Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кога самата полиција знае дека има огромни проблеми во организацијата на натпревари во кои има 2 навивачки групи не ми е јасно зошто на трибината кај што беа сместени Комити не беа распоредени припадниците на ЕБР туку беа распоредени припадниците на ПЕП ?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.926
Поени од реакции
11.534
Исто и уште еден превид на релација полиција- болница. Обично кога се организира ваков настан од висок ризик треба да се мисли. Значи замислете во маса од луѓе од околу 6-7 илјади имаше само една единствена ебена амбулантна кола.
Па затоа после тие што беа со релативно кажано полесни повреди, ги носеа со полициски комбиња.

Нема тука спасување, не сакам да звучам гадно, ама делот од раката е на повеќе делови. Тоа е тоа, брз опоравак за него и за сите други.

Ако очекувате некој од МВР да поднесе одговорност, сетете се каква реакција имаа кога нивни припадник утепа млад човек. Толку.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Zalno.
A sega pak albancive se krivi so pisete "Albanci..."?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Zalno.
A sega pak albancive se krivi so pisete "Albanci..."?
Вакви коментари нема потреба да се пишуваат сега, да се долева масло и да се тера дискусијата во друг правец.
Ова сметај го за опомена - следен непотребен коментар и ќе бидеш баниран од тема.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Кога самата полиција знае дека има огромни проблеми во организацијата на натпревари во кои има 2 навивачки групи не ми е јасно зошто на трибината кај што беа сместени Комити не беа распоредени припадниците на ЕБР туку беа распоредени припадниците на ПЕП ?
ЕБР беа кај Комити, ПЕП беа на нашата трибина.
 
R

Rigel Kent

Гостин
ау,не биди досаден,исти кур е дали е до рачен зглоб или лакт КОГА РАКАТА НЕМА ДА МОЖЕ ПОВЕЌЕ ДА ЈА КОРИСТИ.
:facepalm:

Раката може да ја користи , не може дланката да ја користи бидејќи е ампутирана , но со протеза и тоа се решава , мисли малце.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Ова е резултат на неспособноста на мвр да може да организира еден покомплексен настан.

Досега не дојде до ваков инцидент само поради некои среќни околности е ете се случи.

Неспособна МВР, лошо организирана, кадри со сомнителни критериуми примени и ова ти е disaster waiting to happen.

Сега доаѓаме до поголемиот проблем со кој што се соочуваме во нашава држава, а тоа е дека никој нема да одговара за ова.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Жал ми е за момакот и му посакувам брзо опоравување, зашто ова не е модрица или некој оток од тепање со пендрек. Дечкото остана сакат и без една дланка за цел живот.[DOUBLEPOST=1407103531][/DOUBLEPOST]Иначе вестиве на шител и анал 5 ви се подготовка за тоа како ќе звучи пресконференцијата на десната рака на Фирерот.

Не само во спорт туку и други области до сегаим била праксата таква. Прво наведениве медиуми плус некое порталче како курир ја пуштаат патката и следниот ден бркот излегува на пресконференција да ни ја соопшти веста.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
:facepalm:

Раката може да ја користи , не може дланката да ја користи бидејќи е ампутирана , но со протеза и тоа се решава , мисли малце.
Se reshava vika ...
seriozen li si so ova ?
invalid do kraj na zivot ke e deckoto, kakvo resavanje kakvi bakraci. i ne e ni bitno dali samo dlanka dali lakt, za toa li ke se diskutira sega, sto e bolje u vakva uzasna situacija ? Daj prekinete.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom