Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
koj znae tocno (slaba strana mi e istorija) koga bea bugarite kaj nas
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Dali ima nekoj sto e prekraten a ima podneseno dop.dokument od bkks,ili izvodi od tatko i dedo makedonski i legalizirani vo bg.?
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
46
Поени од реакции
39
ima li mu ja nekoj zabrazano procedurata ili da mu se izdade pasoso so toa so odnesel podolnitelni dokumneti od prv bratuced ? ili pa na nekoj da mu izleze pasoso bez dopolnitelni dokumneti u poslednite 2-3 meseca fala
 
S

simpleman

Гостин
mojot posrednik e mnogu blizok prijatel so lazar mladenov i mi ima receno deka nema sansi dobivanje drzavjanstvo preku nego pa mislite malku toj samo gi laze lugeto
Сафет Сушиќ,само профитира многу на маката на луѓево.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
ima li mu ja nekoj zabrazano procedurata ili da mu se izdade pasoso so toa so odnesel podolnitelni dokumneti od prv bratuced ? ili pa na nekoj da mu izleze pasoso bez dopolnitelni dokumneti u poslednite 2-3 meseca fala
Na mene mi izleze so dostaven dokument od prv bratucet dodeka uste bev vo procedura.ne me vratija na dopolnitelna proverka.Ali sestra mi koja e 20 brojcinja pred mene seuste ceka so istiot toj dokument.Posle godina i dva meseca od intervjuto.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Дечки во фев имам закажано интервју во бг агенција.
Што да очекувам таму? Го заборавив датумот точен кога ми беше закажано, дали посредникот ќе знае? не сакам да му се јавувам сега
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
2
zdravo na site nov sum na forumov imam podadeno za bg pass.vo 2012.iako podadov dopolnitelni dokumenti pak sum na dopolnitelna proverka.dali nekoj znae so kakvi dokumenti se uspeva,dali nekoj zel do sega..fala za sekoja informacija....
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
zdravo na site nov sum na forumov imam podadeno za bg pass.vo 2012.iako podadov dopolnitelni dokumenti pak sum na dopolnitelna proverka.dali nekoj znae so kakvi dokumenti se uspeva,dali nekoj zel do sega..fala za sekoja informacija....
одговор за сите што го повторвате едно исто па исто прашање а не читатате на назад, најсигурно и ефективно до сега покажани дирекно поврзување со близок роднина, брачед, мајка татко брат сестра што веке имаат бг гражданство, на 2ро место би ги ставил тие што носат од егзархија, а пак на 3то што носат само мк изводи за превод. Информацијата на факти се базира. :) и да, има такви прифатени, и најисклучиво со првиот пример што ти го дадов.
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
24
одговор за сите што го повторвате едно исто па исто прашање а не читатате на назад, најсигурно и ефективно до сега покажани дирекно поврзување со близок роднина, брачед, мајка татко брат сестра што веке имаат бг гражданство, на 2ро место би ги ставил тие што носат од егзархија, а пак на 3то што носат само мк изводи за превод. Информацијата на факти се базира. :) и да, има такви прифатени, и најисклучиво со првиот пример што ти го дадов.
znaci vaka malce si go izmesal redosledot

1 od egzarhija itn
2 od bratucedi brakja sestri itn
3 mk izvod = nikoj ne pominal
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom