Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Boyhood - the most normal film of all time.
Искрено малце сум разочаран, очекував нешто повеќе. Мислев дека уствари малиот ќе биде Итан Хок после... ама друго да ти било. Тоа стварно алал да им е што еден ист лик прераснуе... чек како го имаат напраено тоа уствари, 10 години го имаат снимано филмот? Ме мрзи да барам на нет.
Се согласувам со @grande-juve дека малите моменти се главен адут на филмот, има повеќе такви кои ми се допадна... не ми беше досаден филмот ама и не ми беше вау. Секогаш во вакви филмови ми фали малце нешто несекојдневно... и глупав и едноставен крај исто така :/
Филозофиите и размислувањата за животот на сите главни ликови ми се допаднаа.
7/10

P.S. се моли @Бомбастичен Дрогираш да го смени аватарот, ме потсеќа на @Isak Keyten таман ќе си речам ете го Исак постира и ќе прочитам малце натпросечен пост, тоа да ти биде малце потпросечниот @Бомбастичен Дрогираш
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
ќе исќине новиов фуриоус7, трејлеров е лудница а не пак филмот(y)
Ќе биде уште по over the top од претходниот изгледа...а последниот беше прееееемногу over the top.... што на крај краева повеќе ќе поштувам него ли вообичаени блокбастери..барем филмот почнува да се сфаќа самиот себе како несериозен, и носи крајно over the top акција, нешто што фали во Холивуд.

Не само акција а богами и over the top хумор (налик Airplane! нели :D )
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
Ќе биде уште по over the top од претходниот изгледа...а последниот беше прееееемногу over the top.... што на крај краева повеќе ќе поштувам него ли вообичаени блокбастери..барем филмот почнува да се сфаќа самиот себе како несериозен, и носи крајно over the top акција, нешто што фали во Холивуд.

Не само акција а богами и over the top хумор (налик Airplane! нели :D )
Гледам филм налик Airplane, се вика wrongfully acused исто со лесли нелсен, пред малце го изгледав Superhero movie добра пародија на овие филмчиња со суперхерои
автобусов нагази на лушпа од банана :pos: царски се овие филмови со лесли :icon_lol:http://youtu.be/91f0c-1-iuQ?t=19m6s
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
@Ron Burgundy А бе добро, ама правам ја муабет за последниве...5до10 години...сите комедии се онака..приказна пред се хумор ако може добор ако не..дечкото и девојката ќе се земат на крај..јеј...ромком..повеќе ром ама ајде..
Што е нејасно ? Тоа што пишав дека фали over the top акција ?
Или ?

Ако е тоа..па фали бе :D Види порано: Рамбо сам против сите матер ебава. Пример за акционен филм порано.

Пример за акционен филм сега...супер-херојскиве се сметаат за такви ? Скоро и да нема некоја over the top акција последниве години.

Ако е другото....да филмот се сфаќа како несериозен и ти носи моменти кои што се гледаат само на филм. Пример: Види ги првите 30 секунди од трејлерот. И носи работи што не се случуваат во вистински живот (пошто физика/логика and stuff) и се работи што се класифицираат како "А бе ..како на филм"

А филм и е така да....топ :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
@Ron Burgundy А бе добро, ама правам ја муабет за последниве...5до10 години...сите комедии се онака..приказна пред се хумор ако може добор ако не..дечкото и девојката ќе се земат на крај..јеј...ромком..повеќе ром ама ајде..


Што е нејасно ? Тоа што пишав дека фали over the top акција ?
Или ?

Ако е тоа..па фали бе :D Види порано: Рамбо сам против сите матер ебава. Пример за акционен филм порано.

Пример за акционен филм сега...супер-херојскиве се сметаат за такви ? Скоро и да нема некоја over the top акција
лиам нисон сам против сите у taken тричетворката? има но малце се мора да се признае, премногу шит филмови со суперхерои се прават, но таму лежат парите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.645
@Ron Burgundy А бе добро, ама правам ја муабет за последниве...5до10 години...сите комедии се онака..приказна пред се хумор ако може добор ако не..
Ете бе Superhero Movie ти е од 2008 година :D... според мене овој филм беше последната пародија што наликуваше баш на оние комедии од 80-те и 90-те од типот на Aeroplane, Naked Gun, Loaded Weapon итн... Потоа почнаа да излагаат срања како што ти ги кажа "дечкото и девојката ќе се земат на крај", или пак очајните обиди за пародии од типот на Epic Movie, Disaster Movie итн
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Venus in Fur

What the actual fuck :pos:

Roman Polanski brate...

4/5
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Барајќи го човекот во себе се изгубил во сопственото јас

Македонскиот witness for the prosecution :)хаха ма незнам дали е го неам гледано :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ете бе Superhero Movie ти е од 2008 година :D... според мене овој филм беше последната пародија што наликуваше баш на оние комедии од 80-те и 90-те од типот на Aeroplane, Naked Gun, Loaded Weapon итн... Потоа почнаа да излагаат срања како што ти ги кажа "дечкото и девојката ќе се земат на крај", или пак очајните обиди за пародии од типот на Epic Movie, Disaster Movie итн
Тапа беше Superhero Movie ова е веќе кога Лесли почна да си глуми во тапа филмови :D


Ќе има римејк на Naked Gun со Ед Хелмс.

А и Beverly Hills Cop 6ка ќе има за некоја година.

Кога сме на темата :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
Тапа беше Superhero Movie ова е веќе кога Лесли почна да си глуми во тапа филмови :D


Ќе има римејк на Naked Gun со Ед Хелмс.

А и Beverly Hills Cop 6ка ќе има за некоја година.

Кога сме на темата :D
дај бе не зезај тапа бил, ова дека имдб му дале 4.5? Ај да речеш the big lebowski е тапа комедија ќе разберам. Филмот е супер, ни на момент не беше досаден и има све што треба да има една комедија
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
дај бе не зезај тапа бил, ова дека имдб му дале 4.5? Ај да речеш the big lebowski е тапа комедија ќе разберам. Филмот е супер, ни на момент не беше досаден и има све што треба да има една комедија
Не бе, не е до ИМДб оценката, стварно не ми текнува некоја смешна сцена од филмот (али од дамна го гледав) Башка ептен краток ми беше колку што памтам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom