Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

Член од
21 мај 2012
Мислења
296
Поени од реакции
59
Мислиш како на филмовите ко ќе го мани со куршумо и тој ќе летни ехааај на друг крај на собата а ќе блика крв насекаде
то се прикаски за мали деца, телото не значи дека ќе реагира, а и крварење не значи дека ќе има освен ако не му е скинат голем крвен сад и отвор на телото од каде ќе истекува локва на крв од тој садот, често крварењето е внатрешно. а некогаш треба и време да почне да се создава крвава бара околу телото.
a primetuvas kade zavrsuva kursumot ?
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Нападнати се неколку џамии во Франција.
Да се побара прием кај францускиот претседател и да му се предочи дека е потребна максимална воздржаност во овие моменти и најважно е фанцускиот народ и држава да покажат воздржаност и максимално да ги заштитат малцинствата и демократијата во Франција.
Да се најдат виновниците за овие наастани и најстрого да се казнат.
Да се побара нашиот пријател Леотар и веднаш да се побара од него да се заложи за смиеување на страстите и обид за посредување со цел мултирелигиски и мултиетнички дијалог.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вака, за да можеш да ме разбераш на што сакам да ти укажам.
Немам јас омраза кон никого. Проблемот е следниов:

Aко јас отидам кај тебе на гости и ти сакаш да ручаш сланина, јас нема да ти дозволам зашто свинското е забрането во исламот и јудаизмот, туку ќе ти одредам јас што да ручаш.

Ако сакаш да вечераш шунка и кашкавал, нема да ти дозволам, зашто според кошер забрането е истовремено консумирање на месни и млечни продукти.

Потоа ќе ти го преместам креветот кај што спиеш зашто неговата местоположба не одговара според фенг-шуи.

Ако сакаш да отслушаш некоја рок-песна, нема да ти дозволам бидејќи тоа ја навредува мојата религија.

Од женските членови на твоето семејство ќе барам да заврзат шамија и облечат мантил долг до земја бидејќи не можам да го исконтролирам половиот нагон.

Ќе ме толерираш ли или ќе ме истераш на клоци?
Јас те разбрав, апсолутно фрнација како држава ги примила тие азиланти од алжир, нивните родители, ги згрижила им дала права а они стнуваат екстремисти. Ама еве ти одговори со агресија ќе се реши проблемот? Значи треба да се спречат пред да се случат вакви инциденти. Проблемот што јас го гледам е дека се манипулира со луѓето и со вакви и слични инциденти. Поголем дел од нив не се дешаваат случајно. Не е ова некој обичен инцидент, се гледа дека голема прашина крена. Позадината и целта се гледаат дека сака да се изрежира конфликт помеѓу две религии. И сега ние како поединци треба ли да наседнеме на таа манипулација? тоа ми е мене поентата, не сакам да победи сатаната.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
a primetuvas kade zavrsuva kursumot ?
може да е куршум кој поминал низ телото а можно е и да е млазот од барутни гасови кој кренал прашина од земја
Видов поубо снимката ои мислам дека се барутни гасови пошто на асфалтот не остана ни трага од удар од куршум
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
296
Поени од реакции
59
vo momentot na pukanjeto oruzjeto ni e vpereno kon glavata a jasno se primetuva dimot od drugata strana!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
vo momentot na pukanjeto oruzjeto ni e vpereno kon glavata a jasno se primetuva dimot od drugata strana!
а кој беше моментот на пукањето?
си бил ли ти некогаш во ситуација каде се пукало??
звукот од пушката стигнува покасно, прво ќе го видиш чадот или светкањето па посе во зависност од далечината и звукот. Посебно во населено место каде се одбиваат звуци од згради. Башка снимано е со телефон каде не секогаш имаш идеална снимка и звук
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Bill Maher, Jimmy Kimmel и таквите ко нив за мене се еквивалент на нашиве Јанко и Миленко...
Се дур се занимаваат со селебрити, со не знам натриум хлорид, астрономија, видеа на јутуб се забавни, ама кога почнуваат да зборат за сериозни работи стануваат најсмешните суштества на планетата....
Bill Maher го има проучено Исламот прилично детално. Води емисија во која му гостуваат научници, хуманитарци, борци за права, секакви религиозни претставници.
Запознаен си со Бил Мар исто колку што си запознаен и со Исламот - ИЧ.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.375
епа добро, еве овој Feelingly ни откри дека било местенка и дека жива биле, затварајте ја темава, доста беше курташак
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Намештаљка а и во Тетово 2001 тој со мобилен да не фрлаше а не со кашикара пошто и кај него не летеше крв како во ТВ серија.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
52
Поени од реакции
68
Да не тргне разговорот во друга насока, но секогаш треба да размислуваме на самоодбрана. Прво што ми паѓа на памет е цитатот на ТИТО - живеј во мир, но спремај се како утре да има војна. Тоа е според мене треба да е насоката на секоја држава.
Moжеби ти си свесен за проблемот, но ајде објасни им го тоа на медиумските овци и залуденици дека не е само “радикалниот ислам“ проблем во Европа. Што правиме со катастрофалниот наталитет на европските бели народи, што правиме со масовно доселување обоени дивљаци и нивно интегрирање во нашите општества и масовно перење мозок на нашите жени ( што треба нам да не репродуцираат) да се мешаат со нив и да раѓаат безидентитетни монгрили со слаба генетика и мозочен капацитет еднакво на самоубиство?

Што правиме со тоа дека секаде низ Европа новороденчиња на белите Европјани станаа малцинство во бројките? Како мислиш ти да се справуваш со тоа за 50 години? Таа нација која се шири, размножува, има висок фертилитет надополнет со силен морал, јака воена дисциплина, расно и национално горда, добар образовен систем, наука, технологија таа нација и земја има просперитет и ќе се одржи низ вековите.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
епа добро, еве овој Feelingly ни откри дека било местенка и дека жива биле, затварајте ја темава, доста беше курташак
Ќе им направат пластични операции на тие 12 души шо ги водат како убиени и ќе ги пратат на остров во пацификот каде живеат Елвис Присли, Брус ЛИ, Осама бин Ладен, Џон Кенеди и останати чија смрт е лажирана а овие ѓо терористи шо се у ствари специјалци ќе ги прогласат дека ги убиле во акција а нив ќе им дат медаљи и 20% плус на следна плата
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Bill Maher го има проучено Исламот прилично детално. Води емисија во која му гостуваат научници, хуманитарци, борци за права, секакви религиозни претставници.
Запознаен си со Бил Маер исто колку што си запознаен и со Исламот - ИЧ.
Знам какви емисии има Џими, а од другиот иам глеано неколку несериозни клипови. Реков дека мене видеово ми е исто ко емисиите на Јанко. Ако ти глеаш во видеово животна филозофија ок.
И братче кое јако објаснување го даде за генијалноста на Бил...
Бил паметен зошто во емисија му гостувале научници, хуманитарци, борци за права...
Кај Јанко имаат гостувано доктори, политичари, хуманитарци, астрономи, актери. Значи Јанко е еден од најпаметните во државава.
Кај Миленко новинари, амбасадори, аналитичари, професори, поранешни министри, премиер, претседател. Значи Миленко треба да го бапнеме како главен советник на Обама или Путин.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.814
Поени од реакции
24.123
Да не претеруваме сега.
И мајдан у Украина почна со седница за ребаланс на буџетот за плаќање на гасот од Русија па после 1 година подоцна си ги покажаа лицата САД,Израел и компанија.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Знам какви емисии има Џими, а од другиот иам глеано неколку несериозни клипови. Реков дека мене видеово ми е исто ко емисиите на Јанко. Ако ти глеаш во видеово животна филозофија ок.
И братче кое јако објаснување го даде за генијалноста на Бил...
Бил паметен зошто во емисија му гостувале научници, хуманитарци, борци за права...
Кај Јанко имаат гостувано доктори, политичари, хуманитарци, астрономи, актери. Значи Јанко е еден од најпаметните во државава.
Кај Миленко новинари, амбасадори, аналитичари, професори, поранешни министри, премиер, претседател. Значи Миленко треба да го бапнеме како главен советник на Обама или Путин.
Каде си го видел Јанко да дебатира со научници?

Ама добро, нема врска секој со своите сфаќања, нели.
За мене е сериозна работа проповедувањето на бракови со 9 годишни деца, силувања, репресија, убиство на неверниците, за тебе еве не се. Секој со своите убедувања...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom