Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Зошто ?? Баш ме интересира.
Не реков дека е лош го имам телефонот, рамката е премногу нежна капачето за полнење брзо се кине ја од ибеј си нарачав две за резерва да ги имам, али во тој ценовен ранк ноте 3 бољи избор него ли с5

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Mislenja za Samsung Galaxy Ace 4 ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Mislenja za Samsung Galaxy Ace 4 ?
Не мислење. Ќе наведеш за што ти треба? како ќе го користиш? што ти е приоритет кај еден телефон? која цена е? колку пари планираш максимум да потрошиш? на која тарифа?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Не мислење. Ќе наведеш за што ти треба? како ќе го користиш? што ти е приоритет кај еден телефон? која цена е? колку пари планираш максимум да потрошиш? на која тарифа?
Mi treba najveke za zvuk. Da se slusa koga zvoni i silno da vibrira. Isto i kamera. Dal ima dve kameri. Za cena neznam kolku na rati planiram da go zemam od Vip. I sea edno offtopic dal moze da si go koristim mojot broj za pretplata?

Isto ke mi treba i za snimanje videa.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Не реков дека е лош го имам телефонот, рамката е премногу нежна капачето за полнење брзо се кине ја од ибеј си нарачав две за резерва да ги имам, али во тој ценовен ранк ноте 3 бољи избор него ли с5

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Рамката на сите Галакси телефони до сега е осетлива на гребење и удари. Затоа постои футрола, бампер. Капачето за полнење, значи го користам тел. неколку месеци и немам никаков проблем со неа. Е сега ако ја тегнеш со сила, тоа е друга работа, нормално дека ќе се скине.
Така да, не држи муабетот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Да те поправам, на сите од старата генерација. На Alpha и Note 4 не се гребат, не се од пластика.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Ај ми треба совет некој. Телефонот што сакам да го земам најмногу ќе го користам заради камерата. Се мислам меѓу лумиа 930, самсунг с4 , лумиа 1020, сони з, ајфон 5,г2 мини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom