Република Илирида патролира во Македонија?

T

templar55

Гостин
ova shifri li se ? daj kazi shto i komu treba ke puknam od radoznalost ....takva sum nemam trpenie ,a prashuvam pred deset posta i ne kazuvate
Уживај, за лушпите се фативме оти ми беше смешно, ама на него не му е. Очигледно има лоша смисла за хумор.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Denes bese eden moj drugar vo Gosrivarskite sela i vika deka pile ne pee navecer ne pak nekoj da patrolira :)) ova mene mi lici na zaebanicija .
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај цајканине шо не не заштитија, не не заштитија, ваљда овие ќе патролираат почесто па ќе се осеќаме побезбеди у јсп зошто кај и да е утре-задутре почнува сезоната на тепање деца по автобуси...
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Denes bese eden moj drugar vo Gosrivarskite sela i vika deka pile ne pee navecer ne pak nekoj da patrolira :)) ova mene mi lici na zaebanicija .
tacno ti kazal drugarti :pile ne pee navecer ,samo SHARKO LAE AMA NE NA DOMASHNI ,a pile PEE rano nasabajle (ima i narodna pesna :pileto mi pee rano na sabajle - da znaev kako ke ti ja postirav kako argument ,aj moze nekoj ke mi pomogne )
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Малце ни се овие нашиве бандити па сега и овие, полошо од турско е. Ќе почнам и ја да шетам по маалото и да збирам арач, не се трпи воа.

На темата, нема врска, глупости и шпекулации, ова се истите будали кои се собраа 10 души пред некое време и прогласуваа Илирида. Пензионери на кои им е досадно.
Па и не се толку стари (види фотос)...

Десно е ‘извесниот‘ генерал



Туку друго нешто, пред некое време ‘военото крило‘ во ДУИ-нг бизнис барало нивни кандидат за претседател на огранокот во Тетово, а другата страна ја форсирала Теута Арифи и била поддржана од централни комитет, па нешто како најава ако не добиеме наш лик за прецедник на ОК, ќе преземаме секакви мерки :)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
tacno ti kazal drugarti :pile ne pee navecer ,samo SHARKO LAE AMA NE NA DOMASHNI ,a pile PEE rano nasabajle (ima i narodna pesna :pileto mi pee rano na sabajle - da znaev kako ke ti ja postirav kako argument ,aj moze nekoj ke mi pomogne )
Druze ova ke izleze kako ANA pred nekolku godini se fotografiraa , napravija eden , dva klipa i se zavrsi filmot pa taka i ovie .[DOUBLEPOST=1414874392][/DOUBLEPOST]
Па и не се толку стари (види фотос)...



Десно е ‘извесниот‘ генерал
Prati mu surat ne dedoto vo pozadina:pos::pos::pos: ce go pali mexedonosh so benzinac :)
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Па и не се толку стари (види фотос)...



Десно е ‘извесниот‘ генерал



Туку друго нешто, пред некое време ‘военото крило‘ во ДУИ-нг бизнис барало нивни кандидат за претседател на огранокот во Тетово, а другата страна ја форсирала Теута Арифи и била поддржана од централни комитет, па нешто како најава ако не добиеме наш лик за прецедник на ОК, ќе преземаме секакви мерки :)
abe ova smeshki ,ne mi se veruva .......a koj e na smena u shitel ,mislam vestite koj gi chita ....odeshe ovaa vest ,ili sarma ima sloboden vikend
 
T

templar55

Гостин
Па и не се толку стари (види фотос)...



Десно е ‘извесниот‘ генерал



Туку друго нешто, пред некое време ‘военото крило‘ во ДУИ-нг бизнис барало нивни кандидат за претседател на огранокот во Тетово, а другата страна ја форсирала Теута Арифи и била поддржана од централни комитет, па нешто како најава ако не добиеме наш лик за прецедник на ОК, ќе преземаме секакви мерки :)
Командант Љушпа и Командант Шрапнели...
На дедово позади фацата толку му е искривена што ни со премиум фотошоп лиценца не можеш да го средиш.
Инаку стварно им одговара зборот љушпа (љушпа=отпадок)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
abe ova smeshki ,ne mi se veruva .......a koj e na smena u shitel ,mislam vestite koj gi chita ....odeshe ovaa vest ,ili sarma ima sloboden vikend

Alergicen sum na 6ITEL ama pa i na drugite nema nisto ... Debeloto prase ke vidime dali ke kaze nesto ili i na nego ke mu zabranat ..... Ti ibam glupata drzava
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Alergicen sum na 6ITEL ama pa i na drugite nema nisto ... Debeloto prase ke vidime dali ke kaze nesto ili i na nego ke mu zabranat ..... Ti ibam glupata drzava
samo shto slushnav na 24 vesti ,na taa televizija ...zamisli oni ke gi "opametuvale "albancite shto ne rabotele za albanskite interesi ...znaci nie sme poshtedeni nas nema da ne rckaat[DOUBLEPOST=1414877155][/DOUBLEPOST]
Абе со дронови патролираат
shto se toa dronovi ? moze e sramota shto neznam ,ama ...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
The more the merrier. Нека ги има, убаво е тоа. Само овие стварно да почнат да маршираат, не само по телевизии да ги има. Или ако им студи, бар нека си формираат партија, ете, не мора да маршираат стварно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom