Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Lucy и Godzilla све да соберат...уште не можам да се одлучам кој беше полош.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Не ми е гледан тој а не ми е ни во план. Ме разубеди со рецензијата.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Оскариве се поголем криминал од Евровизија...

Малина фаворити Lucy и The Interview.
Оскарите не се толку wow како што ги билдаат, ама мене наградата Малина ми е ептеееен подебилна
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Одамна прекинаа Оскарите да се релевантни. БАФТА и Глобусите, ништо друго.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Fury - кратко и јасно само едно ќе кажам Филмиште!!!, Секоја чест единствена замерка е што на моемнти ме нервираше глумата на Шиа али overall филмиште! :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Одамна прекинаа Оскарите да се релевантни. БАФТА и Глобусите, ништо друго.
Не може филм како Interstellar да биде изоставен од трка за најдобар филм, затоа викам дека е криминал. Не го разбрале изгледа. :pos:

Од Slumdog Millionaire навака немаат избрано она стварно добар оскаровски филм.

Сега проаѓаат само драми и жалопојки, бонус ако се базирани на вистиснка приказна. Пази, пред 10 години оскар за најдобар филм зема Return of the King кој ги сруши сите рекорди. Сега ако е Sci-Fi или Fantasy највеќе на што може да се надева е номинација во техничките категории.

Од кога бе само артистички филмови се сметаат за квалитетни?
 
H

HoT IcE

Гостин
И мене ми е следен на листа Whiplash, најверојатно вечер ќе го гледам, очекувам премногу.
 
H

HoT IcE

Гостин
jokes aside, излезе многу јака филмска година оваа
Дада, ја сум презадоволен. Али Оскарите најверојатно не им ударам рецка оваа година, нема да останам ненаспан пошто не сум задоволен со номинацииве.
 
W

wicked_1

Гостин
Дада, ја сум презадоволен. Али Оскарите најверојатно не им ударам рецка оваа година, нема да останам ненаспан пошто не сум задоволен со номинацииве.
Нил Патрик ќе е хост, некако ептен сум скептичен за тоа, другото е класика. Ама и нба ќе има.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Fury и American sniper сигурно ќе добијат по некој оскар у некоја категорија чест на американскиот патриотизам. Сигурно ќе ја усерат оваа одлична филмска година со оскарите.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom