Ракометни школи (тема за оние кои имаат желба да тренираат ракомет)

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Што стана со младинската школа на Вардар? Дали уште постои и како стојат?
Постои. До пред една две години беше во лоша состојба зошто кратеа пари и кога згасна МРК.
Сеа со Самсоненко Пепи Манасков го назначија за главен на
младинци и он во една прилика изјави дека школата била во лоша состојба.

Најавија средување и од идната година Кале само за нив ќе биде. Добија и нова опрема и сите потребни работи.

Моментално го зборат едно дете Ончев дека вреди и игра за репрезентација, а за други слабо.

Најавија и враќање на МРК али засега ништо нема
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
темава ко кец на десетка ми дојде... јас иам 15 години и сакам да се запишам не дека се разбирам нешто и не дека ме влече али морам некој ххх причини .Ако знае некој нешто повеќе инфо за у Драчево прочитав погоре имаше..ако некој знае нешто повеќе ...или па да се рапсрашам по деца нешто
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
темава ко кец на десетка ми дојде... јас иам 15 години и сакам да се запишам не дека се разбирам нешто и не дека ме влече
Не ме сфаќај погрешно, ама направи им услуга на другите кои тренираат и не се запишувај на спорт кој не го сакаш.
Ако мораш да тренираш поради ХХ причини, тогаш трчај, вози точак, пливај и тн...
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Не ме сфаќај погрешно, ама направи им услуга на другите кои тренираат и не се запишувај на спорт кој не го сакаш.
Ако мораш да тренираш поради ХХ причини, тогаш трчај, вози точак, пливај и тн...
не нп бе ..сакав да кажам дека не го сакам толку као кошарка на пр. а и ракометот ми рекоа дека најдобар би ми бил за тие хх причини -за грбот односно за зајакнување на мускулите... така да др ..не ми вршат баш работа
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
не нп бе ..сакав да кажам дека не го сакам толку као кошарка на пр. а и ракометот ми рекоа дека најдобар би ми бил за тие хх причини -за грбот односно за зајакнување на мускулите... така да др ..не ми вршат баш работа
Пливање?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
пливање ако не зајакнува грб не знам што зајакнува

базичните спортови како пливање, атлетика и гимнастика го зајакнуваат цело тело и затоа после нив можеш со кој сакаш спорт да се занимаваш
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
i znaci nikoj ne znae da kaze klub za da se zaclenam'
Друже малце си стар за да те примат некаде.
Не си дете, па да си платиш и да си тренираш негде.
Во Скопје имаш четири тима кои играат во најдобрата лига. Тоа се Вардар, Металург, Пролет и Металург Јуниор. Во Вардар и Металург нема што да бараш, Металург јуниор е за играчи кои се дсури и од тебе помлади и се сметаат за поталентирани, а не за некои кои 19 години нигде не тренирале ракомет.
Во Пролет можеш да си отидеш да прашаш, можеби би те земале колку да тренираш со екипата. Тренираат во салата кај основното 11 Октомври. Од новите сали изграденио од владата, мислам дека Македонско сонце се викаше.
Во прва лига (втора по квалитет) игра Работнички. Како што ти кажаа и они веќе имаат изградено екипа, ама ништо не губиш ако си прашаш и таму.

Драчево мислам дека веќе не постои, исто и тимот од Ѓорче. Ти останува Ринија, која сигурно не ти е една од опциите од разбирливи причини :icon_lol:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.239
Поени од реакции
5.258
Јас како огромен фан на ракомет толку многу го сакам спортов незнам што да кажам одличен спорт скоро секој ден играме ракомет по часовите по физичко интересен е и забаван па сакав да прашам колку треба да сте високи и колку треба да изнесува тежината јас себе си не се гледам нешто како многу висок (169-168 на патики 171) и изгледам слабо (55кг) препорачајте некои клубови зошто можеби ќе се запишам и кои се подобри според вас
Ако има некоја слична тема може да се спои :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
http://forum.kajgana.com/threads/Ракометни-школи-и-тренинг.72600/

Имаш еден куп млади школи на Вардар и Металург отворено во Скопје за деца на твоја возраст...
Висина и тежина зависи од која позиција ќе играш, нормално е крилата да се побрзи, послаби и понекогаш и пониски, пикерите да бидат физички најаки, најчесто и најтешки во екипата, додека бековите да бидат повисоки. Нема некое правило, ама најчесто е така :)
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.239
Поени од реакции
5.258
http://forum.kajgana.com/threads/Ракометни-школи-и-тренинг.72600/

Имаш еден куп млади школи на Вардар и Металург отворено во Скопје за деца на твоја возраст...
Висина и тежина зависи од која позиција ќе играш, нормално е крилата да се побрзи, послаби и понекогаш и пониски, пикерите да бидат физички најаки, најчесто и најтешки во екипата, додека бековите да бидат повисоки. Нема некое правило, ама најчесто е така :)
според тебе мене која позиција највеќе би ми одговарала ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
според тебе мене која позиција највеќе би ми одговарала ?
Мал си уште, 13 години имаш ако не се лажам, од каде да знам колкав ќе пораснеш во иднина :icon_mrgr:
Според кажаново за крило можеш да се спремаш :icon_mrgr:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.239
Поени од реакции
5.258
Каде се наоѓа клубот Вардар за Металург мислам дека е во Железара или грешам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom