Нов светски поредок

Постои ли светски поредок (креиран од најбогатите)

  • Да, постои

    Гласови: 340 79,6%
  • Не, тоа се измислици

    Гласови: 87 20,4%

  • Вкупно гласачи
    427

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
20.006
Ајде Жан од Митревци малку настрана (ако е тој) ситна боранија е :icon_lol:. Пази ова 85-тте најбогати луѓе имаат богатство колку 3.5 милијарди луѓе. Замислете го тоа сите ние познаваме 85 луѓе во животот не е голема бројка, тие типови имаат богатство колку пола човештво. И во ред е тоа учеле за тоа :icon_lol:.
Епа имаат. Имале визија, биле добри лидери, знаеле како и каде да инвестираат, и сега ќе си имаат милијарди. Тие што не знаат, што немаат такви вештини и знаење, работат за 150 евра. Што има тука нејасно!?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Епа имаат. Имале визија, биле добри лидери, знаеле како и каде да инвестираат, и сега ќе си имаат милијарди. Тие што не знаат, што немаат такви вештини и знаење, работат за 150 евра. Што има тука нејасно!?

Готово се ми е јасно :icon_lol:.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
20.006
Готово се ми е јасно :icon_lol:.
Па така, шо... :D Чудно ти било зошто Бил Гејтс или Стив Џобс имале милијарди. Не било нормално тоа. Не било во ред некој 200 евра да зема плата, а друг да има милиони.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.734
Нема ништо случајно се е по дизајн по план по агенда. Агенда за 21 век. Пиши на Гугл Одржлив развој Република Македонија и ќе излези документот на виделина.
Не ми е јасно баш што ти е муабетот, ете пишав и причитав тоа што ми излезе прво (пошто не беше многу долго :icon_lol: ).
Еве да речиме дека има конспириси за нов поредок.
Си бил меѓу креаторите на таа преродбеничка идеја и знаеш кои се плановите или не си бил туку си читал заговори на интернет?
Ако си бил и си дознал нешто кажи што е тоа што не ти се допаѓа, не мора директно доколку е врвна тајна туку од околу за да се сетиме отприлика, не мора многу :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не ми е јасно баш што ти е муабетот, ете пишав и причитав тоа што ми излезе прво (пошто не беше многу долго :icon_lol: ).
Еве да речиме дека има конспириси за нов поредок.
Си бил меѓу креаторите на таа преродбеничка идеја и знаеш кои се плановите или не си бил туку си читал заговори на интернет?
Ако си бил и си дознал нешто кажи што е тоа што не ти се допаѓа, не мора директно доколку е врвна тајна туку од околу за да се сетиме отприлика, не мора многу :)
Јас ги знам плановите од истражувања и бидејќи одат чекор по чекор вика следно ќе биде тоа, гледам навистина е тоа, наредно ќе биде друго, наредното е друго што значи вистина е има план кој што досега од мои истражувања се покажал како вистинит.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.734
Јас ги знам плановите од истражувања и бидејќи одат чекор по чекор вика следно ќе биде тоа, гледам навистина е тоа, наредно ќе биде друго, наредното е друго што значи вистина е има план кој што досега од мои истражувања се покажал како вистинит.
Ок, што е главната цел или што е тоа што не ти се допаѓа? :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.734
1. MAINTAIN HUMANITY UNDER 500,000,000 IN PERPETUAL BALANCE WITH NATURE итн....
Интересна теорија во секој случај која мене лично ми се допаѓа ама тоа е небитно. Ме интересира како се создале услови за да се добие ваква идеја (под претпоставка дека е вистинита), кој би извлекол корист од сето тоа и каква? Ова се добри прашања кои треба да се постават пред било која теорија на заговор.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Интересна теорија во секој случај која мене лично ми се допаѓа ама тоа е небитно. Ме интересира како се создале услови за да се добие ваква идеја (под претпоставка дека е вистинита), кој би извлекол корист од сето тоа и каква? Ова се добри прашања кои треба да се постават пред било која теорија на заговор.

Па тие што мислат дека се господари на ова свет, 0.01 процент од целокупното население на планетава се сметаат за тоа, а на останатите гледаат како на робови без права само со одредени привилегии.[DOUBLEPOST=1419323148][/DOUBLEPOST]Ја го ја еве ги документите каде затскриено ни се објаснува дека сме робови а законот се вика:
http://forum.kajgana.com/threads/capitis-deminutio.48589/#post-4116402
http://forum.kajgana.com/threads/capitis-deminutio.48589/#post-4116402
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Интересна теорија во секој случај која мене лично ми се допаѓа ама тоа е небитно. Ме интересира како се создале услови за да се добие ваква идеја (под претпоставка дека е вистинита), кој би извлекол корист од сето тоа и каква? Ова се добри прашања кои треба да се постават пред било која теорија на заговор.
Сатаната сака да владее со светот. А овие банкари, олигарси се нејзини слуги кои тоа го спроведуваат.
 
B

Bafra

Гостин
Како бе 1 % успева да ги владее/контролира останатите 99% :cautious: сигурно некој им помага во тоа (се мислам дека се останатите 99%).

Од една страна пишуваат дека има Владетели и Робови.
Од друга страна пишуваат дека целта им била да се намали популацијата.
Мене пологично ми е да си имам повеќе робови на располагање под моја контрола.
"сите се родени еднакви и слободни, од својата слобода се откажуваат само во своја корист.

Знаеме дека се контролираат,многу се моќни и не дозволуваат некој да им ги промени плановите, а од друга страна некој си Дејвид Ицке и слични ги оставаат слободно да зборат и да ги откриваат нивните "тајни планови" :cautious:
Не ви текнало дека може преку нив потсвесно не обработуваат/припремаат за нивните цели :D и не отргнуваат од нешто друго многу поважно ;)

Штом сметате дека системот е расипан, кои се другите алтернативи ... пишува ли некаде каков систем треба да се изгради, врз кои правила и норми ќе опстојува....и дали сегашното мнозинство е спремно да прифати таков систем

Целиот Унверзум се заснова на ДУАЛИЗАМ т.е. Ритмично Балансирана Размена
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.734
Па тие што мислат дека се господари на ова свет, 0.01 процент од целокупното население на планетава се сметаат за тоа, а на останатите гледаат како на робови без права само со одредени привилегии.[DOUBLEPOST=1419323148][/DOUBLEPOST]Ја го ја еве ги документите каде затскриено ни се објаснува дека сме робови а законот се вика:
http://forum.kajgana.com/threads/capitis-deminutio.48589/#post-4116402
Сеуште не ми е јасно каква корист на тој фамозен 0.01 процент од ова:
1. MAINTAIN HUMANITY UNDER 500,000,000 IN PERPETUAL BALANCE WITH NATURE итн....
Затоа што идејата нема никаква допирна точка со робовладетелство туку според мене има врска со еден многу реален момент од филмот Матрикс кога агентот му ја плеска вистината на Морфеус за човечкиот род:

I'd like to share a revelation during my time here. It came to me when I tried to classify your species. I realized that you're not actually mammals. Every mammal on this planet instinctively develops a natural equilibrium with the surrounding environment but you humans do not. You move to an area and you multiply and multiply until every natural resource is consumed. The only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus. Human beings are a disease, a cancer of this planet. You are a plague, and we are the cure.

Затоа реков дека мене оваа идеја лично ми се допаѓа, освен секако, ако не сум го разбрал сето ова многу погрешно.
Луѓето освен што имаат робовска природа исто така се и расипани копилиња и те како треба да бидат зауздани пред да биде предоцна. Она кога го казнуваш детето за негово добро ти текнува :)[DOUBLEPOST=1419333483][/DOUBLEPOST]
Сатаната сака да владее со светот. А овие банкари, олигарси се нејзини слуги кои тоа го спроведуваат.
Пред да обвиниш некое замислено суштество, наместо реалнотои чивечко прво врати се на „онаа“ другата тема и машки соочи се со парадоксот на Ипсисимус :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Пред да обвиниш некое замислено суштество, наместо реалнотои чивечко прво врати се на „онаа“ другата тема и машки соочи се со парадоксот на Ипсисимус :)
Си слушнал за зборот логика? Тоа е наука за откривање на вистината. Напиши на гугл и прочитај нешто.

Кои се тие банкари и олигарси и што подржуваат тие? Геј парада, неморал, блуд, војни, менуваат влади во либија, ирак, авганистан, египет, итн. кој ги сруши кулите близначки? Има уште многу да не ги редам сите примери. И сега логички е да закључиме дека сево ова е безбожничко здружување, или антихристијанство. Да не објаснувма сите знаете кои се христијанските вредности и начин на живот.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.734
Си слушнал за зборот логика? Тоа е наука за откривање на вистината. Напиши на гугл и прочитај нешто.

Кои се тие банкари и олигарси и што подржуваат тие? Геј парада, неморал, блуд, војни, менуваат влади во либија, ирак, авганистан, египет, итн. кој ги сруши кулите близначки? Има уште многу да не ги редам сите примери. И сега логички е да закључиме дека сево ова е безбожничко здружување, или антихристијанство. Да не објаснувма сите знаете кои се христијанските вредности и начин на живот.
Го виде сега робовското кај луѓето, ене го погоре го болдирав.
За да спијат мирно, кажи им на банкарите и олигарсите дека Сатаната е крива за неморалот и блудот кои ви ја уништуваат религијата затоа што крвавите раце ви се малку подврзани сега, па луѓето можат да бидат малку поискрени према себе и останатите без да бидат убиени поради тоа.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Го виде сега робовското кај луѓето, ене го погоре го болдирав.
За да спијат мирно, кажи им на банкарите и олигарсите дека Сатаната е крива за неморалот и блудот кои ви ја уништуваат религијата затоа што крвавите раце ви се малку подврзани сега, па луѓето можат да бидат малку поискрени према себе и останатите без да бидат убиени поради тоа.
За да се случи тој светски поредок мора тие сатанисти да имаат контрола над владите во светот и автоматски над луѓето кои живеаат во тие земји. Последната контрола што сакаат да ја воведат е чипување на луѓето, и воведување електронски пари. Ако за тебе ова е нешто нормално тогаш ти можеш само да бидеш соучесник и подржувач на таков поредок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom