Испит за државен службеник

Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Не најдов соодветна тема, па затоа ја започнувам.
Кој ги одговорил точно двете прашања со acquis communataire и како (за 30 поени)?
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
И ти утре во аминистрација ќе ми работиш без вакви основни работи....
А ние државни испити ќе полагаме поради таквите како вас у администрација без основни знаења.

бруки.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
И ти утре во аминистрација ќе ми работиш без вакви основни работи....
А ние државни испити ќе полагаме поради таквите како вас у администрација без основни знаења.

бруки.
Да сакав без основни знаења да го полагам испитот или ќе платев некој да го решава во позадина наместо мене или немаше воопшто да го спремам темелно, ќе одев онака. Нели?
Така да, Ве замолувам, штом толку знаете, да бидете љубезен/на и да одговорите на прашањето. Ви благодарам однапред.
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Да бе, да ти одговорам и ти утре во администрација да си уживаш а ја да се тепам по глава со државни испити.
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Се трудам, не е лесно да се биде глуп у овоа денешно време.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Не знам кој е модератор на овој дел од форумот, но јавно го замолувам сите непотребни коментари кои се вон темата, особено беспредметни провокации, да ги санкционира. Благодарам на вниманието.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.321
Поени од реакции
3.171
Не најдов соодветна тема, па затоа ја започнувам.
Кој ги одговорил точно двете прашања со acquis communataire и како (за 30 поени)?
Не знам кој е модератор на овој дел од форумот, но јавно го замолувам сите непотребни коментари кои се вон темата, особено беспредметни провокации, да ги санкционира. Благодарам на вниманието.
Јас ги имам одговорено двете прашања од ЕУ заедно комплет со останатиот дел од општиот и посебниот дел од испитот. Можам да ти ги пратам по приватна порака ако сакаш. Остави ми целосно име и презиме заедно со матичен број во пораката.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Ubavo sto zapnale po fakultetite so toa proverka na znaenjeto. jas edvaj cekam nekoja slicna merka da se vovede i vo drzavnite institucii i paradrzavnite firmi. Da kazeme obavezna godisna proverka na znaenjeto
Ama prvo neka pocnat so testiranje na znaenjeto na *genijalcite* vo parlamentot. Toa ke bide broj1 najsmesno video na site vreminja.....
:pos:
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Ако немаш врски ич не се мачи да учиш и да губиш време.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Ќе си се вработат тие со врски а тој шо нема и максимум да извади ништо за џабе му е.. од искуство ти кажувам.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.808
Поени од реакции
1.076
Не најдов соодветна тема, па затоа ја започнувам.
Кој ги одговорил точно двете прашања со acquis communataire и како (за 30 поени)?
И со минимум поени ако го положиш испитот ќе те вработат у администрација, ама само доколку името ти е пишано во штабот на владечка партија.. Со листи одат овие работи а не со полагање, испитот е формална работа за јавноста, ако си на листа во штабот ќе те вработат без никакви проблеми. А ако не си на листа тогаш не те спасува ниту поените со максимум..
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Тој неписмењак, дегенерик што ги креирал прашањата е заслужен да им се плати на ИСИС да го силуваат наизменично. Да земеш да препишуваш реченици од закон, да трупаш непотребни работи за некој да ги учи стварно треба да си талент. Згора на се алал да им е на „реформите“, некој да вади максимум од дебилен тест и да седи дома а вистинскиот дебил да си се вработи и да дреме у со наши пари платена администрација, секоја чест.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Дечки доколку ги имате некој одговорено прашањата за државен службеник може да ми ги пратите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom