Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Срцка е бе, срцка :) Само што ме потсетува на.. к*ртизана :D

Иначе, во ТМобиле не знаеле што е маката, па го однеле во овластен Нокиа сервис/претставник? Никогаш до сега не сум носела телефон стар 3 дена по сервиси, нц, нц.
Хаха
Лоша среќа,не знам кој е овластен сервисер на Нокиа кај нас, ќе го средат во краен случај да го земанат со нов.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Купувам нокиа 1020 некој да понуди... :)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Срцка е бе, срцка :) Само што ме потсетува на.. к*ртизана :D

Иначе, во ТМобиле не знаеле што е маката, па го однеле во овластен Нокиа сервис/претставник? Никогаш до сега не сум носела телефон стар 3 дена по сервиси, нц, нц.
Јас кога правев договор со вип пред 10 дена,имаше исто вратена 930 нова неколку дена.Ја видов во најлонче ставена и пишано Сервис.Кога ја прашав продавачката во вип што е со нокиава,рече дечкото ја вратил расипана била нешто и си земал самсунг с5.Изгледа 930 си имаат некоја мака,а мене многу мерак ми прави :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Се што недостасуваше во Lumia 530 сега тоа е надополнето во 535ката :)
Солиден за цена од 110 eу.
Capture.PNG
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Иам некое чувство дека ќе се прослави овој како 920ката.
5мп предна за селфи + голем екран + блиц + впечатливи бои + евтин. За тие пари, нема подобро.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас кога правев договор со вип пред 10 дена,имаше исто вратена 930 нова неколку дена.Ја видов во најлонче ставена и пишано Сервис.Кога ја прашав продавачката во вип што е со нокиава,рече дечкото ја вратил расипана била нешто и си земал самсунг с5.Изгледа 930 си имаат некоја мака,а мене многу мерак ми прави :)
На оваа само маката со микрофончето, дуро се ... оргазам :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
kako e 635kava? eftin e dosta. vredi?
Вреди, само ќе праиш селфи со задна камера. :icon_lol: A и нема блиц. Најдобро ќе ти е да почекаш 535 да стигне во Македонија, ако не ти се брза и ако ти е битна камерата.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom