Машко со долга коса ?

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Океј е машко со долга коса едноствано на некои им стои, најак е коментарот косата имало везе со успешноста. :vozbud: :pos:(y)
Али кога ќе видам женско со кратка коса ми иде да ја упукам, колку грдо изгледа, ваљда никој им нема кажено дека на ништо не личат .

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Океј е машко со долга коса едноствано на некои им стои, најак е коментарот косата имало везе со успешноста. :vozbud: :pos:(y)
Али кога ќе видам женско со кратка коса ми иде да ја упукам, колку грдо изгледа, ваљда никој им нема кажено дека на ништо не личат .
И као демек Шерон Стоун грда е? :eek:

се е океј ако е одржавано, за машки со долга коса зборам. А не гледаш некој разлетана косата башка небањата 5 дена :oops:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Немам ништо против машки со долга коса, тоа е работа на индивидуалност, кој како се чувствува удобно така ќе си се носи. Апсолутно немам предрасуди, има машки на кои прекрасно им стои долга коса. Но, по мој вкус, за мои очи, кога се работи за косата кај машките, што пократко, тоа подобро. :pipi:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Има милион пример за успешни фаци со долга коса.Не е тоа темата .
Објаснувањето не ти е на место.
Стил е тоа личен, кој како сака нека го свати.Ја 10 години скоро сум со коса, фино ми е , едноставно мене ми е ќеиф, а не како ме гледаат другите, и што мислат за мене.

Ако стереотип за машко со долга коса е од бунтовник, рокер,металчиште па се до небањат , цреп , тиквар, пропалица , тогаш залижаната косичка е се спротивно од тоа ?



Bullseye :sneaky:
Значи не си ти тој јувенташ што ме адна на фб пред некое време. :cautious:


Он топик, и јас порано носев долга коса се до прва година средно кога класниот на прв школски ден главата од клупа ми ја тресна и ми се закани дека ќе ме избрка од школо ако не се ошишам. :pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1409441588][/DOUBLEPOST]
Океј е машко со долга коса едноствано на некои им стои, најак е коментарот косата имало везе со успешноста. :vozbud: :pos:(y)
Али кога ќе видам женско со кратка коса ми иде да ја упукам, колку грдо изгледа, ваљда никој им нема кажено дека на ништо не личат .
Како бе може Чарлиз Терон да не ти е убава.
Види ја, мајке ми богиња. :love:
И као демек Шерон Стоун грда е? :eek:

се е океј ако е одржавано, за машки со долга коса зборам. А не гледаш некој разлетана косата башка небањата 5 дена :oops:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Јас си направив две суканици спремен да се сликам за табло. Дома кога ме видеа таков :eek: ајдеее право на фризер и ми ја земаа косата. :( Да се сликав така ќе ме имаше во темата за матурантите. :icon_lol:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
машките со кратка коса сите си личат на досадни копии (n)[DOUBLEPOST=1415302617][/DOUBLEPOST] IMG_23541.jpg kinopoisk.ru-Taylor-Kitsch-927055.jpg tumblr_mdoxlsjML51rewp2qo1_500.jpg tumblr_n4fq340kch1revtjpo9_1280.jpg Viggo-Jonasson-by-Peter-Gehrke-MaleModelSceneNet-01.jpg viggo-jonasson-viggo-jonasson-03-big.jpg :love:
 
Последно уредено:

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Јас имав на 2 пати по 1ипол-2г. долга коса, само што ќе ја измиев (а секој ден се бањав) уште пред да се исуши, беше мрсна како џимиринки :P.
Оваа е од пред 3-4г. во 3та средно и кога носев венче. HPIM8475.JPG
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Дај кажете некое средство за да ми ја изрелаксира косава оти после миење ми е „зашто ме људи избегавају“ ама да не ми ја мрси премногу и да не ми ја лепи, нешто како влажен сјај да биди.
Жал ми е да ја врзувам и стегам насекое, нека подиши малку ебаго :eek:

Е ваква ми е само подолга :facepalm:
 

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Дај кажете некое средство за да ми ја изрелаксира косава оти после миење ми е „зашто ме људи избегавају“ ама да не ми ја мрси премногу и да не ми ја лепи, нешто како влажен сјај да биди.
Жал ми е да ја врзувам и стегам насекое, нека подиши малку ебаго :eek:

Е ваква ми е само подолга :facepalm:
Силиконски капки, од Авон со зелена капачка.
Или ако сакаш да ти биди малку поисправена, имаше до пред некое шампони за исправување на косата, на Нивеа беа мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom