Секс школо

Член од
15 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Пишав и претходно но не овде за проблемов.Со партнерот и двајцата сме неискусни. Ми ставаше прсти не осеќав никаква болка и дури почна да ме обвинува не сум била невина пошто можел 2 прста да ми стаи, ама кога ми го стави пред 2 дена осетив неверојатна болка дури солзи ми потекоја и не можеше да влезе цел а освен тоа неколку пати му падна...Незнам у кого е проблемот а и што да направам плус ме обвинува сеуште дека некој друг ме скинал ... Вчера, значи едн ден по ,,обидот,, ми потече крв незнам дали е менструација последен пат добив негде околу први мај можно е да е, али имам неверојатни болки а никад не сум имала менструални болки значи се превртувам сеа по дома :( и ми текна да пишам тука да прашам..совет некој ми треба за се ова..позз
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Пишав и претходно но не овде за проблемов.Со партнерот и двајцата сме неискусни. Ми ставаше прсти не осеќав никаква болка и дури почна да ме обвинува не сум била невина пошто можел 2 прста да ми стаи, ама кога ми го стави пред 2 дена осетив неверојатна болка дури солзи ми потекоја и не можеше да влезе цел а освен тоа неколку пати му падна...Незнам у кого е проблемот а и што да направам плус ме обвинува сеуште дека некој друг ме скинал ... Вчера, значи едн ден по ,,обидот,, ми потече крв незнам дали е менструација последен пат добив негде околу први мај можно е да е, али имам неверојатни болки а никад не сум имала менструални болки значи се превртувам сеа по дома :( и ми текна да пишам тука да прашам..совет некој ми треба за се ова..позз
Леле, од вакви неписмени идиоти коса ми се крева.

Во никој не е проблемот, т.е во него е. Дека е исто невина душа (и тро глупичка), нервозен е и не знае што да прави, затоа му паѓал.
За тоа што те обвинува, покажува дека освен што е неписмен и глуп, заслужува и тепање.

Можно е да си добила, ако ти е редовна менструацијата. (на 27-8 дена)
 
H

HoT IcE

Гостин
Пишав и претходно но не овде за проблемов.Со партнерот и двајцата сме неискусни. Ми ставаше прсти не осеќав никаква болка и дури почна да ме обвинува не сум била невина пошто можел 2 прста да ми стаи, ама кога ми го стави пред 2 дена осетив неверојатна болка дури солзи ми потекоја и не можеше да влезе цел а освен тоа неколку пати му падна...Незнам у кого е проблемот а и што да направам плус ме обвинува сеуште дека некој друг ме скинал ... Вчера, значи едн ден по ,,обидот,, ми потече крв незнам дали е менструација последен пат добив негде околу први мај можно е да е, али имам неверојатни болки а никад не сум имала менструални болки значи се превртувам сеа по дома :( и ми текна да пишам тука да прашам..совет некој ми треба за се ова..позз
Еден оф топик совет?
Одјеби го.
Раскини му.
Глуп е ко тоа што му паѓа.
Прост е ко трактор.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Не е точно.
Дали твоето мислење се заснова на твое знаење, искуство или муабет со другарки?

Кинењето на хименот секогаш боли. Така да освен ако претходно не ти бил скинат од нешто друго хименот, првиот пат мора да боли.
Овде проблемот е што кога ќе се каже "боли" се мисли на долготрајна и јака болка што фала богу не е точно.
 
Последно уредено:
Џ

ЏинЏер

Гостин
Дали твоето мислење се заснова на твое знаење, искуство или муабет со другарки?

Кинењето на хименот секогаш боли. Така да освен ако претходно не ти бил скинат од нешто друго хименот, првиот пат мора да боли.
Овде проблемот е што кога ќе се каже "боли" се мисли на долготрајна и јака болка што фала богу не е точно.
Се заснова на мое лично искуство, така да одговорно тврдам дека не мора секогаш да боли.
Освен ако изедначуваме чувство на непријатност со чувство на болка. Сепак, нели, поимот болка е релативен.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Па ради ширина,затоа што за должина останува уште малце,но сепак го збира во должина :D инаку да,правилно го ставам,само тесни ми се...и сите ме стегаат,и класикот,а посебно па џинсот некад кога ќе ги земам...тоа се мислам дека напраени за најтесно куре :D
Ако ти е дебел ко на рексона 17цм циркумференц, ништо чудно.
 
Последно уредено:
Член од
2 мај 2014
Мислења
42
Поени од реакции
9
Од колку години девојката може да остане трудна ? И дали од прв пат може да остане трудна ? Фала однапред... :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Од колку години девојката може да остане трудна ? И дали од прв пат може да остане трудна ? Фала однапред... :)
Ова од колку години е малце чудно прашање. :)
Од 13-14 (по добивање на првата менструација) па нагоре, сигурно може, има такви ситуации.
И да, може да остане трудна и од првиот пат. :)
 
Член од
24 август 2014
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво дечки, имам проблем во последно време во сексот. Имам редовни односи веќе неколку месеци но во последно време, поточно месецов не бидува. Значи порано можев и по 4-5 партии наеднаш, без паузи а моментално после првата партија "ми паѓа" и нема услови за повеќе.. се депримирам целосно и ме фаќа паника и поради тоа паѓам уште во прва рунда :/ Што да правам како да се вратам на старите патеки?
Ве молам за помош/совет.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Здраво дечки, имам проблем во последно време во сексот. Имам редовни односи веќе неколку месеци но во последно време, поточно месецов не бидува. Значи порано можев и по 4-5 партии наеднаш, без паузи а моментално после првата партија "ми паѓа" и нема услови за повеќе.. се депримирам целосно и ме фаќа паника и поради тоа паѓам уште во прва рунда :/ Што да правам како да се вратам на старите патеки?
Ве молам за помош/совет.
Па си го уморил и тој мора да одмара, таман и лето е време за одмори...:pos::pos:

Ако сериозно:
1) Освен што пага дали имаш некој други маки? Болки во тестисите, или интимниот дел? Зуење, црвенило, болки во тек на мочење или нешто друго? Ако имаш или помислуваш дека имаш некоја мака оди на доктор и не се влечкај оти можно е да си фатил некоја инфекција.
Тука само е битно да не си измислуваш некој болести сам и не ја обвинувај девојката пред да имаш диагноза од докторот.

2) Ако ништо не те мачи освен тоа што си пишал опушти се, тоа е нормално кога само ја запознаваш девојката гиперактивен си, додека повеке сте у врска таа гиперактивност опага и се врака у нормала. Мораш да разбереш што некогаш тој едноставно не работи, дали си уморен, стресс и така натаму. Ако еднаш ти се десило што не се крева во следните случаи ти е страв дека пак нема да се случи и ова се собира полека - оп и сексот станува еден дел на стресс, што и предизвикува дисфункцијата.
Значи опушти се напрај мирна атмосфера, пушти некоја не гласна музика, викни ја девојкати, истуширајсе со топла вода, легнете со девојкати и опуштено почни со интимноста, не мисли на тоа дали ке се крени или не, едноставно уживај во интимноста. Кажи и да ти направи релаксирачка масажа и така натаму . Кога ке имате однос битно е да не ти смета никој, да биде мирно и убаво. Кога ке осетиш дека доага оргазам не се стегај и не го прекинувај, сврши во неа (пази само не без дурекс ;) ). Полека се ке се врати у нормала :).
Уф се попалив додека опишував :love:
 
Член од
24 август 2014
Мислења
5
Поени од реакции
1
Е фала богу ми олесна, мислев дека е нешто посериозно! И не нема ништо од наведеното, за болките. Сфатив дека се е во психата, прогуглав нешто исто така и се ме сведува на тоа. Ќе пробам ова со масажата па се надевам дека ќе бидне :) Ти благодарам за советот па ќе ве известам што како деновиве :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom