Фан Клуб: Барселона

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Маскерано е доктор ама он најдобро се снаоѓа како ДМ и тоа го видовме на Светското.
 
P

pepito*

Гостин
Маскерано е доктор ама он најдобро се снаоѓа како ДМ и тоа го видовме на Светското.
Само пред неколку месеци токму ти велеше дека Сонг е измислен за Маскерано на таа позиција, јас би ти рекол дека Маскерано е доктор за сите дефанзивни позиции и дека кај и да го стави Лучо ќе биде перфекција. Нема грешка со него, штета што дури после СП повеќето фанови на Барса го гледаат тоа.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Ако Маскерно е доктор за сите дефанзивни позиции зошто тогаш купувавме 2 штопери?
Како прво Маскерано нема висина за штопер. Како второ Лучо да им ја врати формата на Пиќе и Вермален од најдобрите денови Маскерано нема да заигра ни секунда, за ДМ да не праиме муабет, Бускетс таму е неприкосновен, може само кога ќе го одмараат или на небитни утакмици.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Бускетс моментално може да биде се, само неприкосновен на ДМ позиција не.
 
P

pepito*

Гостин
Ко можи некој да праша зошто сме купувале двајца стопери... Цел свет знае дека немаше квантитет во тимот, а константен лани само Маскерано беше на таа позиција, Бартра, Пике со повреди и непостојана добра игра цела сезона. Пак не се ценеше Маскерано, а гледам уште некои не му ја знаат вредноста. Ама ако, важно е што Луис Енрике знае.
 
B

Beck's

Гостин
Вечерва пак ќе ми треба сопкаст, да не ме заборавате. Извинете шо ви се убацив сред ова интересна дискусија :icon_lol:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Вечерва пак ќе ми треба сопкаст, да не ме заборавате. Извинете шо ви се убацив сред ова интересна дискусија :icon_lol:
Овде
15-20 минути пред утакмицата влези си, ги има Русите, јас од тука гледам секогаш.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.931
јас би ти рекол дека Маскерано е доктор за сите дефанзивни позиции и дека кај и да го стави Лучо ќе биде перфекција. Нема грешка со него, штета што дури после СП повеќето фанови на Барса го гледаат тоа.
:facepalm:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Молим те, поќерашот какви киксови е направил особено последна сезона беше катастрофа. Маскерано ја има борбеноста во крвта и е подобар од Пиќе моментално...
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
13 од играчите кои се повикани во составов се производ на Ла Масиа. :свиркам:

Еве ви шпански коментар.
sop://broker.sopcast.com:3912/172996
 
Последно уредено:

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Da ti ebam srekjata da ti ebam. Chetiri meseci chekam toa i za bolnichki krevet vrzan pratam ebeni uzhivo komentar.:confused:

Totototototofofoo :vozbud: leo leoeleleleldlldldk

Davajte video od golot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom