Ножеви

Член од
7 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
26
Сабајле ми стигнаа Cold Steel Night Shade Carambit и Gerber GDC Tech Skin(ги здебелив буквите за dr.wish да види :)).Еве слики од нив.
Прегледај го приврзокот 93035 Прегледај го приврзокот 93036
Герберот го порачав за сега за во лето,кога нема да носам фармерки со 19 џебови и палто со 11,туку заедно со телефонот во еден џеб.Со намера го порачав бидејќи е заобиколен со гума скоро цел и нема можност да го изгребi телефонот или презервативите(што се уште побитни :))
баш ме интересира оштрината на карамбитот како си задоволен, мислам ако си работел со друг карамбит пример тарани за да направиш споредба

поздрав
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
50
Edno vreme koa se tripav po Filipinsko Kali se zapaliv za karambit ama ne go zemav posho so ona neshto kaj i da go dopresh choek garant nesho vitalno mu kinesh i lezhish zatvor posle toa. Sepak mn jako delue i na slika i u ruki :) :)

Jedina stvar sho posle nekoe vreme ja sfakjam: mi spomna milanist oti ne poshtova crni (epoksirani) ostrici i sea sfakjam zoshto. Koa ke doe red za odrzhavanje na nozinjava malce ke si imash maka za da ne go unishtish epoxy slojot so ostrenje. Ne deka e nevozmozno, samo treba zhivci ... ama mala greshka i imash brazda u navlakata. Ova osobeno se istaknvua ako stavash konkavno sechilo

Kako i da e, pred dva vikendi rabotev edna rachka za satar i pak dojdov do istiot zakluchok: ke ti padnat jajcata i pa nikomu nishto :). Svaka chast na milanist za negovata rabota ... i da go mocham od keramidi :D

Pozdrav momci i samo napred, gleam se mnozhat stranive :)

баш ме интересира оштрината на карамбитот како си задоволен, мислам ако си работел со друг карамбит пример тарани за да направиш споредба

поздрав
[DOUBLEPOST=1401044624][/DOUBLEPOST]
Мене тој веднаш до ензо-то,долу лево со црвено-црната рачка...I'm a small-knife guy :)
Da ti e keif so toa nozhe prst da si isechesh :). Se slagam so AceCaleb, samo treba eden komoten vishok da se dobie i odma zvonam kaj Milanist. Nozh napraen so takov merak mora da zasluzhish da go nosish t.e. da imash ekvivalentno ili poveke merak za nego
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
@eMilanist

Кожава за футроливе од каде ја земаш и што пари?

Мене ми треба за правење патна торба, гледам дека е асална па затоа и прашувам.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Mene mi treba za ac 3 belt i gun holder da napravam

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Стара чаршија кај тие што продаваат кожа (не производи од кожа). Барајте бокс кожа.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.842
Поени од реакции
11.042
Остај што го фалиме цело време еМиланист за ножевиве, него почна да забегува и со футроливе, се подобри ти се новиве дизајни!
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Последен пат беше околу 2500 денари 1м2 (еден квадратен метар), сега може да има друга цена.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
A skajot kolku e xd?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Е тоа ќе си прашаш таму, не ги знам цените од сите артикли.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еве уште еден. 105мм долго 4мм дебело сечиво од N690 SS челик:cool:, алуминиум, црн вулканфибер, венге.
Сте запнале поголем одбојник па поголем одбојник....епа еве:








.
Му фали футрола и оди на продажба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom