Фергусон, немири, здраво!

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Никој не заслужува да биде убиен ама некогаш нема друга опција. Затоа друг пат кога ќе ти речат смири се и спушти го оружјето ќе го направиш тоа. А најбољи ми се некои медиуми со нивните конструкции од типот МОМЧЕ, НЕВООРУЖЕНО МОМЧЕ, па ќе стават слика кога имал 11 години и како од секогаш имал желба да се запише на колеџ а избегнуваат да кажат дека пола саат порано крадел од продавница и се заканувал и дека веќе има 15 кривични пријави...[DOUBLEPOST=1408648587][/DOUBLEPOST]
Не ги споредувајте нигерите и шипците, нигерите биле напатени некогаш. Единствена разлика е што Американските џандари си ги тепаат нивните нигери, а нашите нигери ги бранат.
овие црнци што денес прават проблеми не биле напатени како нивните предци затоа не гледам оправдување за нивното однесување. Имаат слична психологија со албанците. Фрустрирани се дека се малцинство и дека другите не ги дружат а наместо да пробаат како заедница да се покажат во подобро светло тие секогаш постапуваат обратно - штитат убијци и криминалци се жалат на дискриминација во секоја прилика...звучи познато нели?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.311
Поени од реакции
46.063
овие црнци што денес прават проблеми не биле напатени како нивните предци затоа не гледам оправдување за нивното однесување. Имаат слична психологија со албанците. Фрустрирани се дека се малцинство и дека другите не ги дружат а наместо да пробаат како заедница да се покажат во подобро светло тие секогаш постапуваат обратно - штитат убијци и криминалци се жалат на дискриминација во секоја прилика...звучи познато нели?
Правев муабет за поопшто, низ историјата, не за денешниве црнци и шипци. Иначе , сум имал прилика да се мотам и меѓу нив и меѓу нашиве и сличностите се огромни. Едина разлика во прилог на нашиве е што се повредни и работливи за разлика од нивните што пре гомна ќе јадат него да фатат да работат.

Нашиве се црнци во обид, исти по скоро се, освен по причината зошто се такви. :icon_mrgr:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Никој не заслужува да биде убиен ама некогаш нема друга опција. Затоа друг пат кога ќе ти речат смири се и спушти го оружјето ќе го направиш тоа. А најбољи ми се некои медиуми со нивните конструкции од типот МОМЧЕ, НЕВООРУЖЕНО МОМЧЕ, па ќе стават слика кога имал 11 години и како од секогаш имал желба да се запише на колеџ а избегнуваат да кажат дека пола саат порано крадел од продавница и се заканувал и дека веќе има 15 кривични пријави...
Постои суд и секавки други судски органи кои ја спроведуваат правдата. Во овој случај свињите (двајца со пиштоли) му пресудија на мангуп со нож.

Со нож бе, огромна закана по јавниот ред и мир.

Што ако почнат сите да ја задоволуваат правдата...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Are the cops the only people working in that town?

Posted 1 day ago
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Типично "либерално" bullshit клипче направено од новата генерација Iphone новинари.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Типично "либерално" bullshit клипче направено од новата генерација Iphone новинари.
Има тема Land of the free и имаш многу видеа и линкови од вакви слични... исти случаји во полициската држава САД.

Ги прекршуваат сите можни човекови права.

Прати демократија (истажувај за NDAA)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.802
Искрено, на никој не му е гајле. Нити на 90% од американците не им е гајле. Сите се јаки борци за права само на интернет. Tumblr it.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Искрено, на никој не му е гајле. Нити на 90% од американците не им е гајле. Сите се јаки борци за права само на интернет. Tumblr it.
Кај нас се случи Мартин Нешковски.
Протестиравме, мирно.

За жал имаше и контра - протест...

А за тоа дека Америте не се загрижени не верувам, почнуваат над 10% да се будат:)
Ова не е прв случај а како бонус американскиот народ е најмногу загрижен поради милитаризацијата на полицијата.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.802
Кај нас се случи Мартин Нешковски.
Протестиравме, мирно.

За жал имаше и контра - протест...

А за тоа дека Америте не се загрижени не верувам, почнуваат над 10% да се :)
И на кој му беше гајле за Мартин? Кој странски медиум пренесе нешто за Мартин? Кој странски медиум пренесе за Смиљковско?
Што ми е мене гајле во САД што правеле полицајците? Но, дека е САД, наеднаш е супер важно.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И на кој му беше гајле за Мартин? Кој странски медиум пренесе нешто за Мартин? Кој странски медиум пренесе за Смиљковско?
Што ми е мене гајле во САД што правеле полицајците? Но, дека е САД, наеднаш е супер важно.
Па незнам ако живееш на Маркс и ако не фаќаш кејбл, народот протестираше со недели ако не со месеци само за инфо.

А ако не ти е гајле за САД имаш други теми во под форумот Свет, уствари Мода и Убавина за лак на нокти може да дискутираш.

п.с. во гурманско катче; кој е најдобар педикир за краставици
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.802
Па незнам ако живееш на Маркс и ако не фаќаш кејбл, народот протестираше со недели ако не со месеци само за инфо.

А ако не ти е гајле за САД имаш други теми во под форумот Свет, уствари Мода и Убавина за лак на нокти може да дискутираш.

п.с. во гурманско катче; кој е најдобар педикир за краставици
И што ако протестираше кога не се донесе правдата на крај?
уАУ низок удар. Сега како вредна домаќинка одма ќе си читам :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И што ако протестираше кога не се донесе правдата на крај?
уАУ низок удар. Сега како вредна домаќинка одма ќе си читам :D
Па се донесе, ако не се сеќаваш прво имаше обид за прикривање на убиството.
Многу луѓе не знаеа, наредниот ден се протестираше на Рекорд. (ден два)
Веќе ден три се призна и понатаму знаеме нели...

Не е низок удар, мора да се спремаш. И кујната е воено поле хехехе
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јас сум убеден дека 90% од белците се 10 пати повеќе револтирани, загрижени и фрустрирани од општото криминално однесување на црнците отколку за полициската бруталност. И не тоа не е расизам, тоа е здрав разум. Нема нормален човек што живее во америка или ја посетил америка а да нема некоја таква приказна. Да, не се сите такви ама и албанците не се сите такви па ги гледаме последиците.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.802
Па се донесе, ако не се сеќаваш прво имаше обид за прикривање на убиството.
Многу луѓе не знаеа, наредниот ден се протестираше на Рекорд. (ден два)
Веќе ден три се призна и понатаму знаеме нели...

Не е низок удар, мора да се спремаш. И кујната е воено поле хехехе
Само не кујната, како знаеше дека тоа е мојата единствена слаба точка? :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom