Големо невреме во Скопје!

Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Neka me puka nekoj u koleno

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Каква е сега ситуацијата моментално во Скопје? Дали е подобрена?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Се метат улици од скрама попаѓана од дрвја...
Процедурално, се` е во ред. Малку вирчиња има низ ГТЦ ама ништо страшно.
Над 70 случаи на оштетени домови.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Koce treba da si dade ostavka 5 godini gi prai tie kriticni mesta t.e se praele nekoi zafati drn drn jarinja i pak na isto mesto problemi i poplavi, lazov nizaeden...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Koce treba da si dade ostavka 5 godini gi prai tie kriticni mesta t.e se praele nekoi zafati drn drn jarinja i pak na isto mesto problemi i poplavi, lazov nizaeden...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pod pistol da ja stavis vaa vlada ne dava ostavka.

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Доказ дека кај нас не треба многу, никакви канализации ни ништо не е средено.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Pod pistol da ja stavis vaa vlada ne dava ostavka.

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
Ма нек се гонат у пм, како не заврне јако како у србија па да ги видиме вистинските дела и користа од спомениците на секое кјоше. Ќе има разлика како што викаат, се испогинеме како глуфци.

У Шведска нема ден да не заврне абе оно врне улицата сува што се вика, ни вирче ни ништо.

Ама ако што ќе ни таква инфраструктура , ама ако според мене за овој народ така треба па и бетер додека не се освести..






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Вчера само што почна да врне одма заспав како јагне. Сабајле се будам надвор сонце ништо невообичаено, отварам ФБ што да видам поплави, земјотреси. Апокопалипса на интернет лол
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Па кај може да се доживее Апокалипса , Катаклизма и.т.н освен на ИНТЕРНЕТ :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
..водата дојде до бравите на возилата..го гледав возилото пред мене како плови..до нас возилото се наполни со вода и го префрли бран на другата лента, а внатре мајка со малечко дете..некако стигнавме до еден безбеден дел (надвозникот кај хотел Континентал), а потоа уште една поплавена улица..ни ваму, ни таму..Голема Благодарност до група граѓани кои самоиницијативно излегоа боси до половината во вода и на македонски и албански јазик не упатуваа каде да скршнеме да се искачиме на повисоко и да избегнеме тонење, и насока како безбедно да продолжиме..не утре, овој ден сакам да им се заблагодарам за човечноста и помошта ..falemnderit!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom