Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Кој и да прави хајлајтс, ако не го ставите моментот кога @ob1 се радуваше како Роналдо боље да не го правите видеото. Каков цар :pos::pos:

Иначе денес беше топ дружбата, добар фудбал падна, а и добра смеа, а имавме и публика мора да се напомене. :D
Мислам дека го нема тоа зашто тоа се дешаваше последната или претпоследната утакмица, а како што вика @TheWhiteMamba не се снимало тогаш зашто снемала батерија камерата. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
го нема тоа на камера али стварно оригинал го изведе :pos: :cuc: боље од Трајковски.

Мене најак момент ми беше Топче капитенски кога се запали за фаулите и вика "па и ти го клоцна Шурикен онаму, чек сеа, АБЕ ШУРИКЕН НЕЛИ ТЕБЕ ОНАМУ ТЕ МАВНАА..." :pos: и беливе кога одмараа и ми рекоа Ливерпул да видам колку е ми се навртеа околу мене и овој Ред Џон мислам беше вика ако Ливерпул губат Пеџа е измена :icon_lol:
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.765
Поени од реакции
20.485
И плеткањето на Рики пред гол линија да се постира тука :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.170
Леле стварно, Топче коа се раздра по Шурикен... :pos::pos:
Онаков целиот запален се дере, а Шури на километар од него.

И да се напомене дека Рики го баци амблемот на Ливерпул, а и не се лизна ниеднаш. :icon_lol:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Ајде, ајде, незапирливи со фаули над голманот, ама ај да не правиме проблеми па да се игра.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
Интерена дружба. Малце рчкање со @Stefan-kobe дали беше рака или не.. Добри потези имаше, неколку одлични гола, некој смешни.. некој и со тпка по глава го шутираа.. некој за малце од шо беше улетан у кафичот ќе влезеше.. прослави во вид на роналдо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom