Како за вас изгледа една нормална врска за озбилно во 21ви век?

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Кога ке стигнеш со својата "самодоверба" до шамари од женскати ке ме сетиш :), a со вакви либерални ставови сигурно ке стигнеш еден ден, оти ке ти се качи на глава
PS Како сум живеал 30 години без твоите "папучарски" совети незнам :P
Црвено: Ти ова од искуство го знаеш? :cautious:
Со тоа дека си живеел и дека ќе живееш уште 30 не го коментирам. Но ќе искоментирам дека таквите се пред изумирањње, и ме радува тоа. Да му е срам на машко да каже дека е машко после овие твои постови. :notworthy:
Но ти од страв да не ти се качи тебе на глава, покажуваш сила каде однапред се знае кој е посилниот. Потенциран момент е “страв“.
Кога ќе покажете и двајцата почит еден кон друг, тогаш на силата и нема место во една врска. Потенциран момент е “почит“.
Нема почит каде има страв и сила. Има стравопочит. Разликата е во тоа што почитта се заслужува без некој да ја бара и е реципроцитетна, а стравопочита е само привремена почит кон тиранинот.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Во диско до 4 и пол, сама??? Кој дечко тоа ке ти дозволи нормална ли си... ова не е доверба ова е провокација бе, ако некој и ке ти дозволи вакво понашање или не те сака или папучар тежок
Типично балканско размислување од минатиот век. Нормалните дечковци немаат проблем со ова. Како може тоа што некој ти верува и не му пречи да заглавиш у диско значи дека не сака?! Демек ако ме сака нема да ме пушти од дома да мрднам?! :facepalm:
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Па тоа се тие реакции бе што што ги очекував.
А до 2 може да заглави у диско? Ако си наумила да те вара ќе те вара и во 8 кога ти ќе мислиш дека е на кафе со другарка.
Не знам што ви менуваат тие саати. Ама баш ништо не значат, туку дека убаво си поминал/а партнерот/партнерката.
Извинете што ќе ви кажам дека други работи ви се проблем, не саатите.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Хм не се сложувам баш со тебе да во ред е треба да се има доверба и треба да се дозволува искачање со пријателите тоа е сосема во ред ,но сама во дискотека?? па уште до 4 ипол o_O Молам? мислам.... никое машко НОРМАЛНО.... секако не би дозволил да неговата женска иде сама по дискотеки па уше и да окапува до ниедно време ма ти се молам.... едино ако е наивен премн е тоа е друг муабет иначе според мене се треба да си биде во граници на нормала и за се да постои граница до која треба да се иде а излагањето сама по дискотеки до ниедно време тоа според мене значи надминување на границите.. :) и верувам дека повеќето машки би се сложиле со мене :)
Не беше ти оној што бараше помош дека девојка ти била болно љубоморна?Oh the irony:D Која е според тебе нормална граница за искачање? 1 и во кафич? Дека ако сака да те изневери не може да го направи тоа до 1? Која е разликата дали е кафич или диско и дали е 1 или 4? Ако ти имаш доверба во неа и да не се врати дома до утредента нема да ти биде проблем. Верувај има машки нормални кои не патат од комплекси и несигурност и немаат проблем нивната девојка да шета каде сака до колку сака. Тоа се тие вистински мажи. Ама бидејќи според муабетот немаш повеќе од 20 години немам намера да ти објаснувам. Ќе пораснеш и созрееш:cool:
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
20
Поени од реакции
8
Не беше ти оној што бараше помош дека девојка ти била болно љубоморна?Oh the irony:D Која е според тебе нормална граница за искачање? 1 и во кафич? Дека ако сака да те изневери не може да го направи тоа до 1? Која е разликата дали е кафич или диско и дали е 1 или 4? Ако ти имаш доверба во неа и да не се врати дома до утредента нема да ти биде проблем. Верувај има машки нормални кои не патат од комплекси и несигурност и немаат проблем нивната девојка да шета каде сака до колку сака. Тоа се тие вистински мажи. Ама бидејќи според муабетот немаш повеќе од 20 години немам намера да ти објаснувам. Ќе пораснеш и созрееш:cool:
toa deka ako saka moze da te izvara koa ke i svirne toa e fakt i sosema se slozuvam so tebe bez razlika dali e masko ili zensko .... :) no kako sto vikas imam samo 20 godini ima vreme ko so vikas kje sogledam nekoi raboti :) neka bide taka
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Не беше ти оној што бараше помош дека девојка ти била болно љубоморна?Oh the irony:D Која е според тебе нормална граница за искачање? 1 и во кафич? Дека ако сака да те изневери не може да го направи тоа до 1? Која е разликата дали е кафич или диско и дали е 1 или 4? Ако ти имаш доверба во неа и да не се врати дома до утредента нема да ти биде проблем. Верувај има машки нормални кои не патат од комплекси и несигурност и немаат проблем нивната девојка да шета каде сака до колку сака. Тоа се тие вистински мажи. Ама бидејќи според муабетот немаш повеќе од 20 години немам намера да ти објаснувам. Ќе пораснеш и созрееш:cool:
абе знаеш како иде? кога еден е љубоморен, а другиот не е, ама и е свесен дека нема реална потреба за тоа, таа врска не успева, се прекинува. никој не заслужил ланец на врат, нели.
кога двајцата се такви, се живи смешки и све си забрануваат еден на друг, бришат фејсбуци, си прават заеднички, и имаат сосема нездрава врска. греотата е што им трае, и тоа дугачко.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Tи изгледа често се караш со дечкото/мувачот/fuck buddy, повеќе пати те читам како сексот после кавга ти е најсупер :cool:
Да имав барем едно од наведениве во моментов, времето немаше на карање да го минувам. Уствари на српски ако е, може. :pipi:

Иначе ти не знам какви врски си имал, ама очигледно после кавга не ти давала цурата, па за тоа не знаеш како е тоа, да се пердашиш прво вербално, па после физички...
Пробај некогаш, па ќе видиш за што ти зборувам. ;)
Во една здрава, реална врска секогаш го има ова.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Колку време си у врска дете?
Aпсолутно нема поврзаност. Сум бил и во 5 годишна врска и во 2 месечна.
И никогаш ваквиот секс не бил продуктивен, on the long enough timeline.

Инаку да ти одговорам, една година. И не негирам, и јас исто размислував. Едноставно ги прифаќаме некомпитабилностите како нормални, и импулсот во моментот на кавгата го канализираме во вид на сексуално избувнување, или тишината како пред театарска претстава ја прекинуваме со секс. И во двата случаи нешто не штима аnd like the adorable simpletons that we are, се обидуваме да ги залепеме стварите со сперма.

:pipi:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Aпсолутно нема поврзаност. Сум бил и во 5 годишна врска и во 2 месечна.
И никогаш ваквиот секс не бил продуктивен, on the long enough timeline.

Инаку да ти одговорам, една година. И не негирам, и јас исто размислував. Едноставно ги прифаќаме некомпитабилностите како нормални, и импулсот во моментот на кавгата го канализираме во вид на сексуално избувнување, или тишината како пред театарска претстава ја прекинуваме со секс. И во двата случаи нешто не штима аnd like the adorable simpletons that we are, се обидуваме да ги залепеме стварите со сперма.

:pipi:
Не зборуваме за исто. Не ти зборувам за моментот на канализирање на негативната енергија во сексуална.
Не ти се случило кавгата да ја разјасните и после тоа пердуви да летаат? И првиот е сладок секс, ама вториов е уште посладок. Пошто е поинтимен и е пополн со чувства, растеретени сте од лутината.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Не зборуваме за исто. Не ти зборувам за моментот на канализирање на негативната енергија во сексуална.
Не ти се случило кавгата да ја разјасните и после тоа пердуви да летаат? И првиот е сладок секс, ама вториов е уште посладок. Пошто е поинтимен и е пополн со чувства, растеретени сте од лутината.
Па, не. Затоа се вмешав. Мислев за мејк ап секс се мисли.
Не имало лутина воопшто, а да бидам искрен не ми фали таквиот секс. :pipi:
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Типично балканско размислување од минатиот век. Нормалните дечковци немаат проблем со ова. Како може тоа што некој ти верува и не му пречи да заглавиш у диско значи дека не сака?! Демек ако ме сака нема да ме пушти од дома да мрднам?! :facepalm:
Ти така пишуваш како да минатиот век беше нешто лошо. Кога се почитувале вредностите како семејство, кога изневерување беше срам за целата фамилија, да не зборам за проституција и курвање. Кога немаше бизнис леди кои што не сакат да рагат децата зашто кариерата им е побитна, кога жените седеле дома и рагале деца се грижеле за домакинството а мажите работеле во поле.
Тоа е век на твоите баби и дедовци, и ако ништо друго мора да го почитуваш затоашто ако не се тие ти серко едно немаше да постоиш.

Така што да јас можеби сум од минатиот век и ги носам неговите вредности во себе, и да како кажа @kooperativa мие вакви мажи сме пред изумирање, а кога ке изумриме ке можете вие жени да уживате со инфантилни педерчиња, кои што ке ви дозволуваат се и сешто и ке вриштат за еднаквост на половите. А додека сме живи нашите девојки нема да го вртат задникот и да се пијанчат по дискотеки до 4 сабајле, ко шо сакате вие, ке седат дома и нема да мрднат да, е така фак ју алл. \../
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Ти така пишуваш како да минатиот век беше нешто лошо. Кога се почитувале вредностите како семејство, кога изневерување беше срам за целата фамилија, да не зборам за проституција и курвање. Кога немаше бизнис леди кои што не сакат да рагат децата зашто кариерата им е побитна, кога жените седеле дома и рагале деца се грижеле за домакинството а мажите работеле во поле.
Тоа е век на твоите баби и дедовци, и ако ништо друго мора да го почитуваш затоашто ако не се тие ти серко едно немаше да постоиш.

Така што да јас можеби сум од минатиот век и ги носам неговите вредности во себе, и да како кажа @kooperativa мие вакви мажи сме пред изумирање, а кога ке изумриме ке можете вие жени да уживате со инфантилни педерчиња, кои што ке ви дозволуваат се и сешто и ке вриштат за еднаквост на половите. А додека сме живи нашите девојки нема да го вртат задникот и да се пијанчат по дискотеки до 4 сабајле, ко шо сакате вие, ке седат дома и нема да мрднат да, е така фак ју алл. \../
Проституцијата и курвањето постоеле и тогаш. Не за џабе ги викаат најстариот занает во човештвото.
Не продавај „пусто турско“ морални вредности пошто во тоа време мажите имале по 3-4 жени, така да неверството било легализирано со папир за жал само на страна на мажот, додека жената се третирала како објект за плодење. Респектот го уживале само увидните домаќинки, додека се` друго било да го исклецаш, да ти роди, па ако не си задоволен од рожбата, правац на буниште.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ти така пишуваш како да минатиот век беше нешто лошо. Кога се почитувале вредностите како семејство, кога изневерување беше срам за целата фамилија, да не зборам за проституција и курвање. Кога немаше бизнис леди кои што не сакат да рагат децата зашто кариерата им е побитна, кога жените седеле дома и рагале деца се грижеле за домакинството а мажите работеле во поле.
Тоа е век на твоите баби и дедовци, и ако ништо друго мора да го почитуваш затоашто ако не се тие ти серко едно немаше да постоиш.

Така што да јас можеби сум од минатиот век и ги носам неговите вредности во себе, и да како кажа @kooperativa мие вакви мажи сме пред изумирање, а кога ке изумриме ке можете вие жени да уживате со инфантилни педерчиња, кои што ке ви дозволуваат се и сешто и ке вриштат за еднаквост на половите. А додека сме живи нашите девојки нема да го вртат задникот и да се пијанчат по дискотеки до 4 сабајле, ко шо сакате вие, ке седат дома и нема да мрднат да, е така фак ју алл. \../
Јооо, маЖ, јеботе, каков е само ова маЖ. Сон на секоја муслиманка. Браво царе, браво. :cuc:Штотуку ја освоивте долгоочекуваната престижна награда, “СеЉак на векот“. Честито и долги години да си ја носите:гик:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom