Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Па да во право си за тоа дека Де Јонг не е некој класа играч ама тој и да дојде ќе биде првремено решение пред се поради повредата на Керик кој уште месец дена ќе е надвор од терените, а ги видовме „квалитетите “ на Клеверли и Флечер против еден Сандерленд така да подобро е да се земеме Де Јонг од колку да се мачиме да ги глдаме овие двајца во прв состав.
Воопшто не, значи ако може да се земе Видал ок, ако не не сакам да го видам овој Де Јонг. Нека игра Џонс во средина, нека играат позади Блекет, Рохо, Еванс, Смолинг, Кин, Шо, Рафаел. Не сакам да купуваме играчи како Де Јонг, едноставно е.

Де Јонг е 30 години, привремено решение. Ете ќе игра 2-3 месеци, ќе се врати Керик. Тука се Ерера, Ди Марија, ете Јанузај го проба стариот, ќе видиме какви планови има со Џонс, јас верувам дека Флечер кога би играл повремено или кога би влагал од клупа би бил далеку покорисен, дека знам дека кога е одморен и свеж може да игра подобро, а искрено се надевам дека оваа вчера, му беше последна на Том Клеверли во дресот на Јунајтед. И тогаш што со Де Јонг? Ќе трупиме просек играчи, а бараме шанса на млади да се дава? Ник Паеул нема да добие така шанса никогаш, а знаеме сите дека има квалитет во него. Ако се купува Видал нека се купува, искрено јас Блинд го немам гледано како игра на заден везен, т.е деструктивец и не можам да давам оценка, но ако се купува за лев стопер, мислам дека е премногу. Рохо, Шо, Блекет, доста е.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.512
Поени од реакции
42.903
Воопшто не, значи ако може да се земе Видал ок, ако не не сакам да го видам овој Де Јонг. Нека игра Џонс во средина, нека играат позади Блекет, Рохо, Еванс, Смолинг, Кин, Шо, Рафаел. Не сакам да купуваме играчи како Де Јонг, едноставно е.

Де Јонг е 30 години, привремено решение. Ете ќе игра 2-3 месеци, ќе се врати Керик. Тука се Ерера, Ди Марија, ете Јанузај го проба стариот, ќе видиме какви планови има со Џонс, јас верувам дека Флечер кога би играл повремено или кога би влагал од клупа би бил далеку покорисен, дека знам дека кога е одморен и свеж може да игра подобро, а искрено се надевам дека оваа вчера, му беше последна на Том Клеверли во дресот на Јунајтед. И тогаш што со Де Јонг? Ќе трупиме просек играчи, а бараме шанса на млади да се дава? Ник Паеул нема да добие така шанса никогаш, а знаеме сите дека има квалитет во него. Ако се купува Видал нека се купува, искрено јас Блинд го немам гледано како игра на заден везен, т.е деструктивец и не можам да давам оценка, но ако се купува за лев стопер, мислам дека е премногу. Рохо, Шо, Блекет, доста е.
Скоро никој од овие што ги наброја не се играчи од типот на Де Јонг. Единствено Џонс може да врши слични задачи (со разлика што е послаб офанзивно), ама така па кој ќе игра стопер? Не дека не го сакам Видал повеќе, нормално Видал е универзалка, го бива и во дефанзива и во офанзива, ама ако неможеме да го донесеме него според мене имаме 2 решенија. Или Де Јонг или некој класа стопер, а Џонс да игра средина до Јануари кога ќе треба да се фрлат парички за Стротман. :)

Гледаше СП нели? Примети каква разлика имаше во средниот ред на Холандија со и без Де Јонг? :) Не е толку просек колку што мислиш дека е. И јас мислев така искрено, ама после неколку утакмици кога го пратев подобро ми остави многу подобар впечаток од неписмен копач кој не знае да води топка. :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Воопшто не, значи ако може да се земе Видал ок, ако не не сакам да го видам овој Де Јонг. Нека игра Џонс во средина, нека играат позади Блекет, Рохо, Еванс, Смолинг, Кин, Шо, Рафаел. Не сакам да купуваме играчи како Де Јонг, едноставно е.

Де Јонг е 30 години, привремено решение. Ете ќе игра 2-3 месеци, ќе се врати Керик. Тука се Ерера, Ди Марија, ете Јанузај го проба стариот, ќе видиме какви планови има со Џонс, јас верувам дека Флечер кога би играл повремено или кога би влагал од клупа би бил далеку покорисен, дека знам дека кога е одморен и свеж може да игра подобро, а искрено се надевам дека оваа вчера, му беше последна на Том Клеверли во дресот на Јунајтед. И тогаш што со Де Јонг? Ќе трупиме просек играчи, а бараме шанса на млади да се дава? Ник Паеул нема да добие така шанса никогаш, а знаеме сите дека има квалитет во него. Ако се купува Видал нека се купува, искрено јас Блинд го немам гледано како игра на заден везен, т.е деструктивец и не можам да давам оценка, но ако се купува за лев стопер, мислам дека е премногу. Рохо, Шо, Блекет, доста е.
Џонс мислам дека ЛВГ го гледа како стопер и нема да го игра во средината ама ќе видме е, а Ерера и Ди Марија се офанзивни играчи и не би можеле да играат заедно во таа 2-ка во срединта зошто така ќе не убијат на контри треба еден деструктивец зад нив додека Јанузај го играше во срединта зошто ЛВГ виде дека тандемот Клеверли Флечер е катастрофа. Така да мислам дека Де Јонг ќе ни заврши работа, а Блинд може да игра на повеќе позиции (лев бек, деструктивец и стопер) и во едно интервју Де Боер беше кажал дека го гледа Блинд како играч од средината (деструктивец).
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Скоро никој од овие што ги наброја не се играчи од типот на Де Јонг. Единствено Џонс може да врши слични задачи (со разлика што е послаб офанзивно), ама така па кој ќе игра стопер? Не дека не го сакам Видал повеќе, нормално Видал е универзалка, го бива и во дефанзива и во офанзива, ама ако неможеме да го донесеме него според мене имаме 2 решенија. Или Де Јонг или некој класа стопер, а Џонс да игра средина до Јануари кога ќе треба да се фрлат парички за Стротман. :)

Гледаше СП нели? Примети каква разлика имаше во средниот ред на Холандија со и без Де Јонг? :) Не е толку просек колку што мислиш дека е. И јас мислев така искрено, ама после неколку утакмици кога го пратев подобро ми остави многу подобар впечаток од неписмен копач кој не знае да води топка. :)
Ок бе не се лутам, секој со свое мислење. И за Ди Марија друго мислевте, ете сега. Кога пишував дека со овие играчи и со тие просеци и под просеци, нема да можеме на гости никаде да победиме, се смеевте сум паничил безвеза, ете безвеза. Првите кола без проблем ќе ги победеле, не сакам сега да барам мислења и да цитирам, но од толку години следење ПЛ требало да сватите дека лесни натпревари во ПЛ нема и ако тимот не е добар и има истрошени играчи како нашите, никој бодови нема да ни поклони.

Затоа следен пат, не се исмевајте. Не дека јас се ситам на неуспесите на мојот тим, баш напротив јас ќе бев најсреќен у свет јас да бев грешка. Почитувајте туѓо мислење и да дебатираме, ете сега сум против Де Јонг вие да дојде Де Јонг, ете и да дојде јас не дека ќе го пцујам и дека не знам што, како што и на секој натпревар се надевам дека Клеверли конечно ќе почне да игра барем нешто, но тој ги уништи сите шанси што ги доби, а ова е Јунајтед и никој не може да добива толку шанса, а некој да не добие ни една. Гарантирам дека има младинци што ќе ја изорааат средината и ќе изиграт 10 пати подобро од Клеверли.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.407
Ако Блинд е договорена работа, that leaves one more guy .... :sneaky:[DOUBLEPOST=1409020868][/DOUBLEPOST]Фаца до фаца ....

 
Последно уредено:

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
ццц трчам на работа за да прочитам некоја информација ... и ништо, денес е преглед и официјално?
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
ццц трчам на работа за да прочитам некоја информација ... и ништо, денес е преглед и официјално?
Прегледот најверојартно синоќа па денес да тренира (моја хипотеза). А нашиве ќе си објават тогаш кога ќе ги средат видеата сликите прц мрц
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.512
Поени од реакции
42.903
Ок бе не се лутам, секој со свое мислење. И за Ди Марија друго мислевте, ете сега. Кога пишував дека со овие играчи и со тие просеци и под просеци, нема да можеме на гости никаде да победиме, се смеевте сум паничил безвеза, ете безвеза. Првите кола без проблем ќе ги победеле, не сакам сега да барам мислења и да цитирам, но од толку години следење ПЛ требало да сватите дека лесни натпревари во ПЛ нема и ако тимот не е добар и има истрошени играчи како нашите, никој бодови нема да ни поклони.

Затоа следен пат, не се исмевајте. Не дека јас се ситам на неуспесите на мојот тим, баш напротив јас ќе бев најсреќен у свет јас да бев грешка. Почитувајте туѓо мислење и да дебатираме, ете сега сум против Де Јонг вие да дојде Де Јонг, ете и да дојде јас не дека ќе го пцујам и дека не знам што, како што и на секој натпревар се надевам дека Клеверли конечно ќе почне да игра барем нешто, но тој ги уништи сите шанси што ги доби, а ова е Јунајтед и никој не може да добива толку шанса, а некој да не добие ни една. Гарантирам дека има младинци што ќе ја изорааат средината и ќе изиграт 10 пати подобро од Клеверли.
Јас никаде не ти се смеев, напротив кажав дека си во право за дефанзивен играч, дека мора да се земе што побрзо. А за Ди Марија бар за 3-5-2 формацијата јасно е дека нема место. Значи правевме муабет стриктно за тој систем на игра. Убаво се сеќавам дека пишав дури дека е измислен за 4-3-3 бидејќи може и крило, може и средина. И најискрено ептен сум среќен што доаѓа оти тоа мора да значи промена на формацијата, неможам да се навикнам да гледам 3ца стопери позади и тоа е тоа. :)

Иначе има и во 3-5-2 место за шпагетата, ама таму се и Мата и Кагава, па уште тој фали. :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
:свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам:


[DOUBLEPOST=1409042218][/DOUBLEPOST]Manchester United will follow up their move for Angel Di Mariaby signing Netherlands :pos:utility :pos:player Daley Blind, 24, from Ajax for £18m in the next few days.(Sun - subscription required)
Реков ја пур пена е Блинд
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И втор ден, не е Јунајтед ако не ја истегаваат целата работа. Па дај објавете, теее :D Тимот што работи на официјалната на ФБ, Твитер да ги знам ушите ќе им ги искубам :pos:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Според иан Херберт оВидал ни е главна цел за засилување во срединта , а за Де Јонг не сме заинтересирани.
ian herbert @ianherbs · 2h
Arturo Vidal is #mufc main midfield target, with Nigel de Jong not on club list. But major doubts about knee injury
http://www.independent.co.uk/sport/football/transfers/arturo-vidal-to-manchester-united-louis-van-gaal-wants-juventus-midfielder-to-join-angel-di-maria-in-34m-deal-9690093.html
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
34 милиони фунти за CAROT, нека им увалат и Чичаритовци, Велбеци, Андерсон, Клеверли, што и да сакаат у пакет :свиркам: ете и Јанузај може :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom