Машко со долга коса ?

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
6.074
Кажи кое е прашањето ? и не знам што збориш сеа самата си се врзуваш во чвор,ако ми се свиѓаат а не сум педер,тогаш што се они ?! :cenzura:

и што да признаам извини? не сум ничија фантазија ? ако пуштам коса дали ќе бидам твојот сон ? искрено не ни сакам да сум нечија фантазија на типка како тебе која се пали на слично како неа.или можда ти наликуваш на мене,се шишаш со машинка па сакаш машко со долга коса,чисто ради да не бидете исти ?

За мене машко треба да изгледа нешто вака

I'll see your Jason Statham and raise you this motherfucker



И овој да не е педер? Не се мери друже машкоста у косата. Ако си избричен не си поголем маж од некој што не е.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
I'll see your Jason Statham and raise you this motherfucker



И овој да не е педер? Не се мери друже машкоста у косата. Ако си избричен не си поголем маж од некој што не е.
Абе за вкус не се расправа,ама девојкава ваљда е бричена од страните па ми објаснува тука дека секој што е кратко ишишан е неандерталец.

Јас само кажав мое мислење,едноставно не ми се свиѓа кога ќе видам машко со долга коса,со "шала на страна" фризура,и овие новиве бричени од страни и четка дигната,да го свртиш да метеш лисја со него.

Тоа не значи дека треба да сме сите исти,на некој не му се свиѓа ни мојава коса,му изгледа на робијаш,на сељак,го потсеќа на обезбедувањето од колосеум и слично ама тоа е.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
6.074
Абе за вкус не се расправа,ама девојкава ваљда е бричена од страните па ми објаснува тука дека секој што е кратко ишишан е неандерталец.

Јас само кажав мое мислење,едноставно не ми се свиѓа кога ќе видам машко со долга коса,со "шала на страна" фризура,и овие новиве бричени од страни и четка дигната,да го свртиш да метеш лисја со него.

Тоа не значи дека треба да сме сите исти,на некој не му се свиѓа ни мојава коса,му изгледа на робијаш,на сељак,го потсеќа на обезбедувањето од колосеум и слично ама тоа е.
Добро да секој со свој стил.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Кажи кое е прашањето ? и не знам што збориш сеа самата си се врзуваш во чвор,ако ми се свиѓаат а не сум педер,тогаш што се они ?! :cenzura:
ја следев твојата логика, ако тие не се мажи тогаш би ги ебел и сепак не би бил педер, така?
искрено не ни сакам да сум нечија фантазија на типка како тебе која се пали на слично како неа.
:pos:изгледа не знаеш основни биолошки факти, долга коса = жена, не се сеќавам дека таа информација била во учебниците по биологија? Од каде ги наваѓаш овие глупости? :icon_lol:
долгата (средена) коса е знак на убавина, тоа е факт без разлика на пол, ова што мажите мислат дека е кул да изгледаат како затвореници е неодамнешен тренд.
За мене машко треба да изгледа нешто вака

:sick::sick::sick::sick:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Мене ми падна во очи паѓањето на стандардите кај жените по 30.
Баш напротив, мислам оти тогаш имаат поголеми стандарди за тоа каков маж сакаат и им треба. Секоја еманципирана, независна девојка, која веќе навлегла во четвртата деценија од својот живот, има изградено став за тоа што сака и што неќе. Поучена од поранешните искуства со мажите, јасно знае на што сака да наиде и со каков би можела да биде. А тие кои би се мажеле со било кој, само за да не се сами, стварно не ги разбирам.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Мене ми падна во очи паѓањето на стандардите кај жените по 30.
Баш напротив, мислам оти тогаш имаат поголеми стандарди за тоа каков маж сакаат и им треба. Секоја еманципирана, независна девојка, која веќе навлегла во четвртата деценија од својот живот, има изградено став за тоа што сака и што неќе. Поучена од поранешните искуства со мажите, јасно знае на што сака да наиде и со каков би можела да биде. А тие кои би се мажеле со било кој, само за да не се сами, стварно не ги разбирам.
Не лајкнувај такви коментари жити се :)

@The Magus не се шали и ти :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Не лајкнувај такви коментари жити се :)

@The Magus не се шали и ти :)
никој не се шале, навистина си сумљив.
Овие со долга коса толку те збуниле мораше да ги наречеш жени за да не мораш да мислиш што тоа би имплицирало, а па уште и идеален тип на маж имаш.:vozbud:
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
никој не се шале, навистина си сумљив.
Овие со долга коса толку те збуниле мораше да ги наречеш жени за да не мораш да мислиш што тоа би имплицирало, а па уште и идеален тип на маж имаш.:vozbud:
Хаха,добра си за шали те бивало,можеш во циркус да работиш
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Хаха,добра си за шали те бивало,можеш во циркус да работиш
изгледа сеуште не можеш да се соочиш со тој дел од себе... секаш некои препораки за геј порничи? Или знаеш доволно? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom