Kуп на Македонија 2013/2014

  • Креатор на темата Beck's
  • Време на започнување

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
друже сигурен си? дека на ФФМ пишале 3:5 пенали:

http://ffm.mk/kup-na-makedonija-rezultati-116-finale

Ф.К.Беласица – Ф.К.Напредок 1 : 1 (3 : 5) Пенали
Ги гледав пеналите друже... 0-1,1-1,статива за Напредок,2-1, 2-2, Па одбрана на голманот на Напредок,2-3, нашиот се изглупира (шутираше покрај десниот голмански дирек),2-4 крај... Ако бил уште некој од Струмичани на форумот ке потврдат... Вториот пенал го промашија Напредок т.е. погодија дирек лево горе(десно голмански):)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
B

Beck's

Гостин
Многу рано се сретнаа фаворитите. Многу појаки утакмици ќе паднеа у пролет него сеа ама шта је тука е. Верувам дека во секој случај ќе има што да се види и сеа
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ете ги сите двојки, во заграда е лигата во која настапува тимот:

Shkendija (1) vs. Vardar (1)
Kozhuf Miravci (2) vs. Napredok (2)
Pelister (1) vs. Rabotnichki (1)
Gostivar (2) vs. Renova (1)
Pobeda Junior (3) vs. Drita (2)
Turnovo (1) vs. Bregalnica (1)
Sileks (1) vs. Gorno Lisiche (2)
Shkupi (2) vs. Teteks (1)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Победа во последни секунди примиле гол од Дрита за потоа да испаднат на пенали со три промашени пенали по ред. Штета...

Три второлигаши во четвртфиналето, Еуромилк кој го изненади Силекс (0-0 дома и 1-1 гости), Дрита која ја помина Победа и Миравци кои го добија Напредок со 1-5 (тешка местенка изгледа :D).
Вториот меч кој отиде на пенали меѓу Брегалница и Турново го добија гостите откако славеа со 3-4 по пеналите.
Тетекс ја елиминираше Слога со победа од 1-0, а последниот патник од денешните мечеви е Ренова која по втор пат го доби Гостивар.
 
B

Beck's

Гостин
Победа во последни секунди примиле гол од Дрита за потоа да испаднат на пенали со три промашени пенали по ред. Штета...

Три второлигаши во четвртфиналето, Еуромилк кој го изненади Силекс (0-0 дома и 1-1 гости), Дрита која ја помина Победа и Миравци кои го добија Напредок со 1-5 (тешка местенка изгледа :D).
Вториот меч кој отиде на пенали меѓу Брегалница и Турново го добија гостите откако славеа со 3-4 по пеналите.
Тетекс ја елиминираше Слога со победа од 1-0, а последниот патник од денешните мечеви е Ренова која по втор пат го доби Гостивар.
На ред сте вие да ги спакувате куферите :icon_mrgr:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
^Секако и нивните ривали што играат на ист стадион. :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
^Секако и нивните ривали што играат на ист стадион. :)
Drug pat. :icon_mrgr:
Rabotnicki 3-1 Pelister
Zima zalet Rabotnicki, 6 pobedi imaat u poslednive 7 natprevari. Samo od nas izgubija. So Stojkov izgleda ekipata im dobi druga dimenzija. Asistira, pogoduva. Definitivno pravi razlika Aco.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom