Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
Добро другари, ме убедивте...
Еве заминав ја надвор да ништам муслимани.
Поздрав.
Според статистиката у досегашниве дваесет години има доста поголеми шанси некој Муслиман тебе да те убие, одколку ти него.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Мене името на државата на пример ми е свето, дали утре ако отидам во Грција и некој мојата држава ја нарече Вардарска ми дава право да го изрешетам ?
Значи не го врти муабетот, 3 пати кажав дека не го оправдувам чинот.
Ако тој Грк знае дека пред некое време некој Македонец убил Грк затоа што ја нарекол Македонија со друго име, ондак треба да е свесен за ризикот.
Муабетот ми е дека вакви чинови не можат да се спречат на нормален начин.
Суровата вистина е дека сами си го барале карикатуристите.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Според статистиката у досегашниве дваесет години има доста поголеми шанси некој Муслиман тебе да те убие, одколку ти него.
Епа ајде вие што сте најгласни тука дека исламот е проблем, тргнете да го спасите светот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: oon
?

..........

Гостин
Добро другари, ме убедивте...
Еве заминав ја надвор да ништам муслимани.
Поздрав.
Pa dobro be drugar znaci ne mudruvaj tuku daj kazi sto ostanatite muslimani prevzemale protiv ovie radikalnive demek, gi proterale, gi otkrile na organite sto prevzemale za da ja podobrat situacijata?
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Pa dobro be drugar znaci ne mudruvaj tuku daj kazi sto ostanatite muslimani prevzemale protiv ovie radikalnive demek, gi proterale, gi otkrile na organite sto prevzemale za da ja podobrat situacijata?
како на пример ништо, за то шо и тие имат проблеми со радикалните како и сите други. треба во огништето на радикалите да се рокни една нуклеарка и да ги збришат од планетата. единствен начин да ги спречиш
 

• Војник •

БОРБА ТЕ ЧЕКА!
Член од
6 април 2011
Мислења
457
Поени од реакции
1.256
Европа треба да се врати на своите стари христијански корења, или ќе биде доцна.
 
?

..........

Гостин
Суровата вистина е дека сами си го барале карикатуристите.
Aha i decata od radisani si gobarale, i evreite vo nacostickite pecki si go barale, da. Kolku ste samo naivni, no ne ni ocekuvav drug pristap iskreno.
Znaci utre nekoj x francuski nacionalist moze da ubie xx muslimani koj jadele gomna protiv francija, si go barale neli..
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Епа ајде вие што сте најгласни тука дека исламот е проблем, тргнете да го спасите светот.
Па доволно е да бидеме свесни за проблемот, за разлика од некои...
 
1

1292

Гостин
Проблемот во светот се продадените арапи што им се слуги на САД и Израел.. Зошто да удрам по исламот кога најголеми осуди за нападот има токму баш од муслиманските земји. А и логички ако гледаме нив не им одговара вакви напади, позади овој напад можеби стојат и некои разузнавачки служби од каде знаеш ти ? Ова тема не треба да се насочува кон етничка или верска омраза..
Епа биди јасен бе оон, кажи Саудијците, Катарците, овие, оние. Сирија е исто арапска држава, Египет исто, Алжир, Либан но се секуларни земји кои се борат против исламистите. Зошто ги ставаш во ист кош? Друго, Пакистанците не се арапски народ, Ујгурите исто така, а сепак се слуги на Американците и убиваат во името на истата религија за која убиваат и првоспоменатите.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
27
Поени од реакции
24
Европа треба да се врати на своите стари христијански корења, или ќе биде доцна.
Ako , ako ... Neka se razvivaat u domen na LGBT i ke gi bidi ... I ke gi ebat i ke gi tepat . Se ottrgnaa od hristijanstvoto i preminaa vo satanizam ( lgbt ) i eve sto im se slucuva . Da se slucese ova pred eden vek dosega ke imase iscisteno barem 1/2 muslini vo celiot svet.
 
V

viktora

Гостин
Епа ајде вие што сте најгласни тука дека исламот е проблем, тргнете да го спасите светот.
Отиди во Сирија,и кажи им дека си христијанин па да видиш како ќе те пречекаат.Тогаш ќе те видам дали ќе дробиш вакви безвезе муабети.Или немора во Сирија,качи се во двојка или шеесет и петка.Сам.Па ако тогаш не ти дојде памет тогаш отиди во Сирија.Гарант ќе ти го дотераат.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
27
Поени од реакции
24
Crno im se pise na muslimanite .. Nesakam da im bidam vo koza oti za skoro vreme ke im bide odderena . Ne svakam kako moze da se tolku glupi ... Veruvaat vo lazna kniga podmetnata od evreite so cel da si sozdadat neprijateli za da si ja cistat okolinata podocna , veruvaat vo prorok koj ne se znae ni dali postoel , veruvaat vo nekoj zakoni od vremeto na Mogli ... Jas mislam deka vo skoro vreme ni treba nov Gebels , Himmler , Guderian .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom