Дежурна Ординација! #2

Член од
25 јуни 2013
Мислења
590
Поени од реакции
250
На баскет го набив прстот, сега ме боли отечен ми е малку кај коската и ми е ко двојно поголем од истиот прст на другата рака. Сега давајте совети што да му правам, досега го мачкав така го триев со крема и му ставав ладно, други некои идеи што би ми помогнале? Вчера ептен зезнато ми беше, ме болеше дури и на тастатура кога ќе куцнев со тој прст :(
дешавало ми се е и на мене безброј пати тоа, само одкако ке го набиеш одма со МЛАКА(не ладна) дури и жешка вода со сапун го трлај цело време околу 10-15 мин трлај тегли и слично и друго неможеш ништо да направиш ке чекаш околу 2 недели за целосно закрепнување
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Аууу кажујте лек за мамурлук ова не е на арно :sick:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Аууу кажујте лек за мамурлук ова не е на арно :sick:
Врати ги течностите најпрво - минерална вода ако можеш, ако не само вода и овошје денес цел ден. Може и цедевита. Здрпај и еден аналгин, два, колку и да ти е потребно и легни си. За два саата си ко нов :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.930
Врати ги течностите најпрво - минерална вода ако можеш, ако не само вода и овошје денес цел ден. Може и цедевита. Здрпај и еден аналгин, два, колку и да ти е потребно и легни си. За два саата си ко нов :D
ова од искуство ??? :ROFLMAO:

го е** денот братче туку стегај течности + кока кола + кафенце некое појако..........вечер пак ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
изгледа иам некој вирус и ми се повраќа плус, за намалување на гадење нешто да знаете?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
изгледа иам некој вирус и ми се повраќа плус, за намалување на гадење нешто да знаете?
Оние таблетите против повраќање или можеби ранитидин?
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
изгледа иам некој вирус и ми се повраќа плус, за намалување на гадење нешто да знаете?
Спазмекс, ланзул, некој пробиотик, многу вода, по можност онакви инфузии на растворање и то е то.
Пази што јадеш, посебно избегнувај краставици и домати, мамицата им ја расплакаа со труења од нив.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Спазмекс, ланзул, некој пробиотик, многу вода, по можност онакви инфузии на растворање и то е то.
Пази што јадеш, посебно избегнувај краставици и домати, мамицата им ја расплакаа со труења од нив.
знаеш дека од ова може ми се еба мамата? ццццц фала што ме просветли, најсериозно ова :cuc:
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
знаеш дека од ова може ми се еба мамата? ццццц фала што ме просветли, најсериозно ова :cuc:
ти кажувам, јас имам проблеми со желудник и прво нешто што приметив пролетта се краставиците и патлиџаните. Маме ни ебаа, ги шприцаат со што ќе стигнат. :(
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Имам проблем со нискиот притисок веќе неколку години, ми бил 100 со 80, 90 со 70, работата е што во последно време многу повеќе почна да ми опаѓа дури и ми се врти многу цело време ми е 70 со 60. Пред една недела правев рутински испитувања крв, мокрача, екг и сл и се нормално излезе не ми најдоа ништо. Дали на некој му се има случувано истото?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.930
Имам проблем со нискиот притисок веќе неколку години, ми бил 100 со 80, 90 со 70, работата е што во последно време многу повеќе почна да ми опаѓа дури и ми се врти многу цело време ми е 70 со 60. Пред една недела правев рутински испитувања крв, мокрача, екг и сл и се нормално излезе не ми најдоа ништо. Дали на некој му се има случувано истото?
ако најдиш лек обавезно да ме контактираш во ПП ако сакаш
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Мене ми е низок и порано спиев по 12 часа на ден и немаше шанси да легнам на крветот а да не заспијам. :D
Јадете многу солени производи посебно сирење и маслинки, пиење на сок од свеж лимон, швепс со парчиња лимон во него или кока кола. Бањање со ладна вода и нескафе по 2 пати во денот. Овие работи ги земам секој ден и немам проблеми.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Мене ми е низок и порано спиев по 12 часа на ден и немаше шанси да легнам на крветот а да не заспијам. :D
Јадете многу солени производи посебно сирење и маслинки, пиење на сок од свеж лимон, швепс со парчиња лимон во него или кока кола. Бањање со ладна вода и нескафе по 2 пати во денот. Овие работи ги земам секој ден и немам проблеми.
И јас исто јадам многу солено лимон конзумирам колку што можам повеќе, кофеински пијалаци до максимум и пак ми е исто дури и бетар последно време...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.930
И јас исто јадам многу солено лимон конзумирам колку што можам повеќе, кофеински пијалаци до максимум и пак ми е исто дури и бетар последно време...
не треба претерување со кафињата зошто без доволен внес на вода прават обратен ефект од тој што очекуваш,односно ќе те исцедат и дехидрираат........3-4 кафиња денот максимум и тоа никако од појаките еспреса !

убаво Форца што си го нашол балансот, јас уште талкам.........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom