Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
секој останат друг човек после таква случка би паднал во длабока депресија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
секој останат друг човек после таква случка би паднал во длабока депресија.
Поради адреналинот во телото при такви повреди би се вознемирил и би урлал, би било тешко да се смири како прво, а дечково ладнокрвен до максимум сам си отиде до амбулантното возило. Е сеа такви луѓе седат незапослени или се на минималец а цајкани пуштаат бомби, си го прчат во кладилници.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.489
Поени од реакции
42.900
deckoto e prav Komita, realno, definicija za toj zbor.
a za ckembari svaka cast, pak ke kazam, ova nikad nema da vi se zaboravi. :cuc:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Поради адреналинот во телото при такви повреди би се вознемирил и би урлал, би било тешко да се смири како прво, а дечково ладнокрвен до максимум сам си отиде до амбулантното возило. Е сеа такви луѓе седат незапослени или се на минималец а цајкани пуштаат бомби, си го прчат во кладилници.
Не мора да значи. Од шокот се случува и сосема да остане човек мирен и да го поднесе се тоа на начин на кој тоа го направи дечкото. Зависи од човек до човек.
Но, сепак, како и да е, не ја намалува храброста и тоа што и од сликата се гледа дека дечкото воопшто не е паднат со духот.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Стварно не ми е јасно како не се превиткуваше од болка туку одеше со таква повреда , јака му душа.
Затоа што е мудоања, затоа што е голем борец, затоа што има поголем осрце и може да направи нешто што овие клошариве за шт се платени и шт оим е работа ниакд нема да го напраават.
ИЗДРЖЕТЕ КОМИТИ.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Да им патат до 10то колено сите што удриле некого гадни гниди!
Жртви имало па направија несреќа а не па за ЕДНА рака!

КАКО ШТО НЕ СНИМААТ СЕКОЈА УТАКМИЦА И ОБЈАВУВААТ ИСЕЧОЦИ КАДЕ ШТО НИЕ СМЕ ВИНОВНИЦИТЕ И ПРАВАТ МОНТАЖИ, АЈДЕ ВИДЕО ЧЕКАМЕ ОД ОВОЈ НАСТАН И ДА ВИДИМЕ КОЈ ЈА АКТИВИРАЛ БОМБАТА СВЕ ДА ВИ СЕ ИЗНАЕБАМ ЈАС!

КОМИТА Е ТОЈ, КОМИТСКО СРЦЕ НОСИ ЗАТОА СЕ ОДНЕСУВАЛ КАКО НИШТО ДА НЕ Е, ПОКРАЈ ТОА ЈА ИЗВАДИЛ РАКАТА НАДВОР ОД ШИПКИТЕ ДА ИМ ПОКАЖЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ДА ПРЕСТАНАТ ДА ДИВЕАТ

ИЗДРЖИ ТУРЧЕ И СИТЕ ПОВРЕДЕНИ !!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.024
Поени од реакции
7.617
Нема зборови со кои може да се опише денешната мизерија(трагедија) предизвикана од мвр ,ова повеќе нема смисла да одиш на натпревар без никакви инциденти даа се вратиш дома без рака , ова не смее вака да остани и мора некој д ОДГОВАРА ! Подршка за Комити и со помин да му биде на името ...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Нема зборови со кои може да се опише денешната мизерија(трагедија) предизвикана од мвр ,ова повеќе нема смисла да одиш на натпревар без никакви инциденти даа се вратиш дома без рака , ова не смее вака да остани и мора некој д ОДГОВАРА ! Подршка за Комити и со помин да му биде на името ...
Сеа останува да се надеваме на најдоброт за него, и да му помогнеме да не помине лажната приказна на МВР дека oн ја земал бомбата и ја активирал, затоа што ќе сакаат и во затвор може да го бутнат, и да ги прибираме како докази сите можни слик ии видеа, исто доказ дека он не ја активирал бомбата е тоа што и сите останти што беа повредени беа по нозете.
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.024
Поени од реакции
7.617
Овде убаво се гледа дека шок бомбата експлодира на средина во толпата шо значи не украдена од тие во првио ред плус по бомбата ебр продолжва со тепање шо значи тие ја фрлија и потоа продолжуваат со акцијата тие нее се изненадени за разлика од навивачите
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да не јадам гомна ама 2 секунди пред да експлодира има едно џандарче што се *врти* како да знае што следи ... се да му ебам по список мајчин!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.046
Поени од реакции
84.855
Секоја чест за Чкембарите :cuc:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
Викате неспособна полиција, како да не знаете дека полицијата најчесто нема никаква обука све преку врски се на работа уште се чудите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom