Големо невреме во Скопје!

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Си легнав вчера у 9 таман кога почна да врне, сабајле си тргнав на работа, надвор сонце пука, улиците суви. Гледам на телефонот 17 пропуштени повици од мајка ми и срце ми застана. Жената (е у странство) прочитала на нет поплави, катаклизми земјотреси и се извадила од памет, а сум спиела како јагне не сум реагирала на телефонот. Не знам како преживеала цела ноќ во паника за мене. Значи сите оние квази -портали пред да објавуваат вакви сензационалистички причи нека стават прст на глава дека некој има роднини во странство и дека прикажувајќи нереална состојба многу луѓе може да се преплашат. Какви морони сме бреееј. Хаштагови за помош?! #macedoniafloods? Не можам!!!!!:tapp::tapp::tapp::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Mногу се жалите.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.881
Ova e mnogu cudno stvarno, daj nekoj sto e poupaten vo ova neka podobjasni malku poveke?
Сврти поглед накај железара и се ќе ти биде јасно. Нема потреба од теории за ванземаљци, харпови, курови, палови.
Самата власт ни ебава матер како сака.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Нема гајле кај нас, све може да се деси и како ништо да не било. Нема одговорност, прашања....
Господ знае што ни сместиле.


Имаме у исто време, енормни количини дожд, земјотрес и екстремно зголемување на загадувањето, за само пола час.


Од 50-тина на микрограми на метар кубен во 22 часот, што е на границата на дозволените количини, веќе во 23 часот (жолтата линија) биле речиси 300!?

За да ни останат и други прашалници над глава, по вака регистрираната состојба на воздухот во 23 часот, делот на сајтот на Министерството кој ги прикажува состојбите паѓа и е надвор од употреба речиси 12 часа.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Сврти поглед накај железара и се ќе ти биде јасно. Нема потреба од теории за ванземаљци, харпови, курови, палови.
Самата власт ни ебава матер како сака.
Se somnevav deka e od zelezara ama ne mi e jasno pokraj tolku silen poroen dozd ova da se pojavi, naglo, neli spored prirodnite zakoni so dozdot se filtrira vozduhot...? Baska ne sum vo MK :),
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Мене ме чуди како никој не им се јавил на Off-net да тргнат тоа текстот за загадувањето.


И колку е сега загадувањето во Скопје? Има нешто што мери?
Курац.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.881
Se somnevav deka e od zelezara ama ne mi e jasno pokraj tolku silen poroen dozd ova da se pojavi, naglo, neli spored prirodnite zakoni so dozdot se filtrira vozduhot...? Baska ne sum vo MK :),
Не си во Мк?
Не се замарај ондак пријателе ;) Пливај и уживај.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Vecerva izlea povtorno ke vrne :/ vo Skopje kaj podvoznjacite ke imate moznost vo akvarium da se vozite :cool:

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Метро и подземна сообраќајница ни фалат. И наколни
Ova e mnogu cudno stvarno, daj nekoj sto e poupaten vo ova neka podobjasni malku poveke?
од тоа што сме се грееле на дрва и од што двеста иљади коли работеа низ центарот во неделата вечерта. Ни случајно не е од фабриките.
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
За околу еден час се очекува да почнат посилни врнежи од дожд во глaвниот град, најавуваат метеоролозите. Според последните прогнози, вечерва се очекува во главниот град да има уште посилно невреме од она вчера. Градските власти се мобилизирани и подготвени го чекаат невремето.
Им се препорачува на граѓаните да не управуваат со автомобил додека трае невремто. Доколку ги затекне на улица, да застанат со возилото и никако да не се обидуваат да ги преминат критичните точки во градот, односно подвозниците.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Неверојатно е колку пари се фрлија за клучката кај Континентал и беше еден од најфалените проекти на Трифко, а таму и при најмал дожд се прави цело езеро. Инаку на претходните клипови може да се види нашата сообраќајна култура во вакви моменти, правење најпаметен во такви моменти ќе резултира со заглавени возила. Луѓено му викаат полека, тој најфраер со цела брзина ќе поминува и убаво му рекоа: Еби се и седи заглавен.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дај бе не зезајте, од 2 саати ли ве поплавија, и сликиве што ги гледам, па кај мене пред улица како што не е асфалтирано кога врне се прават такви рекички.

А и овие, прај фор скопје почнаа одма.. цццц.

Иначе некна на св. кирил имаше и кај нас, во валандово земјотрес, а интересен факт е што на истиот ден пред 5 години имаше силни земјотреси во валандово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom