цевки ѕидови... И јас оТчекувам коментари и следна игра на планетарно па и на галактичко ниво и секако имате подРашка од мене.

P. S. Само во иднина не ја оценувајте сами играва со 5 * и не оставајте сами позитивни коментари.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Играва само мене ме потсетува на flappy bird или? Место птица кутија, место цевки ѕидови... И јас оТчекувам коментари и следна игра на планетарно па и на галактичко ниво и секако имате подРашка од мене.

P. S. Само во иднина не ја оценувајте сами играва со 5 * и не оставајте сами позитивни коментари.
Според видеото што го видов во Апп сторот, игрицава наликува многу на flappy bird ама македонциве ја направиле да не е до толку тешка и фрустрирачка игрицава како flappy.
(y)
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Коментарите под апликацијата се од креаторите на истата?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.944
Еве и од нас македонците нешто на светско ниво: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.milapp.nightbox Браво за дечките од milapp, Одлична игра, пробајте ја и чекаме коментари.
Сепак подрашка од нас Македонците до дечките, Браво одлична игра, отчекуваме следна игра. Продолжете така!
Зошто вртиш од околу? Зошто не кажеш дека е ваша играта? :D
Немој со тие финти, не палат. Нема потреба да се скриваш, напротив, треба да бидеш горд што си креирал нешто твое. Без разлика дали е копирана идеја или не, маркетинг планот е битен.
Иначе, супер што сте ја направиле играта, сега монетизирајте ја и направете уште 100 други игри.

Само бидете малку по професионални, немојте со печатни грешки. HIGHT SCORE, не заебавај. :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Најбитно од се е што и македонци се трудат да направат каква-таква игрица. Треба да им дадеме поддршка за тоа а не да збориме муабети од стилот вака било-онака било
Абе и гомно да е ќе го јадеме, македонско е нели. Зошто со вакви размислувања? Да му дадам оценка 5 и коментар ејјј супер се заразив неможам да престанам да играм? Така не се помага, се помага со искрена критика и совет каде греши, така ќе се подобри и самиот он и играта/игрите во иднина.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Браво за трудот, треба да се цени барем бидеќи некој вложил време и воља да креира нешто. Ова е многу потешко од јадење слама.

А тоа за спам коментари и рејтинг секако дека ќе го има, сите прават така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom