Егзорцизам

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
E dobro so kazav sea... :cautious:
Ако те прочитат дека во некоја реченица ти всушност веруваш во егзорцизмот и тоа филмот Емили Роуз, не е само некој хорор. Туку ја има и вистинската девојка која го доживеала тоа на своја кожа, веднаш твоите коментари ги читаат како некој вонземјанац да ги пишувал, а не човек. :cautious:
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Ако те прочитат дека во некоја реченица ти всушност веруваш во егзорцизмот и тоа филмот Емили Роуз, не е само некој хорор. Туку ја има и вистинската девојка која го доживеала тоа на своја кожа, веднаш твоите коментари ги читаат како некој вонземјанац да ги пишувал, а не човек. :cautious:
When Michel was sixteen, she experienced an epileptic seizure and was diagnosed with temporal lobe epilepsy. She was determined to be depressedand was treated at a psychiatric hospital.

Yeah, right, she was very 'possessed'.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.422
Поени од реакции
79.407
Добар дел од случаите на опседнатост се всушност ментални болести. Но, некогаш не се.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.422
Поени од реакции
79.407
Океј. Има такви случаи кои се документирани? Или е Емили Роуз само? :D
Не знам што подразбираш под документирани, но исто така не гледам како документираноста или недокументираноста на случаите би влијаела на нивното постоење или непостоење.
Сведочам од прва рака за два случаи, кај кои немам дилема дали се ментална болест.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.422
Поени од реакции
79.407
Опседнатите се свесни за тоа. Посвесни од околината.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Опседнатите се свесни за тоа. Посвесни од околината.
Незнам за тие случаеви, јас што имам сретнато сите се како зомбиња...нема ни трага од свесност, дури свеста ја сматраат за епифеномен(илузија) :facepalm:
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Не знам што подразбираш под документирани, но исто така не гледам како документираноста или недокументираноста на случаите би влијаела на нивното постоење или непостоење.
Сведочам од прва рака за два случаи, кај кои немам дилема дали се ментална болест.
Ако нешто не е документирано, или докажано, тогаш не постои.
Е сега, тоа шо ти сведочиш, само укажува на фактот дека си веројатно недоволно адекватен за да знаеш која е болеста. Не си невролог/психијатар, нели? Не си. :)
Eве ти на пример....опседнат си дефинитивно. Ама како и другите случаеви не си свесен за тоа ;)
Слабо зен во тебе, чедо божјо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.422
Поени од реакции
79.407
Ако нешто не е документирано, или докажано, тогаш не постои..
Ова не е точно.
Е сега, тоа шо ти сведочиш, само укажува на фактот дека си веројатно недоволно адекватен за да знаеш која е болеста. Не си невролог/психијатар, нели? Не си. :)
.
Не треба да бидам невропсихијатар за, во некои случаи, да знам дали се работи за ментална болест или нешто друго. Некогаш не можам да бидам сигурен, но некогаш сум сигурен. Тоа зависи од информациите кои ги имам. Тие можат да се добијат или филтрираат преку искуството, или на милион и еден начин на собирање на информации. Денес е лесно. Искуството, во повеќе случаи, се покажало како прилично сигурен филтратор на информациите, кои сум ги собрал. Исто така помага компарацијата на информации од повеќе независни извори со искуството од прва рака.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Ова не е точно.
Не треба да бидам невропсихијатар за, во некои случаи, да знам дали се работи за ментална болест или нешто друго. Некогаш не можам да бидам сигурен, но некогаш сум сигурен. Тоа зависи од информациите кои ги имам. Тие можат да се добијат или филтрираат преку искуството, или на милион и еден начин на собирање на информации. Денес е лесно. Искуството, во повеќе случаи, се покажало како прилично сигурен филтратор на информациите, кои сум ги собрал. Исто така помага компарацијата на информации од повеќе независни извори со искуството од прва рака.
Океј, кога веќе си толку сигурен, кои се симптомите кои ги имале тие два специфични случаи?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.422
Поени од реакции
79.407
Незнам за тие случаеви, јас што имам сретнато сите се како зомбиња...нема ни трага од свесност, дури свеста ја сматраат за епифеномен(илузија) :facepalm:
Можеби. Ако се работи за опседнатост во поодминат стадиум или ментална болест.
Океј, кога веќе си толку сигурен, кои се симптомите кои ги имале тие два специфични случаи?
Претпоставувам дека ти невропсихијатар си или пак имаш искуства со вакви работи и ќе можеш валидно да ги процениш информациите кои би ти ги дал.
Како и да е. Зошто би ти требале тебе тие информации?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom