Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ај бе не сте фер, толку никој нема полагано надворешна овде?

Пак.... во врска со осма тема и презентации, анализи на надворешнотрговска размена, некој да ми посочи како да го учам тој дел, што може да се падне, се повторуваат ли прашања? Многу непредвидлив ми е втор колоквиум, петта и шеста тема ми изгледат лесни некако повеќе разлики како да ќе дава помеѓу валутите и ограничувањата, седма за девизниот систем некако мн малку работи ми има важни за кажување... и осмата сум изгубен триста. Демек не треба да се уче од книга, само да се чита, а мн ми изглеа зезнато?

H E L P :shook:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Финансиски менаџмент дава на сите потписи или на оние што ги има на списоци само?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Кои кејсови ви се паднаа лани на втор колоквиум менаџмент и ако се сеќавате што беше прашањето, бидејќи на прв во нашата група беше исто прашање можеби пак ќе ја имам среќата :))
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Кои кејсови ви се паднаа лани на втор колоквиум менаџмент и ако се сеќавате што беше прашањето, бидејќи на прв во нашата група беше исто прашање можеби пак ќе ја имам среќата :))
Кејсови:
1. “Зелените напред на коридорот два” стр. 308
2. “Дали одборот на Enron е делумно виновен?” стр. 375

Овие кејсови се паднале, прашањето не знам. Ама на овој прв колоквиум не беа истите кејсови од лани (знам зашо презапишан ми е), не знам од кај ова дека истите биле.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Луѓе ај малце помош...кој глави се учат за втор колоквиум Дигитална Економија и дали мислите дека е можно да се спреми за 4ри дена ?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Кејсови:
1. “Зелените напред на коридорот два” стр. 308
2. “Дали одборот на Enron е делумно виновен?” стр. 375

Овие кејсови се паднале, прашањето не знам. Ама на овој прв колоквиум не беа истите кејсови од лани (знам зашо презапишан ми е), не знам од кај ова дека истите биле.
Можеби си била прва група, јас бев втора од 10 па ми се падна кејсот за 3М имав забележано во книгата исти одговори. Фала :)
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Можеби си била прва група, јас бев втора од 10 па ми се падна кејсот за 3М имав забележано во книгата исти одговори. Фала :)
ааа да да, забораив дека у другиот термин друга група даде. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Meнаџмент овие процентите што се во последните теми не треба да се знаат нели?
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Meнаџмент овие процентите што се во последните теми не треба да се знаат нели?
Процентите како бројки не ги бара, ама текстот у табелите како набројуванки ги дава.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
15
Поени од реакции
24
Дали некој од постарите колеги чува/памти отворените прашања за втор колоквиум или од испит по Фискален и монетарен систем на ЕУ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom