Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Каде бе пријателе камења на трибина ?
Tи дефинитивно не си бил на стадион у Штип, прекини да лажеш. Стадионот во Штип т.е бетонот се распаѓа т.е се ронат камењата кои ги има како градбен материјал на трибините. Тогаш пред 7-8 години немаше ни столчиња
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
По то што гледам на видео заклучувам
Дел од навивачи ја напуштиле трибината - дел останал, значи некој не послушал
На снимката се гледа како ја држи бомбата во рака, мавта со неа на кај полицијата, кога полицаец се обидува да му ја земе, тој се трга, не ја дава, бомбата ја снемува од кадар, долу е, после пак се крева и пак мафта со неа во воздух, некои од неговите сонавивачи посегаат по бомбата, - се трга не ја дава, после се повлекува наназат кон оградата и одекнува експлозија.
Од тоа што го видов, заклучувам дека,
дел од навивачи не ја напуштиле трибината по наредба од полиција
бомбата била во рацете на навивач, не му ја дал на полицаец се врткале со неа се тргачеле со неа и таа експлодирала.
Без да навлегуваме на трауми, на тешко детство, социјалните услови кои довеле до таква ситуација, климатски промени, спорот со името, невработеност, адреналини, кој е на власт... то се гледа како физичка активност на местото на настанот. Имал прилика да му ја подаде на полицаец, имал прилика да ја фрли било каде настрана, но ете се случи да експлодира во рака. Жално и трагично.[DOUBLEPOST=1407248032][/DOUBLEPOST]
Ама зошто ја зел бомбата воопшто?
Ми спомна свет, европа, како кај нив полиција вака онака... полицаец не активирал бомба. Таа се бнаоѓаше кај навиваши шеташе горе долу и пукна. Не настрадаа тие оти полицијата побара од нив да напуштат трибина туку оти некој активирал бомба во рака.[DOUBLEPOST=1407248158][/DOUBLEPOST]
А застануваш на црвено на семафор??
Плаќаш сметки??
возиш по десна страна?
преминуваш на пшешачки??
Кажи онака искрено дали си така анархиста до коска или онака од хоби, само полиција и власт на стадиони не почитуваш.
Пошо ако си онака баш тврдокорен бунтовник кој пичи 180 на сад низ град и поминува на црвено и не ферма закон ни власт... јас би сакал да се придружам во твојата група.[DOUBLEPOST=1407248247][/DOUBLEPOST]
То е веќе старо сценарио познато, нели и на Кенеди убиството ко беше па таа снимката која покажува дека е пукано на него од појќе страни ја чуваа со децении во бункер... кузнај после 50 години можи и снимката од овој настан ќе излезе на видело.
Не знам како да ти поможам :\
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850
Ама зошто ја зел бомбата воопшто?
Ми спомна свет, европа, како кај нив полиција вака онака... полицаец не активирал бомба. Таа се бнаоѓаше кај навиваши шеташе горе долу и пукна. Не настрадаа тие оти полицијата побара од нив да напуштат трибина туку оти некој активирал бомба во рака.[DOUBLEPOST=1407248158][/DOUBLEPOST].
Тоа што ја земал бомбата и што планирал он си знае и само може да погодуваме. Едно е сигурно, а тоа е дека не ја украл од полицјата туку ја земал од земја. Иначе како се нашла воопшто бомбата на трибина(затворен простор) и зошто кога веќе биле полицајците со бомби таму не стоеле на одредена оддалеченост од гужвата. За затворен простор се знае што употребува полиција, солзавец или спреј(најчесто). Тоа е кривицата на полицијата. Монтираа видеа како демек ја земал бомбата од полицаецот, па им пропадна тоа поради видеото од Тера ТВ. Едно е јасно. За да се избегнат вакви инциденти мора полицијата да биде пообучена и даземе пример од другите земји како тие се справуваат со ваквите ситуации без да мора навивачите покасно да влегуваат и порано да излегуваат од трибина, а не само казните да ги копираат.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Не бе, ќе ја земев у рака... Нормална реакција е да БЕГАШ, не да се правиш курназ и ај ќе ја зимам у рака да си поиграм малку!
Од едната страна имаш толпа цајкани што со штитови и пендреци те млатат а од другата ограда а позади неа џандари а другари до тебе кои можат да бидат разнесени бидејќи во таа ситуација не можеш да оцениш кога и дали тоа чудо ќе пукне.

Но ти си СТЕЛТ_СУПЕРМЕН и секако дека ќе одлеташе, стварно не ми е јасно како не ми текна порано...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Тоа што ја земал бомбата и што планирал он си знае и само може да погодуваме. Едно е сигурно, а тоа е дека не ја украл од полицјата туку ја земал од земја.
То шо е на земја - чие е? на тој шо ќе го најде??
По закон си должен тоа што не е твое да му го вратиш на сопственикот или на полиција. На видеото полицаецот се обидува да ја земе...... у осталом то сите го видовме стотина пати[DOUBLEPOST=1407249219][/DOUBLEPOST]
Не знам како да ти поможам :\
дај 500 евра
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Од едната страна имаш толпа цајкани што со штитови и пендреци те млатат а од другата ограда а позади неа џандари а другари до тебе кои можат да бидат разнесени бидејќи во таа ситуација не можеш да оцениш кога и дали тоа чудо ќе пукне.

Но ти си СТЕЛТ_СУПЕРМЕН и секако дека ќе одлеташе, стварно не ми е јасно како не ми текна порано...
Не глуми лудило, дечкото добри 5 секунди ја мава во раце. Ако веќе си доволно луд да земеш бомба од земја ќе гледаш да ја фрлиш подалеку од тебе ако веќе нема кај да одиш.
А не дај ми ја - на ти ја.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Синко, не сфаќам зошто оваа реплика е наменета за мене?
Цитираш дека у Германија нема полиција на стадиони.Ако добро знаеш Германија после Полска и Русија е 3та земја по број на инциденти а Динамо Дрезден полани беа група со најмногу инциденти у Европа.Па затоа кога не знаете не се мешете дека не вие место.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147


Крај на приказната, сега наше е да не го премолчиме ова и тука така да помине мора се да превземеме нешто и да излези правдата на виделина
Леле брат, не се брукај еј. Paint левел 1000. Дали да почнам од тоа што му фали дел од телото со кругот, црната рака (или ракавица иако никој друг нема ракавица од џандариве), или самата бомба.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.911
Поени од реакции
11.527
Вртење у круг се муабетиве, слободно можете да ја затворите темава. Што праел 5 секунди со бомбата, дома ли ќе ја носел, зошто не ја дал и слично. Ако на шок-бомбата и треба 1-2 секунди да детонира, а он ја држи во рака 5 секунди, тоа значи дека сакал да спречи детонација. Или осигурувачот бил изваден пред да ја земе во рака или бил изваден случајно кога сите нагрнаа на него. Да сакал да ја фрли, ќе ја фрлел. Ама ако ја фрлеше нагоре (пример), можеше повеќе лица сериозно да бидат повредени во пределот на лицето, да останат без вид и слично.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Леле брат, не се брукај еј. Paint левел 1000. Дали да почнам од тоа што му фали дел од телото со кругот, црната рака (или ракавица иако никој друг нема ракавица од џандариве), или самата бомба.
https://www.youtube.com/watch?v=x1jaB3VT7Yc

гледај од 3 -6 секунда сигурно и ова видео од тера е Photoshop ili paint level 99999
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Луге вие сте заболени бе,жими крст православен

Тргнете од тоа прво што бара ШОК БОМБА НА ТРИБИНА,на толку мала трибина и при толку малку луѓе,па после полемизирајте околу се останато.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850
То шо е на земја - чие е? на тој шо ќе го најде??
По закон си должен тоа што не е твое да му го вратиш на сопственикот или на полиција. На видеото полицаецот се обидува да ја земе...... у осталом то сите го видовме стотина пати[DOUBLEPOST=1407249219][/DOUBLEPOST]
дај 500 евра
Па затоа и пишав дека он си знае што сакал. Е сега по закон шок бомба не треба да има во затворен простор. Кај тоа не е испочитувано па и не стојат полицајците со бомбите на сигурна оддалеченост туку се во гужвата и маваат(поточно во први редови) затоа и му паднала на тој. Дечкото најверојатно ќе одговара за загрозување на општа безбедност ама за истото ќе треба да одговара и полицијата.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.721
Јас колку што ве читам само можам да дедуцирам дека вие имате помалку мозок од дечкото без прсти. Толку слабо резонирате што чудо е како имате уште две раци да пишувате постови а тој останал без неколку прсти. Значи тој импулсивно изреагирал, ама вие имате часови да размислите, да препрочитате, што сакате и зошто сакате да постирате. Јас незнам во кон паралелен универзум ви има повеќе смисла да осудувате некој кој има право на посед на факинг бомба ПОВЕЌЕ неголи 30 години маж што решил да ја украде или мафта у воздух ко да е на сет на planet of the apes.

Како првиот е повеќе виновен од вториот?

Дали сте вие нормални? Не ми се веруваше дека прочитав полицаецот не требало да дозволи да му ја украдат?!

Дали мислите нема казни за неодговорност со опремата, ако веќе му паднала?

И дали мислите истите не се преполовуваат кога не е сам виновен туку вршејќи си ја работата некој му ја краде?

Е сега дали ви има смисла да биде поригорозно казнет од некој што ја краде или наоѓа и ја мафта и загрозува x 2 повеќе пати животи неголи?

Штета за дечкото навистина, ама заслужува да биде казнет, дури и бомбата да ја нашол на земја. Ало бомба. Нека ви легне зборот во мозок пред да trigger-happy реплицирате. Бомба. Факинг бомба. За која немал тренинг, знаење и све поврзано. За разлика.

Мислам, како може да застанеш на страна на НАВИВАЧИТЕ, и свесно да напишеш пропуст на полицијата што *пази ова* НАВИВАЧИТЕ имале камења со нив за мавање?

Колку е лош тој период all-cops-are-bastards значи.. штета за тие што заглавуваат во истиот и после 30. Ова као они мене ќе ме вадат 5мин порано поради општа безбедност за што имаат тотално право, ќе седам на трибини 15+ сега дури не ми влезат со штитови и пендраци. Толку сум јак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom