Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
21 февруари 2012
Мислења
156
Поени од реакции
40
Potpuno se slazu ss ovoj, samo edna popravka...Egorov ne e 1500evra nego 500 evra.. i ima samo 20 godine...ne e doveden da bide nositel na igru ovuj godinu nego kako edna ako moze da se kaze perspektiva.[DOUBLEPOST=1414404905][/DOUBLEPOST]
Ocigledno ovde deka se pljuka ili po nalog ili totalno bez argumenti...bitno e samo da se pljuka..posto vidu deka mnogo se razbira kosarka i mnogo su uputeni u sve sto se desava bs bi sakaja da znam koi su tija kumanovski kosarkari ss ime i prezime koi u ovj moment bi mogale da igrav u Prvu ligu...i koi toi kumanovski igraci da gi doveja trenjer i od kude... u KK Kumanovo ss mladi kategorie slabo stoi.. zadnji 20 godine ni edn pa ke ponovu NI EDN IGRAC NE E NAPRAVEN i sga odma se sakaod kumanovskoga trenjera da najde i kumanovski igraci..Ajde be... Za tija sto su mnogo uputeni u kosarku i sto nisto ne gi valja kd vec sakav da gledav kumanovski igraci kude igrav neka pocnev da dovajav na utakmice u Drugu ligu kude deca od 19 godine (kumanovci) od KK Mihajlovski u prvo kolo bukvalno ga zgaziva Pelister ( prv favorit za ponovo ulazanje u prvu ligu). Kd vec pljukate bar dojdite u salu i pljukajke pomognite gi na ovija deca da bidev igraci, posto oni su perspektiva na KK Kumanovo, ali ne ovuj godinu..

A da ..da nezabravu posto mnogo gi znaev nekoi i cene...Lukovic na Kumanovo mu e trazija 5000 evra a e otisja u Kozuv za 3000 evra... i nikoj od bratanci i sestricici na trenjera ne su protiv Lukovica ...naprotiv...

i za kraj za strucnjaci za zone i ostali stvari...mi ss zonu 1-3-1 i dojdemo do povoljan rezultat posto kd igramo coveka..rasturiva ne... a na zoni ovkvu tjstogu dade trojku ne bese sam nego Osman zakasni za sekund da iskoci... da igramo coveka sinojka ke izgubesmo 20 razlika...

I za kraj za onija sto sumnogo uputeni..sponzori davav sve od sebe za ovuj ekipu...megjutim ekipa e stvarana u zadjan moment kd nemas vreme, prostor i pare da izberes sto ti najvise treba..za vasu informaciju MZT, Kozuv, Sokoli i Feni pocnava gi pripreme na 04. Avgust a mi u toj vreme ne ni znaesmeo daliuopste ke se takmicimo...nasi pripreme pocnava na 25 Avgust i ss sigurnost mozu da kazu deka ekipa e fizicki pospremna od bilokoju drugu ekipu u ligu sto i ubrzo ke se vidi.
.. a deka nekoi igraci treba da bidev otpusteni toj apsolutno se slazu..aliprvo da se najde zamena za njima .... ako nekoga uvredi jos sga mu se izvinuju ...a tija sto pljukav neka produziv ...ne moze svi dasmo ss isto mislenje.. i na kraj..da ne zabravu posto i ja bese u salu sinojka ...KUMANI ( od poccit pisuju gi ss golemi bukve).. SVAKA VI CAST prvo za navivanje a posle i sto uspeja ste da ulegnete u salu u koju ne pustav da se ulegne bez karte a karte nigde ne se prodavav!!!! Bravo za Kumani i napred KK Kumanovo
Druze/dete sto i da si
ja ne pljukam po nikoga ali prerano e igor da bide trener na prvu ekipu- moe mislenje
Nema nikakav nalog za pljukanje zasto uopste ne sam zadoen i zadaven ss politiku
Igraci kumanovski eve ti ss ime i prezime koj moze da igra NIKOJ TAPA
Trenjer kaza na pocetak na sezonu deka kumanovski igraci sto ke bidev u tim ke dobivav sansu i dali gi e dadena sansa na tija sto su u tim?
KK kumanovo u mladinski kategorie i dalje ke stoi slabo
Klubovi opsto u makedoniju ne su profesionalni i tesko se praviv igraci. Svak e trener svak zima pare od deca za da trenirav.
Druze/dete sto i da si i prva liga ni e amaterska ama idu da gledam zatoj sto ga sakam klub, a za vtoru ligu momentalno nemam vreme.
Lukovic zaedno ss tatka mu e trazija 6000 evra
a toj dali ga sakale lukovica, sestricici, bratanci i slicno potrazi na sajt na ekipu u izvestai za kk kumanovo od lani kude pisuese deka na kumanovski igraci sto u tim ne gi se dava sansa.
Sponzori ne vikam deka ne davav sve od sebe ali toj e sve kratkorocno.
Ti kako pouputen kazi mi dali kd kumanovo formirase ekipu besva slobodni igraci brckov, simonovski, tasovski, i red drugi? Znam deka trazile puno pare, ama pa tj crnogorac i tj amer ne igrav za tuj cenu sto gu tuja zborite siguran sam.
Tuja e previse politika u klub umesana na zalost.....
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
101
Поени од реакции
51
Само немој да ми кажеш дека нема играчи кумановци кои можев да изиграв и достојно да заменив по 10 мин некога у тим.. Овј тим га доведесва у прву лигу Кумановци.. И исти тија бесва намавани кд улегнесва у прву лигу.. Еве примери : Дачо лани што играше за КСК, и што имаше минимум 20 п по утакмицу може слободно да замени некога и да изигра боње од османа сигурно.. Црни колко толко сс искуство можда и ке е бољи од мацета малога, Од лани ненад млад играч не га остависва у Куманово овуј годину па затој дечко си отиде у Америку, Вусо лани кд доби шансу сеќам се против Т-Баскет даде 15п највишке у екипу сга гледам не е у екипу.. Има и млади некои деца од пинк пантери и други младинци од куманово што треба да добиев шансу и мотивацију да се калив у Куманово.. А њино место га зима некој си Русин што има 20 год и што не игра ни мин на утакмицу.. Па зашто место њега не е некое наше дете... Мислу дека на сви ке ги померак да гледамо куде за кумановски клуб играв и се развивав кумановски играчи без разлику на резултати.. Кд сигурно за 2-3 године некој од тија играчи ке биде носител на игру на куманово.. А сга како што гледам донасав се млади играчи како егоров, осман и они се калив они добивав шансу.. Игор кој толко изјавуеше и ветуеше шансу дека ке добиев кумановски играчи, како што гледам нема ни кумановски играчи а камоли да добиев некоју шансу да заиграв//
Ubavo sto gi spomna ovija igraci ama nemas pravu informaciju... Daco e super igrac, ama od odredeni finanski pricine e resija da igra u Skopje (mada mislu deka trebase da dojde u Kumanovo), Crni e clan na KK Mihajlovski i igra u drugu ligu. Nenada ga izlaza Lukovic deka ke mu dade minutazu... ama on i u svak slucaj ke idese za Kanadu ovuj godinu. Za Vusu, stvarno neznam kude e ama ke prasam posto dobro se znam ss njegovi roditeli...takoj da u ovj moment e toj sto e,a ako sakate da gi gledate mladi kumanovci...svi u salu ...kd igrav drugu ligu da gi gledamo... a od tuj ekipu vec sledecu godinu ima 3 do 4 igraca za sledecu godinu za Kumanovo...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Све је узалуддд што и да пишемо какву тактику и да направимо па и 10 кумановца да играв за тим. Тј ни е састав моментално и сс њега ќе си ги повторимо резултати од прошли сезоне. Дома ќе тепамо на галаму у гости од сви ќе га едемо и ќе смо 5ти на крај. Барем Библ да се тресемо мушки зш нема некоја јака конкуренција освен Приштина :)[DOUBLEPOST=1414420700][/DOUBLEPOST]
Ubavo sto gi spomna ovija igraci ama nemas pravu informaciju... Daco e super igrac, ama od odredeni finanski pricine e resija da igra u Skopje (mada mislu deka trebase da dojde u Kumanovo), Crni e clan na KK Mihajlovski i igra u drugu ligu. Nenada ga izlaza Lukovic deka ke mu dade minutazu... ama on i u svak slucaj ke idese za Kanadu ovuj godinu. Za Vusu, stvarno neznam kude e ama ke prasam posto dobro se znam ss njegovi roditeli...takoj da u ovj moment e toj sto e,a ako sakate da gi gledate mladi kumanovci...svi u salu ...kd igrav drugu ligu da gi gledamo... a od tuj ekipu vec sledecu godinu ima 3 do 4 igraca za sledecu godinu za Kumanovo...
И Ненад и Вусо појма немав барем не су за прву лигу. Сто пута појаки деца играв за Пинк Пантери и Михајловски.
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
101
Поени од реакции
51
Druze/dete sto i da si
ja ne pljukam po nikoga ali prerano e igor da bide trener na prvu ekipu- moe mislenje
Nema nikakav nalog za pljukanje zasto uopste ne sam zadoen i zadaven ss politiku
Igraci kumanovski eve ti ss ime i prezime koj moze da igra NIKOJ TAPA
Trenjer kaza na pocetak na sezonu deka kumanovski igraci sto ke bidev u tim ke dobivav sansu i dali gi e dadena sansa na tija sto su u tim?
KK kumanovo u mladinski kategorie i dalje ke stoi slabo
Klubovi opsto u makedoniju ne su profesionalni i tesko se praviv igraci. Svak e trener svak zima pare od deca za da trenirav.
Druze/dete sto i da si i prva liga ni e amaterska ama idu da gledam zatoj sto ga sakam klub, a za vtoru ligu momentalno nemam vreme.
Lukovic zaedno ss tatka mu e trazija 6000 evra
a toj dali ga sakale lukovica, sestricici, bratanci i slicno potrazi na sajt na ekipu u izvestai za kk kumanovo od lani kude pisuese deka na kumanovski igraci sto u tim ne gi se dava sansa.
Sponzori ne vikam deka ne davav sve od sebe ali toj e sve kratkorocno.
Ti kako pouputen kazi mi dali kd kumanovo formirase ekipu besva slobodni igraci brckov, simonovski, tasovski, i red drugi? Znam deka trazile puno pare, ama pa tj crnogorac i tj amer ne igrav za tuj cenu sto gu tuja zborite siguran sam.
Tuja e previse politika u klub umesana na zalost.....
Kolko ja znam ...Brckov vec bese u Kozuv za 3500 evra!!! Simonovski bese prv igrac na koga mu bese ponudeno da dojde u Kumanovo ama trzija 35000 evra za 10 meseca, a Tasovski trazija 2500 evra...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
11
Поени од реакции
1
Abe Nenad i Vuso li su igraci daj ne pisujte samo radi reda hahahaa

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
Па нормално дека не су играчи, кд немав добиено шансу и немав искуство.. Али викам зашто не се работи на овија играчи кумановски какви такви што ги имамо да се ставив у програму да трењирав да се разивав па за 2-3 године можда и ке искочи некој од њима играч... Ако пред наши деца им се даде шанса макар да трењирав и да се развивав да са у програму на трењера некој си русин.. Ондак едноставно ги рушиш и уништуеш некои деца кои барем са се до некој степен трудиле и имав вољу да биднев играчи.. Сигуран сам дека овија деца не су преко ноќ научиле да играв кошарку ваљда и они са трењирале.. Мора да им се даде мотивација, подршка па кој е упоран и кога га бива ке успеев.. 1 да искочи играч доста ее.. А не овакој кд се донасав странски млади играчи, уништиуе ги се и туј малце вољу и наду што гу имав наши деца..
А ви гледам ве што пишуете туја некои ги само интересира да гледав само добру кошарку, па ако е такој дај нека донесев све странци нека играв за Куманово, па тга нејќу ни да гледам тга, тга клуб нека си га смени име.. Ми смо кумановци и треба да ги подржуемо наши деца.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Па нормално дека не су играчи, кд немав добиено шансу и немав искуство.. Али викам зашто не се работи на овија играчи кумановски какви такви што ги имамо да се ставив у програму да трењирав да се разивав па за 2-3 године можда и ке искочи некој од њима играч... Ако пред наши деца им се даде шанса макар да трењирав и да се развивав да са у програму на трењера некој си русин.. Ондак едноставно ги рушиш и уништуеш некои деца кои барем са се до некој степен трудиле и имав вољу да биднев играчи.. Сигуран сам дека овија деца не су преко ноќ научиле да играв кошарку ваљда и они са трењирале.. Мора да им се даде мотивација, подршка па кој е упоран и кога га бива ке успеев.. 1 да искочи играч доста ее.. А не овакој кд се донасав странски млади играчи, уништиуе ги се и туј малце вољу и наду што гу имав наши деца..
А ви гледам ве што пишуете туја некои ги само интересира да гледав само добру кошарку, па ако е такој дај нека донесев све странци нека играв за Куманово, па тга нејќу ни да гледам тга, тга клуб нека си га смени име.. Ми смо кумановци и треба да ги подржуемо наши деца.
Ajde ovakoj,kako prvo Vuso nema brzinu za 2ku a ni visinu za 3ku motorika na telo mu e strasno spora,sut ga isfrlja 15 minuta,Nenad ss 196 cm moze samo na sbadbu da igra 4ka u nikoj slucaj,a 3ka ni pod razno pa baba mi kd ide na pazar e pobrza od njega...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
10
Поени од реакции
3
Па нормално дека не су играчи, кд немав добиено шансу и немав искуство.. Али викам зашто не се работи на овија играчи кумановски какви такви што ги имамо да се ставив у програму да трењирав да се разивав па за 2-3 године можда и ке искочи некој од њима играч... Ако пред наши деца им се даде шанса макар да трењирав и да се развивав да са у програму на трењера некој си русин.. Ондак едноставно ги рушиш и уништуеш некои деца кои барем са се до некој степен трудиле и имав вољу да биднев играчи.. Сигуран сам дека овија деца не су преко ноќ научиле да играв кошарку ваљда и они са трењирале.. Мора да им се даде мотивација, подршка па кој е упоран и кога га бива ке успеев.. 1 да искочи играч доста ее.. А не овакој кд се донасав странски млади играчи, уништиуе ги се и туј малце вољу и наду што гу имав наши деца..
А ви гледам ве што пишуете туја некои ги само интересира да гледав само добру кошарку, па ако е такој дај нека донесев све странци нека играв за Куманово, па тга нејќу ни да гледам тга, тга клуб нека си га смени име.. Ми смо кумановци и треба да ги подржуемо наши деца.
Имамо слично мислење, ја не беше лани гледаја кошарку кд дојде Луковиќ.. Што да иду кд тим га носи наше име а гледам све странци... Овуј годину кд дојде Игор како трењер, мислеше дека ке се сменив малце работе.. Нагласуеше дека тим ке е составен претежно од кумановски играчи и дека млади кошаркари од куманово ке добиев шансу и ке се развивав, бш ми беше мило и мислеше дека коначно ке се сменив работе.. Али изгледа свак трењер на почетак обеќа дека ке работи на кумановски играчи за да га засака публика, али после ги истера кумановци и си доведе странции. Такој да више немам никакву наду у овој Куманово.. Док се гледа само од годину за годину, тешко дека ке се сменив работе..
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ajde ovakoj,kako prvo Vuso nema brzinu za 2ku a ni visinu za 3ku motorika na telo mu e strasno spora,sut ga isfrlja 15 minuta,Nenad ss 196 cm moze samo na sbadbu da igra 4ka u nikoj slucaj,a 3ka ni pod razno pa baba mi kd ide na pazar e pobrza od njega...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
По размислување гледам дека си изгледа доста помал од мене.. Брзина, шут, експлозивност све се тој учи и вежба.. Треба да се работи на деца.. Ненада несам имаја шансу да га гледам лани, мислу дека не доби ни 1шансу а сигуран сам дека може да покаже нешто.. Вусу га гледа против Т-баскет едн пут доби шансу и ме доста позитивно изненади, за 15-20мин незнам колко тачно игра, дете не промаши.. Даде највише поена од целу екипу.. Криво ми е што се донасав деца од страну а наши се трзав на страну
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
По размислување гледам дека си изгледа доста помал од мене.. Брзина, шут, експлозивност све се тој учи и вежба.. Треба да се работи на деца.. Ненада несам имаја шансу да га гледам лани, мислу дека не доби ни 1шансу а сигуран сам дека може да покаже нешто.. Вусу га гледа против Т-баскет едн пут доби шансу и ме доста позитивно изненади, за 15-20мин незнам колко тачно игра, дете не промаши.. Даде највише поена од целу екипу.. Криво ми е што се донасав деца од страну а наши се трзав на страну
Ima strasno potalentirani deca u Kumanovo od njima ja ne znam bs za njima ste se fatile nemav ni gram talent,ima deca koi mozev lekcie da im drziv na njima...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ima strasno potalentirani deca u Kumanovo od njima ja ne znam bs za njima ste se fatile nemav ni gram talent,ima deca koi mozev lekcie da im drziv na njima...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
Е добро де, кои са тија деца.. Куде трењирав, зашто ондак они не играв и добивав шансу за Куманово ? Све се збори дека има млади таленти кошаркари у куманово и на крај ни едн не добие шансу за Куманово..
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.168
Поени од реакции
377
нејќу да навреду никога али овој што се расправљате за кумановски играчи што немало у тим најверојатно е до тој што трењер мисли дека не су довољно квалитетни за да бидев дел од прволигашку екипу, ми можемо да си правимо филмови колко сакамо ама едноставно од куманово у овј момент нема 2-3 професионални спортисти у било кој спорт, а не па у кошарку и мислу на тој нетреба много пажња да му се посветуе зашто битно е да се има резултати :) пројде време кд у тимови е било битно да имав играчи од тија простори зашто су биле помалце платени и су играле сс љубов, еве можу да се кладу у следеќе године ако искочи некој квлаитетан од куманово гарант за едну годину ќе се продаде у некој од скопски тимови :) за крај ќе гу спомну екупу на Каха Лаборал па тија шпанци имав само еднога шпанца у тим па никој ништо не се буни и сваку годину играв евролигу :D
 
Член од
20 август 2014
Мислења
245
Поени од реакции
100
Не ми е јасна една работа ?
Пред почетак на сезону цела кошаркарска јавност КЕ ПОТЕНЦИРАМ КОШАРКАРСКА јавност по избор на играчи на управу и трењера с,с паре кои су у буџет на клуб и на промоцију на тим цела тај кошаркарска јавност дигнасва гу атмосферу до плафон и набисва психолошку напетост на играчи .
Како се пишуеше овдека - идемо на титулу , прва титула за куманово , супер играчи , сви тија што с,га пљукав црнчуге како богови ги направисте , ке растурамо меѓу 3 екипе ке смо у лугу и т д.
Е с,га пораз , и тој у гости , едно прашање - кажите ми ви дали К. Соколи е слаба екипа , и још едно прашање - дали тај екипа не га истресе Кожув и тој дома , не ми е јасно на какву логику ви имате право да се правите постручни и попаметни од некога кој цел свој труд и ако сакате живот га е посветија на кошарку и још има што и да каже и покаже дали у Куманово или на друго место он си знае најубаво.
Еве ви пример - Страше, кога га много цену и поштују , он ке си остане вечито заменик трењер не дека не знае да води екипу и дека не гу разбира работу он едноставно не е професионалан и не е озбиљан и затој не може да напредуе .
Лани с,с колегу му доваѓасва пијани и мамурни на тренинг и се потпунуеше спортска па од лидери у библ едвај некако и завршисмо сезону.
Немојте да пишуете глупости за кумановски таленти , талент е едно а комплетан играч е друго , КОМПЛЕТИРАЈТЕ МИ ЕДНОГА ИГРАЧА ОД СВИ ОВИЈА ШТО ГИ ТРАЖИТЕ ДА ИГРАВ У 1 ЛИГУ и да се носив с,с предизвик одбрана или скок у напад , дајте склепајте од од тија троица или четворица направите еднога извадите га тој најбоље од њима и направите профил на играча.
Дали сте свесни дека у Куманово последњи 20 год. не е искочија играч кој ке се носи с,с предизвик 1 Македонска кошаркарска лига а за странство и да не збору , после Димета и Игора не е ниедан талент надграден и направен комплетан играч .
затој не млатите празну сламу има деца кои су на пут да бидев нешто и ако читате меѓу редиви ке ви биде јасно што Игор сакаше да каже у врску с,с давање на шансу на кумановски играчи ја га барем разбирам дека сака да каже дека од овуј сезону нешто ке се мења дека треба да остане кумановски трењер на чело на тим и да управа има визију заедно с,с његову знаев они дека он е створија тим ккМихајловски не га е Луковиќ створија или Циц и дека тија родители јутре ако њино дете не се надгради у домашан тим ке си иде надвор па после ке ни љути к,д ке ни набутуе пои 15-20 коша , знаши његова визија е његова програма у почетак с,с прв тим да се дигне морал и стручност па после доваѓав малади кои ке га носив терет на клуб , све тој зависи ако наравно Игор остане како трењер у кк куманово јер се докажаја с,с кк михајловски и треба да му се даде шанса и с,с кк куманово.
 
Член од
19 септември 2014
Мислења
141
Поени од реакции
50
Мешате емоцие, локал-патриотизам и професионалан спорт. Еве на пример Партизан е од Белград; дали мислите дека на Белграѓани ги е битно дали са ги играчи од Белград, или од Вршац, или од Сурдулицу. Има си школе, има си младински категорие, а тија што ги бива најдев си га место. Ја лично повише сакам да гледам квалитетну екипу што победуе, него куде некој брише паркет сас „наши деца“. Наш локалан домет за сга е друга лига.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Офф бе па ли муабети за кумановскога играча.... оно колко ни е јадна нација неможе играч за Македонију да искочи да игра... ќе искочија играч од антиталент град... да има натпревар у пиење и дрогирање први ќе смо :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom