Нема веќе National Geographic, FOX Life... исклучени најпопуларните канали

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.639
Поени од реакции
20.633
Чекајте малце другари! Ке ги искључуеф или веќ су искључени?
Ја ги иам јоште сфи тија наброени у наслоф,еве лази змија на нет џио вајлд,има некоја емисија за шуме на неш'нл џеографик,некое реалити шоу на фокс лајф...
Мислу дека вамо гу иамо најдивљачку каблофску у државу ни.Иамо ги комај сфи арене, сфи фоксови,сфи спортклубови, еуроспорт у хаде, сви виасат канали,хистори,лудило : D
Живео Драгче,живела мултимедија,живео ресивер и даљинско на батериеееееееееее
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Па пиздаму матер диктаторска!!!

Значи како и да е мора да се заштеди за дримбокс и то без мк канали пакет


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Колку тв приемници можат да се поврзат со еден дримбокс апарат?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Инаку матер да им ебам за исклучувањето на програмите.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Затоа не сум гледал телевизија едно добри 2 години откако ми се расипа стариот телевизор, а не сум ни купил нов. Но и да купам, нема шанси да гледам Македонски телевизии. Која телевизија во Македонија има солидна програма? Ниту една, сите по цел ден вртат вести и политички програми, навечер од 18ч до 00ч се даваат турски серии без престан. Плус и со овие новиве емисии како Ѕвезде Гранда и ТЛЗП го затупија народот уште повеќе, сите се замараат кој поубаво пее и кој ќе помине за утре да се јави во Народ Пита и да тропа глупости пред цела Бивша Југославија. Дома ми се случува ова секојдневно, и преку к*р ми е од вакви селски манифестации.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Добро, има ли некој нормален во целава приказна? Ова е од петокот, ваквата вест и од тогаш, редовно пратам што се дешава и секој ден има различна верзија, различна причина која е проблем што довела до тоа каналиве да се затемнети.

Прво беше дека Близу немал дозвола за тие, па после и другите ги исклучија. После проблем беше што на истите немало можност за мак превод, а имало за српски, бугарски, холандски и шо ти ја знам каков. После беше дека на истите имало реклами на македонски компании и сега врвов за ова со бугарско/српските.

Не дека може да се сфати шо сакаше да каже овој од агенција, ама колку шо разбирам проблем е што за Македонија лиценца имаат бугарите, а нашиве оператори сигналот го земале од србите. Ако е така, на крај ќе излезе како што кажа некој погоре, само да се соберат парите за новите дозволи и ништо друго, а од операторот ќе зависи дали ќе ги врати, сега на бугарски или нема да ги врати.

Е сеа, што к.. бара Мирчевски и компанија, тоа е сосема друга работа, затоа што зборат за различни работи и очигледно никој не знае што е проблемот. Него му смета тоа што Т-мобиле, Оне, Вип и уште некој ако имаше, даваат пари во Србија, за нивни реклами да одат на тие тв. И сега, он, паметниот сака тоа да е регулирано и истото да не смее. Тоа е исто ко да кажеш дека Shell не смее се рекламира на формула 1 трката во Бразил, затоа што BP е бразилска компанија. Да го слушне ова некој шо работи во маркетинг во асални компании, ќе се згази од смеење. :tapp:
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Реформа по реформа, Северна Кореја.
Гласајте ги пак!
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Затоа не сум гледал телевизија едно добри 2 години откако ми се расипа стариот телевизор, а не сум ни купил нов. Но и да купам, нема шанси да гледам Македонски телевизии. Која телевизија во Македонија има солидна програма? Ниту една, сите по цел ден вртат вести и политички програми, навечер од 18ч до 00ч се даваат турски серии без престан. Плус и со овие новиве емисии како Ѕвезде Гранда и ТЛЗП го затупија народот уште повеќе, сите се замараат кој поубаво пее и кој ќе помине за утре да се јави во Народ Пита и да тропа глупости пред цела Бивша Југославија. Дома ми се случува ова секојдневно, и преку к*р ми е од вакви селски манифестации.
Бате си заборавил да го спомнеш убер интересното Брачен судија...
Па мислам каде без Брачен судија ? :ROFLMAO:

Според мене у ова друштво би го ставил и Се за љубов...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Бате си заборавил да го спомнеш убер интересното Брачен судија...
Па мислам каде без Брачен судија ? :ROFLMAO:

Според мене у ова друштво би го ставил и Се за љубов...
Се извинувам што сум ги заборавил, оти ми се најомилени емисии на телевизија незнам како сум можел да не ги спомнам. Се надевам продукциите ќе ми простат и ветувам дека нема да ми се повтори! :pos:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Затоа не сум гледал телевизија едно добри 2 години откако ми се расипа стариот телевизор, а не сум ни купил нов. Но и да купам, нема шанси да гледам Македонски телевизии. Која телевизија во Македонија има солидна програма? Ниту една, сите по цел ден вртат вести и политички програми, навечер од 18ч до 00ч се даваат турски серии без престан. Плус и со овие новиве емисии како Ѕвезде Гранда и ТЛЗП го затупија народот уште повеќе, сите се замараат кој поубаво пее и кој ќе помине за утре да се јави во Народ Пита и да тропа глупости пред цела Бивша Југославија. Дома ми се случува ова секојдневно, и преку к*р ми е од вакви селски манифестации.
Телма има најдобра програма од нашиве тв. Даваат популарни серии и филмови, а имаат и неколку емисии во своја продукција. Плус нема српаки и турски срања. Политички пропаганди такоџе нема :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom