Ебола во Македонија?

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
И ја не би рекол дека ова е случај на Ебола.

Но, сите го заборавате моментот, каде што известија дека и неговиот пријател, другиот британец ги пројавува истите симптоми.... тоа е основана причина за страв.
Сам не се пие, у друштво шљокале до смрт.
Само пијаници пијат сами.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Но, сите го заборавате моментот, каде што известија дека и неговиот пријател, другиот британец ги пројавува истите симптоми.... тоа е основана причина за страв.
Не сакаат да креваат паника. Ќе ги избркаме инвеститорите.
P.S. Ако е точно дека ова е ебола, оние од Хотелот да ги прошетаат низ Чаир малце.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не е во Македонија, него во Иљирида.
http://netpress.com.mk/ekipata-na-alfa-napadnata-kaj-mavrovka/
они го мислеле за апсана го идат полиција.


Каква ебола, џабе шират паники медиумиве. Што не значи дека не може да се прошири а доволно еден заболен да дојде кај нас со оглед на тоа колку сме спремни, стручни, паметни и се пропратно и да не поништи. Тодоров прв ќе му ја кидне за Кајмански острови :D
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
они го мислеле за апсана го идат полиција.


Каква ебола, џабе шират паники медиумиве. Што не значи дека не може да се прошири а доволно еден заболен да дојде кај нас со оглед на тоа колку сме спремни, стручни, паметни и се пропратно и да не поништи. Тодоров прв ќе му ја кидне за Кајмански острови :D
Остај, стрина ми повеќе од пола година ја лечат од не знам што за на крај да испадне тромб ако не предизвикале и они нешто од погрешни лекарства.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ова е мачкање очи затоа што струјата нема да се либерализира од 2015 туку од 2020 година. За доброто на народот се работи.....
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
http://biodefense.com/Pandemic-Preparedness-Episode-12.html

Relax - and prepare now

In this course, Adams discusses several important aspects of the Ebola outbreak, its spread to the U.S., what to expect, what is ahead and, vitally, what measures people can take to be prepared and, thus, calm their fears.

Here is a summary of what Adams discusses in this episode:

  • the sooner you get prepared, the more rational justification you have for remaining calm and confident;
  • are you ready right now to survive a 21-day quarantine in your own home?
  • most Americans have no ability to survive for 21 days in isolation;
  • can you survive for 21 days without electricity?
  • don't depend on food being available at grocery stores;
  • be prepared for looters to try to break into homes and businesses;
  • don't ever allow yourself to need food from the government;
  • if you want to feel calm, give yourself good reasons to feel calm;
  • there's still plenty of time to get prepared if you start now;
  • start making better decisions about where to spend your discretionary income;
  • build up your preparedness supplies consistently, over time;
  • have a bug-out plan;
  • know when to bug out by monitoring local infection counts;
  • have some preparedness supplies stored at your bug out destination;
  • having options creates confidence and calm;
  • in America today, you have remarkable access to anti-viral herbs and superfoods;
  • why you should be growing medicinal herbs and spices right now;
  • taking action now can lead to a sense of optimism about facing the future;
  • humanity will move forward even after a global pandemic;
  • understanding the origins of pessimism and panic;
  • panic comes from a lack of knowledge and a lack of preparedness;
  • the CDC is contributing to panic by lying about modes of Ebola transmission;
  • be prepared with multiple layers of defense; and
  • by preparing for a pandemic, you are also simultaneously prepared against all other potential disasters.

The very first step in gaining peace of mind, says Adams, is to start "making a list" of supplies, foodstuffs and medicines you will need if you have to a) venture out of your home during a widening Ebola outbreak; b) take care someone inside your home (click here for a great primer on how to set up a "sick room"); or c)"bug in" - that is, stay in your home during a government-ordered quarantine of two to five weeks (or more). Adams says storable foods and as many as 100 gallons of water per person will go a long way toward getting you prepared for a potential widening Ebola outbreak (or any other manmade or natural disaster).

Learn more: http://www.naturalnews.com/047175_Ebola_pandemic_preparedness_survival.html#ixzz3FjUerpAj
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.737
Поени од реакции
11.585
Демек имал сестра во Нигерија ама не се знаело кога бил последен пат таму.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Пилешки,телешки,свински,птичји грип,ебола што е следно на репертоарот
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Во преостанатите наредни 36 часа ќе се изначитате на глупости од досега невидени размери.
Се` си мислам дека кога беа свинскиот и птичјиот грип медиумите не се глупираа до толку. Сега очекувајте совети од типот да не се пие вода од пустински бунар, да не се јаде месо од лемур, да не се дружите многу со металци и да ја чистите редовно калта од гумите.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
13.193
Во преостанатите наредни 36 часа ќе се изначитате на глупости од досега невидени размери.
Се` си мислам дека кога беа свинскиот и птичјиот грип медиумите не се глупираа до толку. Сега очекувајте совети од типот да не се пие вода од пустински бунар, да не се јаде месо од лемур, да не се дружите многу со металци и да ја чистите редовно калта од гумите.
Особено битно е да се знае дека еболата се пренесува преку првут, така да посебно треба да се обрне проблемот интеракција со металци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom