Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Секој ден ја проверувам темава дали има нешто интересно и оригинално и секој ден 3-4ца зборуваат за PPC заработка и споделуваат слики со заработен 1$ од 2 недели работење. Затоа имам предлог - да им дадам на овие 3-4 ППЦ фанови по еден долар преку Payza и да ја олабават темава на две недели. Може?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Секој ден ја проверувам темава дали има нешто интересно и оригинално и секој ден 3-4ца зборуваат за PPC заработка и споделуваат слики со заработен 1$ од 2 недели работење. Затоа имам предлог - да им дадам на овие 3-4 ППЦ фанови по еден долар преку Payza и да ја олабават темава на две недели. Може?

Друже а ти слеп или ќор си па не гледаш како се вика темата ?!
Заработка на интернет (официјална тема)
Значи за тоа и ќе се збори.. ако имаш нешто паметно да кажеш - кажи, ако имаш линк од некој добар сајт да споделиш - сподели, ако има вишка пари на Пејза - почасти ги членовите.. само те молам не попувај со некои банални коментари.. :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.910
Друже а ти слеп или ќор си па не гледаш како се вика темата ?!
Заработка на интернет (официјална тема)
Значи за тоа и ќе се збори.. ако имаш нешто паметно да кажеш - кажи, ако имаш линк од некој добар сајт да споделиш - сподели, ако има вишка пари на Пејза - почасти ги членовите.. само те молам не попувај со некои банални коментари.. :)
Верувај помачно од менување фонт ми е само читањето на вашето сподели ако имаш подобро.
Па колку пати ви споделивме, ви беа пишани страни на кој ќе може да заработите мн повеќе одколку на било кој ваков сајт. Ама проблемот не е што немаш знаење туку што несакаш ни да го добиеш истото. Имаш милион страни каде што имаат предавања во различни области од информатика кој може многу да ти користат, ама зашто да дремеш на нив кога можеш на фејсбук нели. Зашто да се трудиш да учиш кога ете може да кликаш и здравје боже за толку време ќе вложам толку пари да станам ваков член и тогаш доаѓаат големите пари. Ќе возам мерцедес, ќе купам куќа голема со базен, ќе изнајмам толку мн реферали што јас веќе нема да морам да кликам и
е уживам во мизеријата што ми ја нуди овој сајт. Подобро да просиш на семафори пријател повеќе пари на милостина ќе земеш одколку на овие сајтови. Сериозно бе сватете дека за тоа што вие кликате и мислите дека правите пари, некој сериозно прави пари на вашиот труд, а вие не сте му ни ефтина работна сила, само работна сила сте. Гарант плаќа повеќе провизија за да ги извлечат парите одколку што плаќа за заработени пари. Ма микроворкер имаш смешни таскови кој ќе ти зимаат некое време ама бар ќе вадиш каков таков ќар во денот, а не да неможеш струјата да си ја платиш на крај на месецот.

Искрено се надевам дека нешто од ова ќе допре до тебе и до останатите кликачи и стварно ќе се насочите малку кон овразование во оваа област за да може да заработите ако сакате да живеете од ваков тип на заработка, ако не има и други работи ама кој да ги работи.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Имаш милион страни каде што имаат предавања во различни области од информатика кој може многу да ти користат.
И не само информатика... и без поголемо знаење од информатика, со асално познавање на маркетингот и неговата примена на нет можат да прават големи пари редовно... Али како што рече и ти, потребно е да се вложи многу напор и време на почеток, нешто што не е спремен секој да го направи.
Кликањето е работа за која не треба ни мозок, ни напор... шимпанзо може да го прави истото. А и самиот факт што тешко/невозможно скалира во приход ја прави тотално губење време.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Па ете ако толку знаете, вие постирајте по цел ден како сте заработиле 2000$, фалете се...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.910
Па ете ако толку знаете, вие постирајте по цел ден како сте заработиле 2000$, фалете се...
Никаде не ти се пофалив колку сум заработил, а и нема што тебе да те интересира. Само ти кажав место да живееш на форумов и да чекаш некој да ти врати на тоа каде да вложиш пати кој сајт е добар кој не е. Каде плаќаат за 2-3 недели, каде 2-3 милениума, можеш да го користиш тоа време на некој од сајтовите за учење. Верувај во животот ќе имаш многу повеќе што да понудиш после тоа. Место да кажеш ете научив да работам во ексел (верувај ми појма немаш од работа во него) ти како искуство ќе можеш да напишеш кликав огласи. Е до толку си ограничен што повеќе да ти кажам. Плукате нема пари, нема работа а несакаш нит да работиш нит да учиш за да си способен да работиш.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Никаде не ти се пофалив колку сум заработил, а и нема што тебе да те интересира. Само ти кажав место да живееш на форумов и да чекаш некој да ти врати на тоа каде да вложиш пати кој сајт е добар кој не е. Каде плаќаат за 2-3 недели, каде 2-3 милениума, можеш да го користиш тоа време на некој од сајтовите за учење. Верувај во животот ќе имаш многу повеќе што да понудиш после тоа. Место да кажеш ете научив да работам во ексел (верувај ми појма немаш од работа во него) ти како искуство ќе можеш да напишеш кликав огласи. Е до толку си ограничен што повеќе да ти кажам. Плукате нема пари, нема работа а несакаш нит да работиш нит да учиш за да си способен да работиш.
Имам 19 години и упишувам факултет, така да немам што јас да кукам дека нема работа и не си зимај за право да ме сметаш за бадијалџија.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
wiksa добро во ред е,нека работи кој сака каде сака не мора да изиграваш паметен ок?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Имам 19 години и упишувам факултет, така да немам што јас да кукам дека нема работа и не си зимај за право да ме сметаш за бадијалџија.
И наместо да речеш еве ви ги сајтовиве, овде научете, овде заработувајте, ти ќе се правиш попаметен од нас... Темава е направена за да се промовираат сајтови за заработка и за да се поставуваат прашања во врска со нив, а не за да се докажуваме кој е попаметен.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.910
Имам 19 години и упишувам факултет, така да немам што јас да кукам дека нема работа и не си зимај за право да ме сметаш за бадијалџија.
Не само што си бадијалџија туку си и тврдоглав. Барате да заработите (да си немал зашто да кукаш немало да бараш работа), а не прифаќате совет. Супер продолжи си само напред на прав пат си, уште некој сајт за кликање те дели од новиот Бил Гејт или Елон Муск. Плус за разлика од овие горе споменативе ти плус и еднорог ќе имаш, ваков потенцијал неможе да остане незабележа.
Те молам прекини да ме замараш и да ме цитираш, неколкунчленови се обидовме да ви помогнеме вие како слеп за стап ќе правите пари со кликање и ќе ни докажувате дека може да се успее.
Фала Чао Пријатно
Слободен си, и не поставуваш друг пат прашана да ти се споделат начини како да заработиш пари на интернет и онака се си знаеш ти
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Не само што си бадијалџија туку си и тврдоглав. Барате да заработите (да си немал зашто да кукаш немало да бараш работа), а не прифаќате совет. Супер продолжи си само напред на прав пат си, уште некој сајт за кликање те дели од новиот Бил Гејт или Елон Муск. Плус за разлика од овие горе споменативе ти плус и еднорог ќе имаш, ваков потенцијал неможе да остане незабележа.
Те молам прекини да ме замараш и да ме цитираш, неколкунчленови се обидовме да ви помогнеме вие како слеп за стап ќе правите пари со кликање и ќе ни докажувате дека може да се успее.
Фала Чао Пријатно
Слободен си, и не поставуваш друг пат прашана да ти се споделат начини како да заработиш пари на интернет и онака се си знаеш ти
Ок, геније.
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Дали на Pokerstars можам од чипови да префрлам во евра ??? помош ?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Дали некој има користено Payeer сметка досега????
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
LoL normalno deka ne,toa e 4fun kako na facebook poker da igras :)
Освен ако не најдеш на некој на црно да му ги продадеш (префрлеш) чиповите, а он за тоа да ти плате кеш... исто како шо се правеше со чиповите од покеро од фб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom