До и Од модераторот на подфорум Религија

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Според мене има неколку квалитетни и објективни форумџии што заслужуваат модераторска позиција. Со задоволство би ги подржал @Шкорпион и @arakenx Бидејќи сметам дека се најобјективни, најприземни и со повеќе од доволен интелектуален капацитет и трпение за овој подфорум.

П.С. @Нuкола секоја чест за досегашново водење на подфорумов. Заслужуваш признание од админите, сериозно.
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
И јас би го номинирал arakenx.

Него, @Нuкола - Може да прашам зошто веќе нема да бидеш модератор? Баш добро си ја вршеше улогата според мене.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Него, @Нuкола - Може да прашам зошто веќе нема да бидеш модератор? Баш добро си ја вршеше улогата според мене.
Моментално сум министер без ресор:icon_lol:, односно супермод.
Тоа не значи дека не можам да го модерирам подфорумов, но според мене добро би било Религија да добие уште еден модератор, и тоа квалитетен.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
А според тебе, вака ко НАЈреален и НАЈобјективен... кај би било местото на темата за Телемата? Во кој подфорум?
И кај пиши дека МОРА да се СЕКТА или РЕЛИГИЈА, за да им е дозволена сопствена тема?

м?
Кољо не е важно јас дали сум објективен или субјективен, ти како модератор бивш или сегашен супер,екстра модератор треба да си објективен, односно да си ја вршиш зададената ти задача, а не да злоупотребуваш.
Штом мене ме прашуваш би требало во фиозфија, или најдобро во чек дис аут.
За така формулирано сигурно нема, но сигурно темата треба да соодветствува со подфорумов,а како што гледам доста членови мислат дека местото не и е тука.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Кољо не е важно јас дали сум објективен или субјективен, ти како модератор бивш или сегашен супер,екстра модератор треба да си објективен, односно да си ја вршиш зададената ти задача, а не да злоупотребуваш.
Штом мене ме прашуваш би требало во фиозфија, или најдобро во чек дис аут.
За така формулирано сигурно нема, но сигурно темата треба да соодветствува со подфорумов,а како што гледам доста членови мислат дека местото не и е тука.
Не знам со Бог зошто уште ја тупите. Ви кажаа Никола, и Ипси, чим Телемата може да биде (и Е, за многумина) религија, останата е токму таму каде што е како тема. Сега како ти, Митко, Петко и Станко ќе ја толкувате истата, е ваше право (право да бидете и грешка нели :D), ама барањето за преместување ви е сега за сега невалидно. Да не е аспектот на религија, сигурно би била веќе преместена во Филозофија подфорумот.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
Не знам со Бог зошто уште ја тупите. Ви кажаа Никола, и Ипси, чим Телемата може да биде (и Е, за многумина) религија, останата е токму таму каде што е како тема. Сега како ти, Митко, Петко и Станко ќе ја толкувате истата, е ваше право (право да бидете и грешка нели :D), ама барањето за преместување ви е сега за сега невалидно. Да не е аспектот на религија, сигурно би била веќе преместена во Филозофија подфорумот.
Па токму тоа е проблемот самите припадници на телемата велат дека не е ниту религија,ниту секта.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Bog

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Не знам со Бог зошто уште ја тупите. Ви кажаа Никола, и Ипси, чим Телемата може да биде (и Е, за многумина) религија, останата е токму таму каде што е како тема. Сега како ти, Митко, Петко и Станко ќе ја толкувате истата, е ваше право (право да бидете и грешка нели :D), ама барањето за преместување ви е сега за сега невалидно. Да не е аспектот на религија, сигурно би била веќе преместена во Филозофија подфорумот.
Веќе си модератор?
Нешто така ми делуваш, пристрасно!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Те предложија од прва иако не си активен на овој подфорум.
Сумљива е работата, мноооогу сумљива...
E добро де, не треба да се плашиш, нема да бидам модератор :D

Немам толку време на располагање, и плус немам отворено теми во Религија за да бидам легитимно вреден за номинација итн.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.748
Поени од реакции
7.563
Те предложија од прва иако не си активен на овој подфорум.
Сумљива е работата, мноооогу сумљива...
Абе двоен акаунт на Хепта е. 100%. Види му аватар.:D
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Дајте малку посериозно, барем на оваа тема. Ако имате предлози, пишете.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Никола, предлагам да ставите анкета на темава од два-тројца прифатливи членови (според критериумите за легитимна номинација на модератори на соодветната тема), па да гласаме. Just an idea.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom